780
6.11.2020
Erkekler Aldatınca Sorun Yok da Kadınlar Aldatınca mı Var?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   helena22
   RTÜK, Kanal D'de yayınlanan Sadakatsiz adlı diziye "Evlilik dışı ilişkiyi normalleştirmek" suçundan para cezası kesti. Aynı anda Masterchef, Halk TV ve Öğretmen adlı programlara da RTÜK tarafından altyapısız para cezaları kesildi ve kesilmeye de devam ediyor. Burada bence sunulan sebep çok abes. Evlilik dışı bir ilişki kişinin kendi düşünce biçimiyle normal veya anormal bulacağı bir davranış. Buna da zaten bireyin kendisinden başka kimse karar veremez ve izlediği iki saatlik diziden de etki altında kalıp "heeeh tamam şimdi bunun normal olduğunu anladııımm ben de böyle yapayım" demez. Evlilik dışı ilişkiler, ilişkiyi yaşayan kişilere göre uygun veya uygun olmayan ilişkiler olarak düşünülebilir. Tarafların bunu kabul etmediği ve karşıdan gördüğü zaman sinirleneceği, üzüleceği bir durum varsa evlilik dışı ilişki etik kurallara uymaz. Ama tarafların ikisi de açıksa buna neden olmasın? Kimseyi ilgilendirmez. Bir de dizide geçen
   https://dio.onedio.com/dio/1250970?t=dio
   "İnsan iki çocuğunu seviyor, iki kadını neden sevemesin?"
   cümlesi de çok tartışıldı. Dizinin başından beri erkek karakterin aldattığı bir senaryo üzerine olaylar dönüyor zaten, şimdi ne değişti? En baştan dizi yayınlanmasaydı o zaman? Anlayamıyorum, erkek aldatınca devam, aile yapısını bozmaz, erkek adamdır yapar, kadın yapınca WOWOWOWOWOWW ORDA Bİ DUR BAKALIM BUYRUN SİZE CEZA Siz ne düşünüyorsunuz, aile yapısını bozmaksa ikisi de bozmak (kaldı ki değil, insanlar televizyondan bu kadar etkilenmeyi bıraksınlar bence) ya da ikisi de değil. Şunun bi ortasını bulun artık!
    suphelihoroz
    Herkesin hayatına kimse karışamaz, insanlar ne diliyorlarsa nasıl ilişki türlerinden hoşlanıyorlarsa o şekilde yaşarlar. Açık ilişki denilen bir şey var, ayrıca çocukların bu kadar etkileneceğini vs düşünüyosanız öncelikle televizyondan tecavüz, şiddet içeren görüntüleri paylaşan dizilere ceza verin
     vogelfrei
     RTÜK'ün para kazanmak ve tüm toplumların kutsal bulduğu aile yapısını bozmamak için harekete geçtiği eylem
      imailahorsilahh
      Evlilik dışı ilişkiye(ve daha nice ahlaksızlığa) özendiren onlarca yapım var bu mu battı. Kadın karakterin intikam almak amaçlı aldatması bozdu heralde. Alışmışlar kadının susup, yakınıp ağlayan tutumunu normalleştirmeye bu sefer tutmadı. canım ülkemin cinsiyetçi p*ç RTükçüleri....
       redblack
       Devletcigimle de evliligim yok ama 18 senedir çatir catir tecavuz ediyor :/
        belizzimaaa
        Erkek yapınca sesiniz çıkmıyordu. Kadın başkasıyla yatınca mı ceza kesmek aklınıza geldi? Sizin kadar ikiyüzlü ve aşağılık bir güruh görmedik.
         mysozy
         Herkesin ilişkisini istediği şekilde yaşama lüksü vardır etik midir değil midir o da kişiden kişiye göre değişecek bir olgudur. Ama dizideki erkek tarafı tarafından yapılan ve ceza vermeye gerek görülmeyen bir davranış kadın tarafından yapıldığının ertesi günü ceza alıyorsa ben bu durumun arkasında bir art niyet görürüm. Ceza verilecekse en başında erkek aldattığında verilseydi kadın aynı hareketi yaptığında değil.
