50
2.12.2020
Ertesi Gün Hapı Almaya Utanıp Sevgilisine Aldıran Kadın
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   plazacalisani
   Bugün bir kadın arkadaşım ile sevgilisi arasındaki diyaloğa şahit oldum. Tehlikeli bir durumdan şüphelenmişler anladığım kadarıyla. Sevgilisinin de işi varmış, ertesi gün hapı alacakmış, ancak alamamış. İş yerinde öyle bir söyleniyordu ki ona. - Senin yüzünden hamile mi kalayım? Nasıl bu kadar sorumsuz olabilirsin?! Hemen çıkıyorsun gidip alıyorsun daha önemli ne işin olabilir? Dayanamadım sordum sen niçin gidip almıyorsun diye. Önce bir durdu afalladı. "E eczane iki adım ötede" dedim. -Ben nasıl alayım kadınım ben dedi 🙄 Uzunca bir süre suratına baktım... Hayır, bu kadın, feministim ben kimse bana karışamaz cinsiyet eşitliği rerörereö diye naralar atan bir tip normalde. Eşitliği böyle mi savunacaksın? Güya o kadar özgürlükçü, ancak gidip bir hap alamıyor, utanıyor. Utanmıyor aslında, toplum baskısı yiyeceği için kendini kötü hissediyor.
    who-am-i
    Olum burası Türkiye regl muhabbetinden yükselenler var
     busrawashere
     anasının a.ndan düşerken utanmış mı bari
      monaiman
      Yoz kafalar.
       meyvesebze
       Skmesini bilio parasini verip almasini da bilsin diodur belki
        busrawashere
        umarım menapoza girene kadar kullanmaya devam eder ben onun yerine alabilirim
         me_out_bye
         Saçma utançlar. Atlatılmalı bunlar artık. -- Ama kadınada hak veriyorum bir yandan. Kendi utanmasada sorun. Belkide ondan istemiyor. Gitti diyelim istedi eczanede maganda biri var. Uuuu aa agagagaga şey etmiş bu şey etmiş. Ufff ıhı yavrummm. Diye bakaraa kadına saldırıp tecavüz etme fikirleri geçerse kafasından. Böyle bir tepkiyle insan olmayanla karşılaşma ihtimali olduğu için memlekette. Almak istemiyor bu durumu görmek istemiyor olabilir. Hak verdim. Sen utanmamalısın ama ürünü sana veren insanda insan olmalı. Topluca aşılmalı bunlar. Bir kişilik bir şey değil.
          okadin
          Bu gibi kadınlar hayat arkadaşlarına da, çocuklarına da bu fikri bir şekilde aşılıyor ve bu durum sürekli olarak yeniden üretiliyor. Kısır döngü yani. Kadınların çoğu tarafından bu utanç öğretiliyor, diğer kadınlar bu toplum baskısı nedeniyle utanç hissediyor sonra onlarda bir şekilde bu cinsiyetçiliğe sahip çıkıyor. Tek çare mücadele anlayacağınız.
           gizemino
           Bu ülkeye ne korunma kavramını ne de korunmanın normal bir şey olduğunu öğretebildik. Üzülüyorum
            isinasli
            O kadını umutlandıran bu toplum utansın
             tiroyitbezi
             Off baydı artık şunlar ya. Kimisi marketten ped alamaz. Ben yıllarca hastalığım yüzünden mahalle eczacımızdan doğum kontrol hapı aldım hatta bazen de babama aldırttım. Hiç de utanmadım çekinmedim. Çünkü benim özelim kimseyi ilgilendirmez eczacı kimmiş.
              proffreufd
              Benim sorduğum soruya bir sürü beyni erimiş yorum yazdı abuk subuk,burada açılan cinsel içerikli başlığa herkes havelock ellis olmuş amk.
               csa
               Başlıktaki paylaşımı yapan arkadaşın duygularını paylaşıyorum. Fakat fazla da birşey diyemiyorum. Evet riyakarca, evet komik ve saçma ama hiç bizim ülkede kadın olmadım. Hiç bir kadına da yanımda bön bön bakmaktan öte rahatsızlık verilmedi. Yani ben kadınların bu ülkede her yalnız yürüdüklerinde maruz kaldıklarını söyledikleri şeylerin %80'ini ne duydum ne de gördüm. Bilmeden fazla da yorum yapmak istemiyorum. Kendisiyle empati yapınca hak da verdiğim noktalar var. Ama hem kendisi hem de hemcinsleri için umarım bir adım atıp bir daha ki sefere kendi gider. Ne olursa olsun. Ben bir bireyim, özgürüm, eşitiz vs. deyip her hesabı erkeğe ödetmek, ben istediğimi giyerim, yaparım, ederim bana karışamazsın ama geç oldu beni eve bırakıver demek veya işte içerikte paylaşılan olaydaki gibi davranmak gibi hareketler çoğu karşı cins tarafından komik ve mantıksız bulunacak, bunun sonucunda da uzun vadede asla eşit olamayacaksınız. Anlaşılsın diye abartalım. Bütün kızlar mini etekler, şık kıyafetler giyindikleri yerlerden çıkıp toplu taşımayla göğüslerini gere gere eve dönmeye başlamadan maalesef her zaman o bir tane yapabilen kıza göz dikip, iğrençleşmeyi göze alacak canavarlar olacaktır. Değişim güle oynaya olacak diyemem, maalesef bugün sırf ayrılmak, boşanmak istedikleri için katledilen kadınlar, geç saatte eve yalnız dönerken tecavüz edilen kadınlar vs. yine olacaktır ama korkup sinerek, taviz vererek ne bu yaratıkların sayısı azalır, ne de herhangi bir değişim olabilir. Ölenler boşa ölmüş olur, öldükleriyle kalır. Oysa her ölen kadın bir fark yaratmalıdır. Önce kadınlarımızın zihninde...
                absurdizm
                Lazım olursa kendim gider alırım işim gücüm yok bide utancam mı?
                 hogwartsmektubugelmeyen
                 Toplumsal baskı işte. Her ne kadar değilim desen de başına geliyor. Elden bir şey gelmiyor. Benim de zincirlerimi kırmam çok uzun sürmüştü. Kırdım, ancak çok tepki topladım. Bununla başa çıkmak kolay olmuyor, suçlamayın.
                  apollonia-corleone
                  Eczacının yargılayıcı bakışlarından da korkuyor olabilir.Bir arkadaşım da gebelik testlerini hep bana aldırırdı bu yüzden
                   helena22
                   ertesi gün hapı almak gelecekteki başa gelebilecek başka felaket senaryolarını önlemek adına oldukça önemli. ayrıca bu sağlıksal bir durum, kadınların böyle sağlığıyla alakalı konulardan utanıp çekinmemesi lazım. küçüklüğümüzden beri nasıl bastırıldıysak öyle gitmemeli ve bir şeyler değişmeli
                    issizmadaaam
                    Yalnız olayı yanlış yerinden tutmuşsunuz. Hamilelik testi aldığı eczacının üç gün sonra annesinin yanında genç kıza sonucu sorduğunu gördük burda. Eczaneye girip ertesi gün hapı istediğinde direkt yüzük parmağına bakılıyor bu ülkede. Bu kadına neden eczaneye gitmiyorsun deyip lafı cinsiyet eşitsizliğine getirmek çok saçma.
                     kisidegildisiii
                     TC'de yaşıyoruz normal bir durum bence.
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.