Ertesi Gün Hapı Almaya Utanıp Sevgilisine Aldıran Kadın
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plazacalisani
   Bugün bir kadın arkadaşım ile sevgilisi arasındaki diyaloğa şahit oldum. Tehlikeli bir durumdan şüphelenmişler anladığım kadarıyla. Sevgilisinin de işi varmış, ertesi gün hapı alacakmış, ancak alamamış. İş yerinde öyle bir söyleniyordu ki ona. - Senin yüzünden hamile mi kalayım? Nasıl bu kadar sorumsuz olabilirsin?! Hemen çıkıyorsun gidip alıyorsun daha önemli ne işin olabilir? Dayanamadım sordum sen niçin gidip almıyorsun diye. Önce bir durdu afalladı. "E eczane iki adım ötede" dedim. -Ben nasıl alayım kadınım ben dedi 🙄 Uzunca bir süre suratına baktım... Hayır, bu kadın, feministim ben kimse bana karışamaz cinsiyet eşitliği rerörereö diye naralar atan bir tip normalde. Eşitliği böyle mi savunacaksın? Güya o kadar özgürlükçü, ancak gidip bir hap alamıyor, utanıyor. Utanmıyor aslında, toplum baskısı yiyeceği için kendini kötü hissediyor.
    who-am-i
    Olum burası Türkiye regl muhabbetinden yükselenler var
     busrawashere
     anasının a.ndan düşerken utanmış mı bari
      meyvesebze
      Skmesini bilio parasini verip almasini da bilsin diodur belki
       busrawashere
       umarım menapoza girene kadar kullanmaya devam eder ben onun yerine alabilirim
        me_out_bye
        Saçma utançlar. Atlatılmalı bunlar artık. -- Ama kadınada hak veriyorum bir yandan. Kendi utanmasada sorun. Belkide ondan istemiyor. Gitti diyelim istedi eczanede maganda biri var. Uuuu aa agagagaga şey etmiş bu şey etmiş. Ufff ıhı yavrummm. Diye bakaraa kadına saldırıp tecavüz etme fikirleri geçerse kafasından. Böyle bir tepkiyle insan olmayanla karşılaşma ihtimali olduğu için memlekette. Almak istemiyor bu durumu görmek istemiyor olabilir. Hak verdim. Sen utanmamalısın ama ürünü sana veren insanda insan olmalı. Topluca aşılmalı bunlar. Bir kişilik bir şey değil.
         okadin
         Bu gibi kadınlar hayat arkadaşlarına da, çocuklarına da bu fikri bir şekilde aşılıyor ve bu durum sürekli olarak yeniden üretiliyor. Kısır döngü yani. Kadınların çoğu tarafından bu utanç öğretiliyor, diğer kadınlar bu toplum baskısı nedeniyle utanç hissediyor sonra onlarda bir şekilde bu cinsiyetçiliğe sahip çıkıyor. Tek çare mücadele anlayacağınız.
          gizemino
          Bu ülkeye ne korunma kavramını ne de korunmanın normal bir şey olduğunu öğretebildik. Üzülüyorum
           isinasli
           O kadını umutlandıran bu toplum utansın
            tiroyitbezi
            Off baydı artık şunlar ya. Kimisi marketten ped alamaz. Ben yıllarca hastalığım yüzünden mahalle eczacımızdan doğum kontrol hapı aldım hatta bazen de babama aldırttım. Hiç de utanmadım çekinmedim. Çünkü benim özelim kimseyi ilgilendirmez eczacı kimmiş.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.