          damladamlo
          İNANILMAZSINIZ. Erkeğe her şey mübah, kadın yapamaz di mi?
           killforyou
           ahlak kuralları toplumların şekillendirdiği şeyler olduğu için o kadar da yadırgamıyorum. türk örf ve adetlerinde kadının ihanetiyle erkeğin ihaneti aynı kefeye konmuyor. kadın yapınca or*spu diye damgalanıyor erkek yapınca çapkınlık. böyle bir ahlak sistemimiz var. yani senin kocan seni aldattığında en yakın arkadaşın bile gelip "erkektir yapar" diyebiliyor. kadın aldattığında erkeğin erkek arkadaşı "bi kere hata yapmış, affet" diyemiyor. RTÜK eğer kendisini ahlakı koruma mekanizmasının bir parçası olarak hissediyorsa o da bunu göz önünde bulundurmuştur. hiçbir şey tesadüf değil maalesef.
            ahpte-pateh
            Dizi baştan boktandı, geç kalınmış kaldırılması. Ha eğer kaldırılma dendiği gibi kadın karakter aldattığı içinse gereksiz bir cinsiyet ayrımcılığıdır.
             pillowtalk
             Bu ülkenin genel iki yüzlülüğü. Normal atfettiği şeylerin üstüne gitmez asla. Elinden geleni, ardına bile bile ardına koyar görmezden gelir. Ama işine gelmeyen en ufak noktada aslan kesilir gerekenden de fazlasını yapar. Erkek aldatıyorsa ve siz bunu göğsünüzü gere gere gösteriyorsanız kadın da aldatır.
              banuu_33
              Kadın yada erkek farketmez aldatmak başlı başına ahlaksız bi durum
               arak_nus
               Devletimiz ve devletimizin nadide kurumları iş başında. Erkeklerin tanrılaştırma çabaları neden bu kadar kuvvetli bir şekilde devam ediyor anlamıyorum RTÜK'ğn para azalıyor galiba başladı gene cezalara.. Az mantıklı şeylere ceza aç yahu kesmiyor bunlar..
                dr.rock
                Aldatmanın nedeni Testesterondur Kadınlarda %10 oranında bulunur Erkeklerde %90 Bu nedenle kadınlar aşık olmak zorundadırlar çoou defa Erkekler içinse mumuşak bi delikçik yeter O nedenle Kadın aldatınca aşklı+sexli aldatma olur Bunun suç puanı 678 dir Erkek aldatınca ise sadece sexli aldatma olur Bunun suç puanı ise 0,2 dir Bu matematiksel kanıttanda anlaşılacağı üzere erkek aldatınca “ya pis” denir geçer Ama Kadın aldatınca “naaaalaaaaannnn Nası yaparsın bunu bana aghhhhh” denir Aldatıldıktan bir süre sora aldatılan erkek kahveye gider, o sırada arkadaşları batak oynuyorlardır, üzgün bi şekilde köşeye oturur. Arkadaşları ona “Necmettin nooldu olm hayırdır” derler. O da “yok bşi abi” der. Arkadaşlarıda kahveciye “bi oralet getir kardeşime” deyip batağa devam ederler. Necmettininin pç arkadaşlarından Hasan anlatmaya başlar “Olm dün bi karı düşürdüm var ya of duvardan duvara vurdum, bayılttım hatunu” der. Necmettinde “yaaa sevgilimide böyle höşmerimlemişlermidir yaaa” diye daha çok üzülür. İşte arkadaşlar bu nedenledirki erkekler aldatınca sorun olmaz ama kadınlar aldatınca sorun olur Evet Necmettin için 1 dk lık saygı duruşu Bitti, oturabilirsiniz. Evet ne diyordum Hah Lan deli misiniz aldatmak aldatmaktır mk Kadını erkeği mi olur, delilere bak ya Not: Allahım iyi ki Türkiye gibi bi ülkede erkeğiz ya , analar kızlarını böyle yetiştirdikçe biz daha çoook yırtarız 🥰🥰🥰 Not 2: Aslında Hasan duvardan duvarada vurmamıştır zar zor bi meme falan ellemişse ellemiştir o kadar Bitti
                 madam-aylak
                 ülkemizde maalesef ki bazı durumlarda erkeklerin üstünlüğü sağlanıyor. Burada da böyle. Allah aşkına ilk ilişkiye giren erkeğe milli kadına namussuz denilen bir ülke de hala şaşırıyor muyuz?
