Erkekler Neden Pilates ve Zumba Gibi Sporlar Yapmayı Tercih Etmiyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Günümüzde özellikle kadınlar arasında en yaygın sporlardan olan pilates ve zumba genelde erkekler tarafından tercih edilmiyor. Tabii bütün erkekler diyerek bir genelleme yapmak doğru olmaz, çok iyi erkek eğitmenler ve ilgili erkekler olduğunu da biliyorum. Erkeklerin bu tarz sporları tercih etmemesinin en önemli sebebinin toplumsal bellek olduğunu düşünüyorum. Erkekler genelde daha ağırlık üzerine kurulu spor programları seçmeye meyilliler. Aslında pilates de güç ve esneklik üzerine kurulu bir spor fakat işin içine esneklik girince ya da toplar erkeklerde bir kaçınma oluyor galiba. Nasıl görünürüz, toplum nasıl düşünür gibi. En azından bana öyle geliyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
    talihsizinteki
    gerek yok
     _gizem_
     çünkü o KadIN SpOruuU ERkEk aDamM PİlaTess yapMAğğZ Diyor olabilirler
      ladydisko
      genelde fitness yapıyorlar çünkü
       me_out_bye
       Erkek esnekliklee ilgilenmezzz çünkü. İsterki vur patlasın çal oynasın fütbol boks güreş yarış hooooaaahhh içindeki hayvanı salmak ister tüm kaslarını kullanmak. Pilates abla işi sakin sakin huzurlu yapıyorlar. Erkeğe magandaizm lazım. Futbol futbol 90dk koşar.
        tsukyomi
        Yalnız bunları ben de tercih etmiyorum ya. Şınav, mekik, koşu, çatır çatır oynamak. Kilo alamayışımın yegane sebepleri olabilir bunlar.
         kaaninteyzesi
         Göbekli seviyoruz dedik diye iyice kahvehane dayilarina döndüler
          vsjvsjvsjv000
          Bunları yapmasalar bile azcık, ucundan kıyısından sportif olsalar bir şey olur sanki. Salmışlar iyice.
           asit
           futbol hepsine bedel yav
            sedefartuny
            Tayt giymek istemiyor olabilirler. Şakaydı. Sağlıklı yaşam değil kas kütlelerini artırmak olarak görüyorlar sporu bence. Pilates uzun vadede görünüşe etkileri olan bir spor, zumba da öyle. Adamlar fitness yaparken bile protein tozu kullanıyorlar. 90 günde kas videoları izliyor ve o vücutlara asgari sürede sahip olmak istiyorlar. Tercih yani.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.