Erkeklerin 'Toksik Maskülinite' Altında Baya Baya Eziliyor Olduğu Gerçeği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Nedir toksik maskülinite? Genellikle erkekler tarafından yaratılan ancak birçok kadının da paye verdiği tek tip erkeklik algısı. "Erkekler ağlamaz" toksik maskülinite örneklerinden biridir mesela. Kimse de sorma "Neden ağlayamıyormuş erkekler?" diye... Vakti zamanında sürekli hesabı ödemek isteyen, benim ödememe asla müsade etmeyen erkek arkadaşımın arkadaşlarından borç istediğini öğrendiğimde çok üzülmüştüm mesela. Bu bir toksik maskülinite örneği değil de ne? Hesabı erkek öder zırvalığı yüzünden birçok erkek zor durumda kalabiliyor. Bu durumu öğrendiğimi ve ona yardımcı olmak istediğimi söylediğimde beni büyük bir şiddetle reddetmesi de bundan. Erkek adam bir kadından borç para almaz zırvalığı bu da.
    sairsel
    "Erkek adama hiçbir şey olmaz" diyen toplumun bunu pekte umursayacağını sanmıyorum.
     tey_ze
     Ayrıca ağlamak erkeklere çok yakışıyor çok tatlı oluyolar
      sena158
      Ya bi kore dizisi izledim cocuk agladi bnde agladm gerçekten sevipte aglayan erklere can feda ya , ayrica dogdugumuzda bile agliyormusuz kim diyor erkekler aglamaz , asıl yapmamiz gereken ihtiyaci oldugunda yanindayim diyebilmek bi omuz verebilmek ...
       tey_ze
       Erkek adam çalışır eve bakar mantığı da buna örnek kesinlikle. 🙄.
        eflayilmaz
        Başlangıcın kadınları yermekle alakalıdır bence , kadının yaptığı şeyi erkeğe yakıştıramamak, karı mısın sen gibi igrenc tabirleriyle kadını aşağılayan ve karşındaki erkeğe de öyle olmaması gerektiğini baskılayam ataerkil düzenin berbat bir yansıması.
         mukan_kagan
         Ağlarız, hesap geldiğinde pamuk eller cebe hanımefendi demekten keyif alırız. İlk defa duydum valla maskülinite denen şeyi.
          kshmr
          Çok tehlikeli bir zihniyettir. Erkek adam çalışır evine bakar, erkek adam hesap öder, erkek adam ağlamaz, işte bu olaylardan sonra Erkek egemen bir toplum oluyor. Erkek her şeyi yapar oluyor sonrasında. Nasılsa her şeyi ben yapıyorum, güçlüyüm, her şeyi ben yaparım, ne işin var çalışmakla otur evinde, niye dışarı çıkıyorsun, neden yemek yapmadın, neden temizlik yapmadın diye kadına hayatı eziyet eder. Sonra boşanma ve ayrılma sırasında ölümler/şiddetler meydana gelir. Yani toplum eliyle itiyor böyle şeylere.
           gregory_
           Simdi tabii kadindan borç alip sevgiliye gitmek olmaz yani ondandir:)
            mrlawyerkk
            Evet fazlasıyla eziyor bizi toksik maskülinite. Mahvediyor, canımıza okuyor valla. Erkek erkeğin kurdudur ayrıca. Bunlar hep o mafya dizilerinin eseri.
             scorpion77
             Ablam ver o mübarek elini öpeyim heykelini dikelim de gölgesinde serinleyelim HELAL OLSUN!!!!!
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.