Engeller Hedefinizi Gözünüzden Ayırdığınızda Karşınıza Çıkar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   derinfeylesof
   Eli Coseph Cosmann'ın harika bir sözü bana göre. '' Engeller, bir kişinin gözlerini hedefinden ayırdığında gördüğü şeylerdir.'' Çok doğru, eğer kafanıza koyduğunuz bir hedefiniz varsa engel diye bir şey kalmıyor. Kendimden biliyorum evet zorlayıcı durumlar çıkıyor ama bunu cidden istiyorsanız o şeyi atlatabiliyorsunuz. Engelin durumuna göre değişir tabii ama genellikle en kötü engel olsun amacınız netse o sizin için engel olmaz. Sonucunda da istediğime ulaştığım çok oldu. En basiti aileleren önceden iki aşığa karşı çıkarmış ama sonunda o aşıklar kavuşurmuş engel diye bir şey bilmiyorlar ki hepsini arkalarına atıyorlar ✍🏻 Siz bir şeyi çok istediğinizde engeller sizi yıldırıyor mu? Yoksa olana kadar devam mı diyorsunuz?
    kafatamircisi
    Kısmen katılmadığım önermedir. hedeflerin sabit olma durumu yoktur hedefler değişebilir. bu durumda yeteneklerinin ve kapasitenin farkına varıp doğru hedefi bulmak ve var gücünle çalışmak. "Engeller hedefinizi gözünüzden ayırdığınızda karşınıza çıkar" önermesi yine Dolu gibi gözüken içi boş kişisel gelişim söylemlerinden birisidir.
     terliklihayvan
     king oynarken daha çok son 2 için kullanılan bir söz var, "kasanı allah sevmez". hedef gözünü diktin diyelim. ne kadar kasacaksın, bunun sonunda ne elde edeceksin, o kadar kastığına değecek mi, bunca kasmanın alternatif maliyeti nedir? ben şahsen fayda maliyet analizi yapmadan kasmıyorum.
      silmarillion
      Siz de başlığı anlamak için birkaç kere okudunuz mu:)
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.