Ertesi Gün Hapı Almaya Utanıp Sevgilisine Aldıran Kadın
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plazacalisani
   Bugün bir kadın arkadaşım ile sevgilisi arasındaki diyaloğa şahit oldum. Tehlikeli bir durumdan şüphelenmişler anladığım kadarıyla. Sevgilisinin de işi varmış, ertesi gün hapı alacakmış, ancak alamamış. İş yerinde öyle bir söyleniyordu ki ona. - Senin yüzünden hamile mi kalayım? Nasıl bu kadar sorumsuz olabilirsin?! Hemen çıkıyorsun gidip alıyorsun daha önemli ne işin olabilir? Dayanamadım sordum sen niçin gidip almıyorsun diye. Önce bir durdu afalladı. "E eczane iki adım ötede" dedim. -Ben nasıl alayım kadınım ben dedi 🙄 Uzunca bir süre suratına baktım... Hayır, bu kadın, feministim ben kimse bana karışamaz cinsiyet eşitliği rerörereö diye naralar atan bir tip normalde. Eşitliği böyle mi savunacaksın? Güya o kadar özgürlükçü, ancak gidip bir hap alamıyor, utanıyor. Utanmıyor aslında, toplum baskısı yiyeceği için kendini kötü hissediyor.
    meyvesebze
    Skmesini bilio parasini verip almasini da bilsin diodur belki
     who-am-i
     Olum burası Türkiye regl muhabbetinden yükselenler var
      busrawashere
      anasının a.ndan düşerken utanmış mı bari
       csa
       Başlıktaki paylaşımı yapan arkadaşın duygularını paylaşıyorum. Fakat fazla da birşey diyemiyorum. Evet riyakarca, evet komik ve saçma ama hiç bizim ülkede kadın olmadım. Hiç bir kadına da yanımda bön bön bakmaktan öte rahatsızlık verilmedi. Yani ben kadınların bu ülkede her yalnız yürüdüklerinde maruz kaldıklarını söyledikleri şeylerin %80'ini ne duydum ne de gördüm. Bilmeden fazla da yorum yapmak istemiyorum. Kendisiyle empati yapınca hak da verdiğim noktalar var. Ama hem kendisi hem de hemcinsleri için umarım bir adım atıp bir daha ki sefere kendi gider. Ne olursa olsun. Ben bir bireyim, özgürüm, eşitiz vs. deyip her hesabı erkeğe ödetmek, ben istediğimi giyerim, yaparım, ederim bana karışamazsın ama geç oldu beni eve bırakıver demek veya işte içerikte paylaşılan olaydaki gibi davranmak gibi hareketler çoğu karşı cins tarafından komik ve mantıksız bulunacak, bunun sonucunda da uzun vadede asla eşit olamayacaksınız. Anlaşılsın diye abartalım. Bütün kızlar mini etekler, şık kıyafetler giyindikleri yerlerden çıkıp toplu taşımayla göğüslerini gere gere eve dönmeye başlamadan maalesef her zaman o bir tane yapabilen kıza göz dikip, iğrençleşmeyi göze alacak canavarlar olacaktır. Değişim güle oynaya olacak diyemem, maalesef bugün sırf ayrılmak, boşanmak istedikleri için katledilen kadınlar, geç saatte eve yalnız dönerken tecavüz edilen kadınlar vs. yine olacaktır ama korkup sinerek, taviz vererek ne bu yaratıkların sayısı azalır, ne de herhangi bir değişim olabilir. Ölenler boşa ölmüş olur, öldükleriyle kalır. Oysa her ölen kadın bir fark yaratmalıdır. Önce kadınlarımızın zihninde...
        busrawashere
        umarım menapoza girene kadar kullanmaya devam eder ben onun yerine alabilirim
         absurdizm
         Lazım olursa kendim gider alırım işim gücüm yok bide utancam mı?
          proffreufd
          Benim sorduğum soruya bir sürü beyni erimiş yorum yazdı abuk subuk,burada açılan cinsel içerikli başlığa herkes havelock ellis olmuş amk.
           tiroyitbezi
           Off baydı artık şunlar ya. Kimisi marketten ped alamaz. Ben yıllarca hastalığım yüzünden mahalle eczacımızdan doğum kontrol hapı aldım hatta bazen de babama aldırttım. Hiç de utanmadım çekinmedim. Çünkü benim özelim kimseyi ilgilendirmez eczacı kimmiş.
            helena22
            ertesi gün hapı almak gelecekteki başa gelebilecek başka felaket senaryolarını önlemek adına oldukça önemli. ayrıca bu sağlıksal bir durum, kadınların böyle sağlığıyla alakalı konulardan utanıp çekinmemesi lazım. küçüklüğümüzden beri nasıl bastırıldıysak öyle gitmemeli ve bir şeyler değişmeli
             gizemino
             Bu ülkeye ne korunma kavramını ne de korunmanın normal bir şey olduğunu öğretebildik. Üzülüyorum
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.