Erkekler Neden Risk Almaya Daha Meyilli
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Çok merak ettiğim bir durumdur. Özellikle bu kripto para muhabbetleri çıktığından beri etrafımı gözlemliyorum. Erkekler nedense hemen bu sektöre girdi. Kripto paradan önce de borsa vardı yani değişen bir durum olmadı. Kendi paralarını hatta çevresindekilerin paralarını kripto para, borsa ya da iddia gibi böyle nerede riskli şey varsa onlara yatırım yapıyorlar. Kadınlar olarak biz bu süreçte düz hesap altın dolar ki annemlerden ve anneannemlerden gözlemlediğim onlar da hemen bir para bulduysan altın ile yatırım yap kendine kafasındalardı. Ben sadece bir olayı örnek verdim fakat genel olarak bu risk alma durumunun hayatın her alanında olduğunu düşünüyorum.
    imcherry_
    Bence biz kadınlar olabilecek en büyük riski almışız dünyaya gelerek
     kisi
     Para ölür. Yatırım yapmak zorundasın. Garanti yatırım diye de bir şey yoktur. Yani altın al koy kenara vb. her zaman tutan bir şey değildir. Para kaybettiğin ya da başka yatırımlarda kazanabileceğinden çok daha az kazandırdığı durumlar sık sık olur. Sallıyorum altın %50 artar ama o sürede arabaların değeri %200 artar. %150 kayıp. Altın %50 çıkmak yerine %50 düşerse %250 kayıp hatta. Hep çıkar diye bir durum yok. O yüzden kazandığını ayırıp çeşitli yatırımlar yapman, risk alman gerek. Mesela eskiden bir trilyonu olan birini düşünün. Ultra zengin oluyorlardı. Şimdi bir ev, bir araba parası. O parayı hiçbir şey yapmadan, risk almadan bankada tutarsanız böyle ölür gider. Faiz de çok bir şey vermiyor. Az daha az kaybettiriyor sadece. Bunun dışında iş de kurabilirsiniz tabi. Ancak yatırım yapmayan insan kendi çeker. Paranı değerlendirmek zorundasın. Aldığın ürünlere bile yatırım gözü ile bakman gerekir. Bir ev alırsın 10 senede %100 değerlenir; bir ev alırsın 10 senede %500 değerlenir. Ya da çok hızlı değer kaybeden araba modelleri var.
      cokbilmisdegilcokbilen
      Çünkü pek düşünmüyorlar?
       fairytale-
       Bu risk degil bildiğin aptallık...
        tsukyomi
        Genelleme yapmamak lazım tabi, böyle olmayanları tenzih ve takdir ediyorum ama çoğu detay sevmez, mekaniktir er kişiler, dümdüz bakarlar. Fakat o küçük detaylardan biri patladığında 'erkekler neden daha az yaşar' sorusunun cevabı ortaya çıkar. Risk her zaman adrenalin demek değildir sevgili erler. Boşa, dikkatsizce alınan riskler sizi akıllı, çekici ya da tapılası yapmaz, aptal yapar.
         karolunita
         bizim yaşamamız alabilecekleri tüm risklerden daha riskli bir iş
          rai1231
          Risk hayattır
           sonnokta
           Çok basit. Zekamız bu kadar.
            the_wilsons
            testesteron tabiki
             burakb_
             Zorundalar çünkü arkadaşlar. Bu soruyu gerçekten merak ediyorsanız çevrenizi hiç gözlemlemiyorsunuz demektir. Hiç risk almadan ortalama üstü bir başarıya ulaşmak özellikle ticari anlamda zor. Bir değerleri olması için bir şeyler başarmak zorundalar. Bu yüzden hiçbir şey yapamadıklarında boşluğa düşüp intihar ediyorlar.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.