Erdoğan'dan Gıda Fiyatlarındaki Artışla İlgili Flaş Açıklama: 'Ağır Cezalar Olabilir'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan'ın açıklamaları: "Her şeyden önce bu konuda Koronavirüs Bilim Kurulu'nun ifadeleri, açıklamaları benim için önem arz ediyor. Ben değerlendirmeleri vefatla ilgili yapıyorum. Vefat sayılarındaki düşüş beni ümitlendiriyor. Mutasyonla ilgili bazı olumsuz gelişmeler var fakat ben onu da aşacağımıza inanıyorum." "Okullarla ilgili, son dönemde, restoranlarla ilgili, açık mekanlarla ilgili bazı ekonomik gelişmekleri de göz önüne alarak adımlar atmaya gayret ettik. Şu anda lokantalarımızı vs. gözetleme gibi bir düşüncemiz var. Son açıklamalarında mali destekler noktasında 1000 bin ile 750-500 lira gibi desteği 3 ay süre ile verme kararı aldık, bu adımı atmakla da ciddi bir yükü üzerimize almış durumdayız." Bu süreç içinde maalesef esnaflarımızın gerek sebzede, meyvede vs. hatta bakliyatta çok ciddi fiyat farklarının olduğunu görüyoruz. Bunun için de Ticaret Bakanlığımız yoğun çaba içinde. Bir ay içinde biz bu işi kontrollü bir şekilde yürüteceğiz. Vatandaşın bu noktada ezilmesine müsaade edemeyiz. Beyaz ette, kırmızı ette de bu süreci takipte tutuyoruz. Buradan seslenmek istiyorum. Siz bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüşme yaptıkları görüşmeye dair, "Müşterek neler yapabiliriz bu konuda ben de bir arkadaşımızı görevlendirerek, Elon Musk ile sürekli irtibat halinde olacaklar." dedi.
    hogwartsmektubugelmeyen
    Hıhı hıhı esnafı mağdur etmeyecek hıhıh hiç mağdır olmadı zaten. İstanbul'da minimum kirası 3-4 bin olan ( o da minimum) dükkanlara TOPLAMDA 1700 lira destek veriyor. hıhı hıhı hiç mağdur değiliz
     ozymandiase
     Bunların hepsinin sebebinin çok sevdiğin damadını alıp ekonomi bakanı yapman ve yaptığı şeylere yıllarca dur demeyip göz yumman. Bırak vehmimde gölgeni, gelme artık neye yarar?....
      rarero
      Ekonomi alanında çökmeye başladığımızın, o büyük depremlerin uğultuları bence bunlar. Çünkü son zamanlarda önünü alamadıkları şeyler oluyor ve nasıl toparlayacaklarını şaşırdıkları için böyle bir yöntem bulmuşlar kendilerince.
       pillowtalk
       Giderek bir çökme durumu söz konusu olmuş gibime geliyor ama sonumuz hayır olsun. Gerçekten battı balık yan gider hesabı kimse bir şeyi umursamamaya başladı ama bu gidişat hiç iyi bir yere gitmiyor.
        raselika
        Bunun göstermelik bir tepki olduğunu düşünüyorum. Enflasyon oranlarıyla gıda fiyatlarının elbette bir alaka var ve bunun sebebi yürüttüğünüz yanlış politikalar. Ağır yaptırımları damadına uygulasaydın.
         detokssuyu
         Üretim sıfır seviyesine indi. Tarım içler acısı halde ve gıda fiyatlarında artış olmasın. Ceza keseriz. Bu mudur? Vay arkadaş nasıl da sıyrılıyorsunuz kendi yarattığınız her durumdan.
          bisosyolog
          Allah aşkına, niye bu vaatleri göremiyoruz peki?
           berat-albayrak-official
           Lan esnafı bi bırakın lan suyunu çektiniz suyunu!
            mrs_furby
            Nasıl olsa denetleme teftiş etme diye bi usul yok. Yüklenin esnaflara ha gayret.
             sedefartuny
             Topu ne kadar da güzel esnafa attınız öyle ya. İnsanlar ciddi ciddi esnafın kafasına göre zam yaptığını falan düşünüyor sayenizde. Ülke ekonomisinin halini esnafa kestik şahane valla.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.