Erkekler Aldatınca Sorun Yok da Kadınlar Aldatınca mı Var?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   helena22
   RTÜK, Kanal D'de yayınlanan Sadakatsiz adlı diziye "Evlilik dışı ilişkiyi normalleştirmek" suçundan para cezası kesti. Aynı anda Masterchef, Halk TV ve Öğretmen adlı programlara da RTÜK tarafından altyapısız para cezaları kesildi ve kesilmeye de devam ediyor. Burada bence sunulan sebep çok abes. Evlilik dışı bir ilişki kişinin kendi düşünce biçimiyle normal veya anormal bulacağı bir davranış. Buna da zaten bireyin kendisinden başka kimse karar veremez ve izlediği iki saatlik diziden de etki altında kalıp "heeeh tamam şimdi bunun normal olduğunu anladııımm ben de böyle yapayım" demez. Evlilik dışı ilişkiler, ilişkiyi yaşayan kişilere göre uygun veya uygun olmayan ilişkiler olarak düşünülebilir. Tarafların bunu kabul etmediği ve karşıdan gördüğü zaman sinirleneceği, üzüleceği bir durum varsa evlilik dışı ilişki etik kurallara uymaz. Ama tarafların ikisi de açıksa buna neden olmasın? Kimseyi ilgilendirmez. Bir de dizide geçen
   https://dio.onedio.com/dio/1250970?t=dio
   "İnsan iki çocuğunu seviyor, iki kadını neden sevemesin?"
   cümlesi de çok tartışıldı. Dizinin başından beri erkek karakterin aldattığı bir senaryo üzerine olaylar dönüyor zaten, şimdi ne değişti? En baştan dizi yayınlanmasaydı o zaman? Anlayamıyorum, erkek aldatınca devam, aile yapısını bozmaz, erkek adamdır yapar, kadın yapınca WOWOWOWOWOWW ORDA Bİ DUR BAKALIM BUYRUN SİZE CEZA Siz ne düşünüyorsunuz, aile yapısını bozmaksa ikisi de bozmak (kaldı ki değil, insanlar televizyondan bu kadar etkilenmeyi bıraksınlar bence) ya da ikisi de değil. Şunun bi ortasını bulun artık!
    belizzimaaa
    Erkek yapınca sesiniz çıkmıyordu. Kadın başkasıyla yatınca mı ceza kesmek aklınıza geldi? Sizin kadar ikiyüzlü ve aşağılık bir güruh görmedik.
     imailahorsilahh
     Evlilik dışı ilişkiye(ve daha nice ahlaksızlığa) özendiren onlarca yapım var bu mu battı. Kadın karakterin intikam almak amaçlı aldatması bozdu heralde. Alışmışlar kadının susup, yakınıp ağlayan tutumunu normalleştirmeye bu sefer tutmadı. canım ülkemin cinsiyetçi p*ç RTükçüleri....
      banuu_33
      Kadın yada erkek farketmez aldatmak başlı başına ahlaksız bi durum
       mysozy
       Herkesin ilişkisini istediği şekilde yaşama lüksü vardır etik midir değil midir o da kişiden kişiye göre değişecek bir olgudur. Ama dizideki erkek tarafı tarafından yapılan ve ceza vermeye gerek görülmeyen bir davranış kadın tarafından yapıldığının ertesi günü ceza alıyorsa ben bu durumun arkasında bir art niyet görürüm. Ceza verilecekse en başında erkek aldattığında verilseydi kadın aynı hareketi yaptığında değil.
        redblack
        Devletcigimle de evliligim yok ama 18 senedir çatir catir tecavuz ediyor :/
         rocknrollbabe
         Yıl 2020 lütfen bu kafadan çıkalım. Aldatmak cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesi.
          damladamlo
          İNANILMAZSINIZ. Erkeğe her şey mübah, kadın yapamaz di mi?
           onediobunedio22
           Ya yeter kardeşim şu kadınların sürekli erkek yapar bizde yaparız mantığıyla ilerlemesi cidden bana saçma geliyor erkek yapar bizde yaparız diye bir mantıkla hareket edeceğinize erkek yapmasın mantığıyla hareket edin eğer yapılan şey yanlış ise sizde bunu yapmak zorunda değilsiniz yada siz bunu yapınca erkek yapıyor diye bu size normal olmayacak yanlışsa yanlıştır. Erkek aldatınca sorun yok kadın aldatınca niye var diyeceğinize aldatmanın iki cins içinde karaktersizlik ve karakter yoksunluğu olduğunu konuşun.
            suphelihoroz
            Herkesin hayatına kimse karışamaz, insanlar ne diliyorlarsa nasıl ilişki türlerinden hoşlanıyorlarsa o şekilde yaşarlar. Açık ilişki denilen bir şey var, ayrıca çocukların bu kadar etkileneceğini vs düşünüyosanız öncelikle televizyondan tecavüz, şiddet içeren görüntüleri paylaşan dizilere ceza verin
             killforyou
             ahlak kuralları toplumların şekillendirdiği şeyler olduğu için o kadar da yadırgamıyorum. türk örf ve adetlerinde kadının ihanetiyle erkeğin ihaneti aynı kefeye konmuyor. kadın yapınca or*spu diye damgalanıyor erkek yapınca çapkınlık. böyle bir ahlak sistemimiz var. yani senin kocan seni aldattığında en yakın arkadaşın bile gelip "erkektir yapar" diyebiliyor. kadın aldattığında erkeğin erkek arkadaşı "bi kere hata yapmış, affet" diyemiyor. RTÜK eğer kendisini ahlakı koruma mekanizmasının bir parçası olarak hissediyorsa o da bunu göz önünde bulundurmuştur. hiçbir şey tesadüf değil maalesef.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.