Enfeksiyon Hastalıkları Prof. Dr. Mehmet Ceylan'ın Covid Aşısı Hakkında Söyledikleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dr.rock
   AŞI ile ilgili Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, ÇOCUK ENFEKSİYON HASTALIKLARI UZMANI, sabah çok NET bilgiler verdi ⁣ özet:⁣ ⁣ ✔1. Çin 'den gelen inaktif aşı dışında UZUN SÜRE başka bir aşımız olmayacak.Diğer firmaların aşıları gelse bile saklama alt yapımız yok. Öteki aşıları bekleyeyim de onları olurum diye bir seçenek yok.⁣ ⁣ ✔2. Diğer aşılar gelse bile HICBIR aşının ne kadar koruyacagi belli değil. ⁣ ⁣ ✔3. Kısa bir sürede toplumun büyük kısmını aşılamak lazım. Pandemi olunca devletin aşıyı mecbur tutma yetkisi var, ama şu anda MECBUR DEĞIL. Aşıya kararsız olanlar, AŞI KARŞITI DEĞIL , kararsızlık yaşıyorlar.⁣ ⁣ ✔4. Aşı olan rahat olmamalı. Çünkü koruyuculuk bilinmiyor. Koruyuculuk %80-90 bile olsa, %10 yine bulaştırır. Bu aşıdan beklenen BULAŞTIRICILIĞIN ÖNLENMESİ ⁣ ⁣ ✔5. SARS ve EBOLA salgınlarında AŞI YAPILAMADAN virüs iyi yönde mutasyona uğramıştı. COVID19 virüsünde "iyi" mutasyon gerçekleşmedi.⁣ ⁣ ✔6. Aşılama %60 olursa 1-2 ay içinde sonuca ulaşılır. ⁣ ⁣ ✔7. Hamileler ve çocuklar aşılanmayacak .Hamilelere ilk 3 ay yabancı Antijen vermek istemiyoruz ama hamile kişi yanlışlıkla aşılanmışsa sorun olmaz. Zaten inaktif aşı. ⁣ Yetişkinlerin aşılanması çocukları koruyacak. ⁣ ⁣ ✔8. Ilac allerjisi ile aşının ilgisi yok. "Allerji" denince insanlar yanlış anlıyor. Bizim bahsettiğimiz allerji , kızarıklık değil. Hekimler, allerjiden bahsedince şoka sokacak olayı kastediyor. ⁣ ⁣ ✔9. Kalp hastalığı, organ nakli, kronik böbrek hastalığı, tip 2 diabeti, kronik hastalığı, kanıtlanmış immun sistem eksikliği, 65 yaş üstünde olanlar zaten MUTLAKA AŞILANMALI⁣ ⁣ ✔10. Çin 'de devlet memurlarına aşı zorunlu yapıldı ve Çin 'de 1 milyon üzerinde kişi açıklandı. Sonucları veremiyorlar çünkü vaka sayısı yok denecek kadar az. Faz 3 çalışması, bu nedenle vaka sayısının fazla olduğu Brezilya, Endonezya ve Türkiye 'de yapılacak.⁣ ⁣ ✔11. Gebeler ve çocuklar hariç , emzirenler, Covid19 hastalığı geçirenler dahil aşılanmalı ⁣ ⁣ ✔12. Idarecilerin, halkın güvendiği kişilerin aşı olması lazım, hatta basın önünde aşı olması lazım. ⁣ Son söz: Biz COCUK DOKTORLARI kadar aşı sayesinde canların kurtulduğunu gören bir meslek grubu yoktur. ⁣ Bunun tersi de geçerli,biz COCUK DOKTORLARI kadar aşı olmadığı için kucağında bebeklerin kaybedildiğini gören, bebeğini kaybeden annelerin feryatları arasında çalışan bir meslek grubu yoktur. ⁣ ⏩Bu virüsten aşı dışında bir kurtuluşumuz yoktur. Harici link:
   https://www.instagram.com/p/CIfrPU-nR7-/?igshid=iaylrvmk62bj
   https://www.instagram.com/p/CIfrPU-nR7-/?igshid=iaylrvmk62bj
    benita
    Dr senin düşüncelerin nedir keşke ondan da serpiştirseydin biraz
     karolunita-
     ben 16 yaşındayım, çocuk sayılıyorum sanırım bana yapılamıyo, pek umurumda da değil ztn
      redblack
      Bu aşiyi olsak da mi covid olsak olmasak da mi covid olsak? Herkesin aklindaki soru. Sayın Mehmet Ceylan'ı biliyorum, olmama taraftariydim, şunu okuyana kadar. Karirimi olma yönünde degistirdi.
       dr.rock
       Bu arada dio editörlerine benim yazım kurallarımı düzeltirkenki gayretlerinden dolayı ve ötürü aşırı teşekkürler dilerim. Baya uğraştırıyorum farkındayım ama bazen acil başlık açmak gerekiyor acele işede şeytan su kaçırıyor ondan. Düzeltmişler gene başlığı. Benim türkçe örtmenim Demet AKALIN
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.