                  roadruner
                  bizim ülkemizde erkeğin yaptığını kadın yapınca suç değilse de suç olur, biz yıllarca tartışsak da bunu değiştiremeyiz
                   sigmundfreud
                   Kadınsız kalamayacak bir ülke olarak kadınlarla bu alıp veremeyişin nedenini anlayamıyorum.
                    raselika
                    Kadın bu topluma göre erkeğin doğuştan sahip olduğu "haksız haklara" sahipler. Erkek aldatabilir çünkü erkektir. Kadın aldatamaz çünkü aldatırsa ahlaksız olur kötü kadın olur. Bu nasıl bir anlayış? Aldatmayı savunmuyorum burada. Aldatma aldatmadır. Herkes cinsiyet bağı olmaksızın aldatabilir. Herkesin duygu, düşünce ve eğilimi bu yönde olabilir. Bunun cinsiyetle bir alakası yok.
                     hipergrafi
                     Bu soruya evrimsel açıdan cevap verecek olursak erkek yüz tane dişiyle de çiftleşse dişinin doğurduğu yavru kendi bedeninden çıktığı için yavrunun annesinin kendisinden başka bir dişi olma ihtimalinden korkmasına gerek yoktur. Ama erkekler için kazın ayağı öyle değil. Dişi başka erkeklerle düşüp kalkıyorsa erkek doğacak yavrunun kendisine ait olduğundan asla emin olamaz. Genlerini sonraki nesle aktardığından emin olmasının tek yolu ya mümkün olduğunca çok dişiyle çiftleşip şansını en üst sınıra ulaştırmak, yada kendisinden başka erkek tarafından döllenmediğinden emin olduğu tek yada bir grup dişiyle birlikte olmaktır. Dişinin çok eşliliği sadece insan toplumlarında değil hayvanlar arasında da hoş görülmez. Ancak bu hayvanlara karınca arı gibi koloniler halinde yaşayan böcekler ve çok eşli hayvanlar dahil değildir. Sosyal hayvanlar örneğin primatlar (biz ve diğer tüm maymunlar bu sınıfa dahiliz) kurtlar, aslanlar erkeğin çok, dişinin tek eşli olduğu türlerdir. Bir tane baskın erkek ve onun eşleriyle yavrularından oluşan aileler halinde yaşarlar. Herhangi bir erkek dişilerden birine yaklaşmaya cüret ederse baskın erkek hem dişiyi hem erkeği en ağır şekilde cezalandırır.
                      onediobunedio22
                      Ya yeter kardeşim şu kadınların sürekli erkek yapar bizde yaparız mantığıyla ilerlemesi cidden bana saçma geliyor erkek yapar bizde yaparız diye bir mantıkla hareket edeceğinize erkek yapmasın mantığıyla hareket edin eğer yapılan şey yanlış ise sizde bunu yapmak zorunda değilsiniz yada siz bunu yapınca erkek yapıyor diye bu size normal olmayacak yanlışsa yanlıştır. Erkek aldatınca sorun yok kadın aldatınca niye var diyeceğinize aldatmanın iki cins içinde karaktersizlik ve karakter yoksunluğu olduğunu konuşun.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.