Erkeklerin 'Toksik Maskülinite' Altında Baya Baya Eziliyor Olduğu Gerçeği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Nedir toksik maskülinite? Genellikle erkekler tarafından yaratılan ancak birçok kadının da paye verdiği tek tip erkeklik algısı. "Erkekler ağlamaz" toksik maskülinite örneklerinden biridir mesela. Kimse de sorma "Neden ağlayamıyormuş erkekler?" diye... Vakti zamanında sürekli hesabı ödemek isteyen, benim ödememe asla müsade etmeyen erkek arkadaşımın arkadaşlarından borç istediğini öğrendiğimde çok üzülmüştüm mesela. Bu bir toksik maskülinite örneği değil de ne? Hesabı erkek öder zırvalığı yüzünden birçok erkek zor durumda kalabiliyor. Bu durumu öğrendiğimi ve ona yardımcı olmak istediğimi söylediğimde beni büyük bir şiddetle reddetmesi de bundan. Erkek adam bir kadından borç para almaz zırvalığı bu da.
    kafatamircisi
    Çorumlular böyleymiş kendisi söyledi dün hatta ev kirası bile verdirtmezmiş))
     tey_ze
     Erkek adam çalışır eve bakar mantığı da buna örnek kesinlikle. 🙄.
      tey_ze
      Ayrıca ağlamak erkeklere çok yakışıyor çok tatlı oluyolar
       maskoff
       iyi ki öyle bir şey var. az ağlayın erkekler boşverin siz öyle ağlayan erkekler tatlı demelerine bakmayın. bu tatlı diyenlerin hepsi iki gün sonra ağzınıza sıçar ağlayınca çok tatlı oluyorsun deyip bile ağlatırlar :)
        sairsel
        "Erkek adama hiçbir şey olmaz" diyen toplumun bunu pekte umursayacağını sanmıyorum.
         mrlawyerkk
         Evet fazlasıyla eziyor bizi toksik maskülinite. Mahvediyor, canımıza okuyor valla. Erkek erkeğin kurdudur ayrıca. Bunlar hep o mafya dizilerinin eseri.
          gregory_
          Simdi tabii kadindan borç alip sevgiliye gitmek olmaz yani ondandir:)
           kshmr
           Çok tehlikeli bir zihniyettir. Erkek adam çalışır evine bakar, erkek adam hesap öder, erkek adam ağlamaz, işte bu olaylardan sonra Erkek egemen bir toplum oluyor. Erkek her şeyi yapar oluyor sonrasında. Nasılsa her şeyi ben yapıyorum, güçlüyüm, her şeyi ben yaparım, ne işin var çalışmakla otur evinde, niye dışarı çıkıyorsun, neden yemek yapmadın, neden temizlik yapmadın diye kadına hayatı eziyet eder. Sonra boşanma ve ayrılma sırasında ölümler/şiddetler meydana gelir. Yani toplum eliyle itiyor böyle şeylere.
            peripedia
            Üzgünüm ama bu baskıyı devam ettiren ve uygulayan da kendileri zaten. Kırılabilir bir şey olduğunu düşünüyorum. Kolay demiyorum ama kimse değişebilir.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.