Erdoğan'dan "Fransız Markaları Satın Almayın" Çağrısı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'nda yaptığı konuşmada Fransa ile yaşanan gerilime ilişkin de konuştu ve vatandaşlara Fransız markalarını satın almama çağrısı yaptı. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: "Fransa'da Almanya'da yaşananlar tüm dünyanın gözleri önünde oluyor. Fakat Batı, özellikle Hristiyan dünyasına Musevilere sesleniyorum. Bizim dinimizde Hristiyan olmak suç değil, Hristiyanlara ve Musevilere sahip çıkıyoruz. Fransa'da Müslümanlara zulüm varsa oraya da sahip çıkalım diye dünya liderlerine sesleniyorum. Avrupa ülkelerinde İslam düşmanlığının veba gibi yayıldığını görüyoruz." "Fransa'da nasıl 'Türk markalı ürünler almayın' deniliyorsa ben de buradan Fransız markalara iltifat etmeyin, satın almayın diyorum. Buradan Şansölye Merkel'e sesleniyorum, hani sizde din özgürlüğü vardı? Nasıl oluyorsa 100'e yakın polis camiye saldırıyor. Biz de gerçek bir din özgürlüğü var ama bunlarda yok. Siz gerçek manada Faşistsiniz siz gerçek manada Nazinin zincir halkalarısınız. Batı'da yükselen İslam karşıtlığı bugün artık kitabımıza peygamberimize topyekün bir saldırıya dönüşmüştür."
    impluto
    Zaten alamıyoruz, sağ olun.
     cinayetvaraga
     Ben alırım aga. s*kerim sizin protestonuzu, boykotunuzu. Araplara yapsana ayni ambargoyu?
      muzlu-pasta
      Zaten alamıyirum euro 9 maaşım 500 euro bile değil aq neyle alıyım
       samanyolundan
       satın alacak güç yok zaten,salla
        dioberbat
        Bence şahsa hakaret olmadığı sürece herkes istediğini söyleyebilir
         minmina
         fransız mransız farketmez bir şey alamıyoruz zaten
          damladamlo
          Nasıl alabiliriz ki zaten? Markalara bak Cartier, Dior, Louis Vuitton, Yves Saint Laurent. Biz zaten alamıyoruz siz almayın. Hermes desem mesela size bir şey hatırlatır mı? Kendisi de Fransız markası.
           kalyamamkara
           Ayasofya'nın ibadete açılmasını "akıl tutulması" olarak nitelendirip bir yıl geçmeden ibadete açan ve bu sefer de ibadete açılmasını istemeyenlere terörist diyen birinin lafı ile hiç bir şeyi boykot edemem. Yarın Fransız Menşeli mallara vergi indirimi gelirse de şaşırmam.
            rocknrollbabe
            Dolar 8.14 şu an istesek de alamıyoruz trajikomik gerçekten 😂
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.