2
11.11.2020
Erdoğan: "Berat Albayrak, Sağlık Sorunları Nedeniyle Vazifesinden Affını İstedi"
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dio-gundem
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP TBMM grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde: "(Berat Albayrak) Kendisi, sağlık sorunları sebebiyle vazifesinden affını istedi. Biz de bu talebi kabul ederek, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yerine Lütfi Elvan arkadaşımızı atamış olduk. Yeni Hazine ve Maliye Bakanımıza görevinde başarılar diliyorum. Rabbim mahcup etmesin. Merkez Bankası'nda da bir görev değişiklik yaptık. Yeni Merkez Bankası Başkanımıza da başarılar diliyorum." "Kabine değişikliği spekülasyonları da masa başında uydurulan haberler. Bizim medyanın işi gücü yok. Siz yazacaksınız, TV'lerde konuşacaksınız ben bunlarla mı amel edeceğim. Biz buralara bu kalemlerle gelmedik. Biz kalemşörlerle savaşa savaşa bu makama geldik. Gerektiğinde bu değişikliği hayata geçirecek olan da cumhurbaşkanıdır. Harekete geçmek için şuraya veya buraya değil, millete bakarız, millet ne diyor. Milletimizden işaret aldığımızda tereddüt etmeden gereğini yaparız."
    dr.rock
    Bi elaman, saçma ama, bekarete takıkmış sevdiği kız bakire çıkmamış, yazık seviyoda çocuu. Demiş ki, “Bizim köyde eşşeee bineyruk ha o eşşeğun eğerunda kaşuu varidur, oraya gelmişudur ondan bozilmişidur”
     dmr_evnn
     adamın ayağı takılır yere düşer. utancından; "ben zaten oturacaktım" der sizinki de o mesele. hoş utanmak nedir biliyormusunuz o da meçhul...
      plazacalisani
      İstifaya da yeni bir solu getirildi ya bu ülkede. Daha da bir şey demiyorum yani. "Vazifeden af" ne yahu?
       sedefartuny
       Dünür Bey'in telefonları da açılmamış, adam çok içerlemiş oğlunu da alıp yaylaya vurmuş kendini. Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler olmuş ama öğreniriz elbet bakalım.
        mrlawyerkk
        İletişim Başkanlığı'nın metni de Erdoğan'ın açıklamasını da çok sert buldum. "Af" sözcüğünün de bilinçli olarak tekrarlandığını düşünüyorum. Damat Bey çok kızdırmış kayınpederini belli ki.
         okadin
         Medya tehdit mi edilmiş? Adamlar istifa haberini dahi yapmadılar. Daha ne yapacaklardı? Anlayamıyorum.
          detokssuyu
          Milletimizden işaret aldık gibi bir şey söylemiş Sayın Cumhurbaşkanı keşke diğer işaretlerimiz de görülse ve gereken yapılsa.
           peripedia
           Berat Albayrak'ın son umutları da bu açıklama ile bitmiş oldu böylelikle. Vatana millete geçmiş olsun.
            pillowtalk
            Ben Albayrak olsam şey derdim ama ciddi af istediği için böyle bir karakter yok zaten. "Biz ancak Allah'tan af dileriz. Hadi eyw" :D
             rarero
             Devlet işlerinde üslupların bu derece dini söylemlerle ilerlemesine mi üzüleyim, mutlak iktidarın yozlaşmış halini aşırı bir sakinlikle izlemeye alışmış olmaya üzüleyim kararsız kaldım.
              ozymandiase
              Ben eteğini öperek yapmalıydı. Yani Instagram üzerinden ilkokul düzeyindeki bir metinle af dilenmesi show olmuş. Etek öp etek.
               patavatszmelek
               Kız hani "İstesek kaldırırız" falan diyordun en son Beratcan. Şimdi diyolla istifa etmiş kaldıramamış. Tabi anacım batırıp batırıp kaçın. Çocuklarıyla ilgilenecekmiş, daha başında oturup çocuklarınla ilgileneydin de ekonominin içine sıçmayaydın.
               /
               0

               Tarihe Göre

               İçerik bulunamadı.