Erkeklerin Neden Futbola Bu Kadar Çok Bağlı Olması?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Şimdi bir kadın olarak anlamadığım bazı şeylrr var bir grup erkek var bunların 2 takımı var ve bu bir grup erkek 1 topu karşı takımın kalesine atmak için uğraşıyor ve bunun için milyonlsrca euro alıyorlar peki ama ilginç yanı taraftarlar bunun için tv kırıyor biribirlerini dövüyor teknik direktöre sövüyor futbolcuların otobüsüne taş atıyor ve bunun tek nedeni iyi oynayamamaları hmm peki neden? Yani gerekliliği ne? Anlayamıyorum eğlence desen eğlence değil kafayı yiyen var spor desen iyice ticarete dönüşmüş onu geçtim dünyaya hiçir ysrsrı olmayan bir iş için milyonlarca euro bir futbolcuya gidiyor ah ah devrimci ruhum kudurdu ( neden kelimesi başlıga yanlışlıkla eklendi editör cınım halleder)
    mrsnl33
    Isi fanatizim ve holiganliga getirmediğin surece bence futbol zevkli bir spor dalı.
     takmazuguramatakar1
     .
      takmazuguramatakar1
      Yooo ben basketbol ve voleybol a bağlıyım.
       sairsel
       Futbol çok estetik bir spor dalıdır. İzlemekten ve oynamaktan büyük keyif alıyorum. Futbolu olumsuz etkileyen en önemli faktörlerden birisi fanatizmdir. Futbol yüzünden değil fanatizm yüzünden insanlar birbirini kırıyor veya zarar veriyor. Bu ikisini birbirinden ayıramayanlar futbol hakkında ileri geri konuşuyor. Bazı arkadaşlarında ilgi kendilerinde olmayınca futbolu kıskandıklarını düşünüyorum 😁
        kania_
        Benim tanıdığım erkekler değil öyle her dk maç izleyeni napim ben
         nickiharuto
         Bir programda dinlemiştim. Avcı toplayıcı genetik kalıntıları demişti. kovalayacak bir top var ortada erkeklere cazip gelmesinin sebebi imiş.
          badideasensei
          Aynısı kadınlarda da olabiliyor ama erkekler cidden o kadar bağlı ki.
           asit
           muzlucum sen biraz fanatizm kısmına takılmışsın sanırım. Bana göre öncelikle yetenek ve estetik. topun hagi gibi, maradona gibi topçuların ayağına yakıştığı kadar yakıştığı başka yer bulmak zordur. aynısını michael jordan ve basket topu için de diyebiliriz elbette. - oyunun sürekli akması. her an tek bir hareketle maçın kaderinin değişebileceği hissi. - stratejik derinlik. aslında skora katkısı olmayan oyuncuların bile belirleyici olabilmesi. - oyunculardaki çeşitli yetenek kombinasyonlarının oyuna kattığı renk. basketbol için mesela sıçrama, düzgün bir bilek, uzun bir boy, atletiklik gibi birkaç temel yetenek baskın ve belirleyiciyken futbolda top sürüşü, yaratıcılık, uzun veya kısa boy, hız, iyi şut çekebilme, sol veya sağ ayakla vurabilme, iyi paslaşabilme, bireysellik veya takım oyunculuğu gibi yeteneklerin farklı birleşimleri farklı karakterlerde oyuncuların farklı pozisyonlarda yıldızlaşabilmelerini sağlıyor, oyuna daha fazla renk katıyor. -futbol oynamanın kolaylığı. potaya, fileye, kaleye ve hatta topa bile gerek yok. yuvarlanabilen herhangi bir şeyle dünyanın en zevkli oyunları oynanabiliyor. - evrensel yaygınlık kazanan ilk oyun olması. basketbol, voleybol gibi oyunlar çok sonradan icat edilmişler veya yaygınlaşmışlar. haliylen futbol bu işe avantajlı başlamış. - dolayısıyla da takım taraftarlığı kültürü futbolda çok daha erken yerleşmiş ve her nesil yeni gelen genç nesile bu kültürü aktararak devam ettirmiş. - Ve tabiki kolay icra edilebilen ve kolay ulaşılabilen bir spor olması. - Ayrıca futbolun dünya, ülke, hatta yerel ekonomilere bile büyük katkısı olduğu çok açıktır. Büyük bir sektör haline gelmiştir ve futbol kulüpleri binlerce insan istihdam etmektedir.
            efla_tun
            Tuttuğum takımı her şekilde takip ediyorum ve erkek değilim
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.