783
6.11.2020
Erkekler Aldatınca Sorun Yok da Kadınlar Aldatınca mı Var?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   helena22
   RTÜK, Kanal D'de yayınlanan Sadakatsiz adlı diziye "Evlilik dışı ilişkiyi normalleştirmek" suçundan para cezası kesti. Aynı anda Masterchef, Halk TV ve Öğretmen adlı programlara da RTÜK tarafından altyapısız para cezaları kesildi ve kesilmeye de devam ediyor. Burada bence sunulan sebep çok abes. Evlilik dışı bir ilişki kişinin kendi düşünce biçimiyle normal veya anormal bulacağı bir davranış. Buna da zaten bireyin kendisinden başka kimse karar veremez ve izlediği iki saatlik diziden de etki altında kalıp "heeeh tamam şimdi bunun normal olduğunu anladııımm ben de böyle yapayım" demez. Evlilik dışı ilişkiler, ilişkiyi yaşayan kişilere göre uygun veya uygun olmayan ilişkiler olarak düşünülebilir. Tarafların bunu kabul etmediği ve karşıdan gördüğü zaman sinirleneceği, üzüleceği bir durum varsa evlilik dışı ilişki etik kurallara uymaz. Ama tarafların ikisi de açıksa buna neden olmasın? Kimseyi ilgilendirmez. Bir de dizide geçen
   https://dio.onedio.com/dio/1250970?t=dio
   "İnsan iki çocuğunu seviyor, iki kadını neden sevemesin?"
   cümlesi de çok tartışıldı. Dizinin başından beri erkek karakterin aldattığı bir senaryo üzerine olaylar dönüyor zaten, şimdi ne değişti? En baştan dizi yayınlanmasaydı o zaman? Anlayamıyorum, erkek aldatınca devam, aile yapısını bozmaz, erkek adamdır yapar, kadın yapınca WOWOWOWOWOWW ORDA Bİ DUR BAKALIM BUYRUN SİZE CEZA Siz ne düşünüyorsunuz, aile yapısını bozmaksa ikisi de bozmak (kaldı ki değil, insanlar televizyondan bu kadar etkilenmeyi bıraksınlar bence) ya da ikisi de değil. Şunun bi ortasını bulun artık!
    belizzimaaa
    Erkek yapınca sesiniz çıkmıyordu. Kadın başkasıyla yatınca mı ceza kesmek aklınıza geldi? Sizin kadar ikiyüzlü ve aşağılık bir güruh görmedik.
     imailahorsilahh
     Evlilik dışı ilişkiye(ve daha nice ahlaksızlığa) özendiren onlarca yapım var bu mu battı. Kadın karakterin intikam almak amaçlı aldatması bozdu heralde. Alışmışlar kadının susup, yakınıp ağlayan tutumunu normalleştirmeye bu sefer tutmadı. canım ülkemin cinsiyetçi p*ç RTükçüleri....
      mysozy
      Herkesin ilişkisini istediği şekilde yaşama lüksü vardır etik midir değil midir o da kişiden kişiye göre değişecek bir olgudur. Ama dizideki erkek tarafı tarafından yapılan ve ceza vermeye gerek görülmeyen bir davranış kadın tarafından yapıldığının ertesi günü ceza alıyorsa ben bu durumun arkasında bir art niyet görürüm. Ceza verilecekse en başında erkek aldattığında verilseydi kadın aynı hareketi yaptığında değil.
       redblack
       Devletcigimle de evliligim yok ama 18 senedir çatir catir tecavuz ediyor :/
        banuu_33
        Kadın yada erkek farketmez aldatmak başlı başına ahlaksız bi durum
         damladamlo
         İNANILMAZSINIZ. Erkeğe her şey mübah, kadın yapamaz di mi?
          rocknrollbabe
          Yıl 2020 lütfen bu kafadan çıkalım. Aldatmak cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesi.
           suphelihoroz
           Herkesin hayatına kimse karışamaz, insanlar ne diliyorlarsa nasıl ilişki türlerinden hoşlanıyorlarsa o şekilde yaşarlar. Açık ilişki denilen bir şey var, ayrıca çocukların bu kadar etkileneceğini vs düşünüyosanız öncelikle televizyondan tecavüz, şiddet içeren görüntüleri paylaşan dizilere ceza verin
            onediobunedio22
            Ya yeter kardeşim şu kadınların sürekli erkek yapar bizde yaparız mantığıyla ilerlemesi cidden bana saçma geliyor erkek yapar bizde yaparız diye bir mantıkla hareket edeceğinize erkek yapmasın mantığıyla hareket edin eğer yapılan şey yanlış ise sizde bunu yapmak zorunda değilsiniz yada siz bunu yapınca erkek yapıyor diye bu size normal olmayacak yanlışsa yanlıştır. Erkek aldatınca sorun yok kadın aldatınca niye var diyeceğinize aldatmanın iki cins içinde karaktersizlik ve karakter yoksunluğu olduğunu konuşun.
             killforyou
             ahlak kuralları toplumların şekillendirdiği şeyler olduğu için o kadar da yadırgamıyorum. türk örf ve adetlerinde kadının ihanetiyle erkeğin ihaneti aynı kefeye konmuyor. kadın yapınca or*spu diye damgalanıyor erkek yapınca çapkınlık. böyle bir ahlak sistemimiz var. yani senin kocan seni aldattığında en yakın arkadaşın bile gelip "erkektir yapar" diyebiliyor. kadın aldattığında erkeğin erkek arkadaşı "bi kere hata yapmış, affet" diyemiyor. RTÜK eğer kendisini ahlakı koruma mekanizmasının bir parçası olarak hissediyorsa o da bunu göz önünde bulundurmuştur. hiçbir şey tesadüf değil maalesef.
