2
11.11.2020
Erdoğan: "Berat Albayrak, Sağlık Sorunları Nedeniyle Vazifesinden Affını İstedi"
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dio-gundem
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP TBMM grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde: "(Berat Albayrak) Kendisi, sağlık sorunları sebebiyle vazifesinden affını istedi. Biz de bu talebi kabul ederek, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yerine Lütfi Elvan arkadaşımızı atamış olduk. Yeni Hazine ve Maliye Bakanımıza görevinde başarılar diliyorum. Rabbim mahcup etmesin. Merkez Bankası'nda da bir görev değişiklik yaptık. Yeni Merkez Bankası Başkanımıza da başarılar diliyorum." "Kabine değişikliği spekülasyonları da masa başında uydurulan haberler. Bizim medyanın işi gücü yok. Siz yazacaksınız, TV'lerde konuşacaksınız ben bunlarla mı amel edeceğim. Biz buralara bu kalemlerle gelmedik. Biz kalemşörlerle savaşa savaşa bu makama geldik. Gerektiğinde bu değişikliği hayata geçirecek olan da cumhurbaşkanıdır. Harekete geçmek için şuraya veya buraya değil, millete bakarız, millet ne diyor. Milletimizden işaret aldığımızda tereddüt etmeden gereğini yaparız."
    dmr_evnn
    adamın ayağı takılır yere düşer. utancından; "ben zaten oturacaktım" der sizinki de o mesele. hoş utanmak nedir biliyormusunuz o da meçhul...
     patavatszmelek
     Kız hani "İstesek kaldırırız" falan diyordun en son Beratcan. Şimdi diyolla istifa etmiş kaldıramamış. Tabi anacım batırıp batırıp kaçın. Çocuklarıyla ilgilenecekmiş, daha başında oturup çocuklarınla ilgileneydin de ekonominin içine sıçmayaydın.
      ozymandiase
      Ben eteğini öperek yapmalıydı. Yani Instagram üzerinden ilkokul düzeyindeki bir metinle af dilenmesi show olmuş. Etek öp etek.
       rarero
       Devlet işlerinde üslupların bu derece dini söylemlerle ilerlemesine mi üzüleyim, mutlak iktidarın yozlaşmış halini aşırı bir sakinlikle izlemeye alışmış olmaya üzüleyim kararsız kaldım.
        pillowtalk
        Ben Albayrak olsam şey derdim ama ciddi af istediği için böyle bir karakter yok zaten. "Biz ancak Allah'tan af dileriz. Hadi eyw" :D
         peripedia
         Berat Albayrak'ın son umutları da bu açıklama ile bitmiş oldu böylelikle. Vatana millete geçmiş olsun.
          detokssuyu
          Milletimizden işaret aldık gibi bir şey söylemiş Sayın Cumhurbaşkanı keşke diğer işaretlerimiz de görülse ve gereken yapılsa.
           okadin
           Medya tehdit mi edilmiş? Adamlar istifa haberini dahi yapmadılar. Daha ne yapacaklardı? Anlayamıyorum.
            mrlawyerkk
            İletişim Başkanlığı'nın metni de Erdoğan'ın açıklamasını da çok sert buldum. "Af" sözcüğünün de bilinçli olarak tekrarlandığını düşünüyorum. Damat Bey çok kızdırmış kayınpederini belli ki.
             sedefartuny
             Dünür Bey'in telefonları da açılmamış, adam çok içerlemiş oğlunu da alıp yaylaya vurmuş kendini. Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler olmuş ama öğreniriz elbet bakalım.
              plazacalisani
              İstifaya da yeni bir solu getirildi ya bu ülkede. Daha da bir şey demiyorum yani. "Vazifeden af" ne yahu?
               dr.rock
               Bi elaman, saçma ama, bekarete takıkmış sevdiği kız bakire çıkmamış, yazık seviyoda çocuu. Demiş ki, “Bizim köyde eşşeee bineyruk ha o eşşeğun eğerunda kaşuu varidur, oraya gelmişudur ondan bozilmişidur”
               /
               0

               Tarihe Göre

               İçerik bulunamadı.