              pillowtalk
              Bu ülkenin genel iki yüzlülüğü. Normal atfettiği şeylerin üstüne gitmez asla. Elinden geleni, ardına bile bile ardına koyar görmezden gelir. Ama işine gelmeyen en ufak noktada aslan kesilir gerekenden de fazlasını yapar. Erkek aldatıyorsa ve siz bunu göğsünüzü gere gere gösteriyorsanız kadın da aldatır.
               dr.rock
               Aldatmanın nedeni Testesterondur Kadınlarda %10 oranında bulunur Erkeklerde %90 Bu nedenle kadınlar aşık olmak zorundadırlar çoou defa Erkekler içinse mumuşak bi delikçik yeter O nedenle Kadın aldatınca aşklı+sexli aldatma olur Bunun suç puanı 678 dir Erkek aldatınca ise sadece sexli aldatma olur Bunun suç puanı ise 0,2 dir Bu matematiksel kanıttanda anlaşılacağı üzere erkek aldatınca “ya pis” denir geçer Ama Kadın aldatınca “naaaalaaaaannnn Nası yaparsın bunu bana aghhhhh” denir Aldatıldıktan bir süre sora aldatılan erkek kahveye gider, o sırada arkadaşları batak oynuyorlardır, üzgün bi şekilde köşeye oturur. Arkadaşları ona “Necmettin nooldu olm hayırdır” derler. O da “yok bşi abi” der. Arkadaşlarıda kahveciye “bi oralet getir kardeşime” deyip batağa devam ederler. Necmettininin pç arkadaşlarından Hasan anlatmaya başlar “Olm dün bi karı düşürdüm var ya of duvardan duvara vurdum, bayılttım hatunu” der. Necmettinde “yaaa sevgilimide böyle höşmerimlemişlermidir yaaa” diye daha çok üzülür. İşte arkadaşlar bu nedenledirki erkekler aldatınca sorun olmaz ama kadınlar aldatınca sorun olur Evet Necmettin için 1 dk lık saygı duruşu Bitti, oturabilirsiniz. Evet ne diyordum Hah Lan deli misiniz aldatmak aldatmaktır mk Kadını erkeği mi olur, delilere bak ya Not: Allahım iyi ki Türkiye gibi bi ülkede erkeğiz ya , analar kızlarını böyle yetiştirdikçe biz daha çoook yırtarız 🥰🥰🥰 Not 2: Aslında Hasan duvardan duvarada vurmamıştır zar zor bi meme falan ellemişse ellemiştir o kadar Bitti
                sedefartuny
                Ataerkil düzenin en temel normlarından biridir bu. Erkeği güçlü, zengin gösteren çok eşlilik kadını namussuz olarak tanımlar. Buradaki mevzu aldatmak aslında kadın ya da erkek farketmeksiniz tartışılması gereken bir konu ama ne yazık ki biz bugün kadının bu konuda bile dezavantajlı olmasını konuşuyoruz.
                 ahpte-pateh
                 Dizi baştan boktandı, geç kalınmış kaldırılması. Ha eğer kaldırılma dendiği gibi kadın karakter aldattığı içinse gereksiz bir cinsiyet ayrımcılığıdır.
                  detokssuyu
                  Cinsiyet farketmeksiniz aldatma eylemini eleştirmemiz lazım. Biz kadın erkek ayrımı yaptıkça bu durumu daha da normalleştiriyormuşuz gibi geliyor bana.
                   vogelfrei
                   RTÜK'ün para kazanmak ve tüm toplumların kutsal bulduğu aile yapısını bozmamak için harekete geçtiği eylem
                    peripedia
                    Televizyon dizilerinde tek eşli adam yok RTÜK, aldatılan kadının aldatması mı sorun. Bu nasıl bir kafa bu nasıl bir sistem. Bıktık bu riyakarlıktan artık. Kendinize gelin.
                     blondewitch
                     Şerefsizliğin cinsiyeti mi olur? Ama evet toplumda eskiden gelen "erkeğin elinin kiri" muhabbeti vardı. Yine de biliyoruz ki şuan genç nesil bu kadar değil. RTÜK'ten bahsediyoruz sonuçta ne bekliyordunuz ki?
                      fht-13
                      Öyle bir dava yok işte iyiliğin kötülüğün erkeği kadını olmaz.
                       csa
                       RTÜK'ün Türkiye'deki en gereksiz kurumların başında geldiğini, var olmalarının zerre pozitif bir işe yaramadığı gibi sürekli negatif ve boktan işlere yol açtığı aşikar. Ama geçelim onu, çünkü RTÜK şikayet gelmedikçe bakmıyor bile TV'de ne var ne yok. Bu ceza tamamen halkın kafa yapısının yansımasıdır. Maalesef erkeğin elinin kiri olarak görülen birşey nasıl oluyorsa kadınlar için büyük ahlaksızlık. Peki, bizim ülkede bütün erkekler gay mi ? :D Bu mantıkla çünkü ancak eşcinsel olunursa erkekler rahatça sevişebilir ve kadınlar da ahlaksız olmaz :D Bu bir RTÜK, TV dizisi olayı değil, bu bir toplumun zihniyetinin olayıdır. Maalesef kadınlar işe el koymadan da erkeklerin bu iki yüzlülüğünü çekmek durumundalar. Üstelik yine maalesef pek çok kadın da nerede kendine fiziksel veya psikolojik şiddet uygulayan, serseri, pislik erkek var hep onları beğenir, nerede biraz sessiz sakin, işinde gücünde bir tip var ne yazık ki o düzgün adamı da ezikler, beğenmezler. Eğer siz ki bunlardan veya bunlara yakın seviyede olanlardan değilseniz, ne mutlu size.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.