En Saçma Bulduğunuz Gelenekler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nyksky
   Ülkede sayısız gelenek ve adet var böyle. Bayram arifesinde olmamızdan mütevellit bahsi el öpmeyle açıyorum. İnsanların önünde eğilerek bi taraflarını öptürmek. Özellikle de çocuk ve gençlere. Kendisini taciz eden sözde muhterem amcaların ellerini öpmek zorunda kalan çocuklar da var. Kendi egosunu tatmin etmek için insanları el öpmeye zorlayanlar da.
    kirikkalplerduraginda
    Sünnet düğünü. Özür dileyerek söylüyorum ilk kez regl olan genç kıza tokat atmak ve gerdek gecesi sonrası gösterilen kanlı çarşaf adeti... Geleneğiniz batsın! Bir de cenaze evinde pide vs. dağıtmak. Yahu insan acısını mı yaşasın yoksa sizin karnınızı doyurmaya mı uğraşsın. Bizim bildiğimiz eskiden cenaze evine yemek götürülmüş.
     tiroyitbezi
     Bele kırmızı kuşak bağlamak kızımız bakiredir efenim anlamında
      benita
      Cenaze evine toplaşıp bi yandan yerken bi yandan gıybet yapmak, insanlar acısını mı yaşasın yoksa hizmet mi etsin?
       doctor-what
       genel olarak bir insana sırf yaşı yüzünden hürmet edilmesiyle ilgili olan her geleneği boktan buluyorum
        patiklipenguen_
        Anne babanın büyüklerin yanında çocuklarını kucağına alamıyor oluşu (ne alaka dediğimde saygıdan cevabını aldım)
         amakafamiznasiguzel
         şu düğün geleneklerimiz var ya saçma sapan yom araba önü kesme, başlık parası,içeriye alma parası, testi kırma... çokk mantıksız ---kim bulduysa hayal dünyası genişmiş
          tictactoe
          Nişan-Kına-Düğün-Sünnet törenleri. Allah'ın belası insanlar görgüsüzlüğümüze görgüsüzlük katsın diye dünyanın en gereksiz israfının yapıldığı gelenekler. Deli ediyor beni, hele ki bir de yeni gelin şımarıklıkları oluyor ya, anaaam. Evlerden uzak. Tövbeler tövbesi..
           roxannee-
           Ben hepsini saçma buluyorum açıkçası. Yok neymiş el öpmekmiş. Bir gün staj yaparken huzur evlerini geziyorduk. Huzur evi müdürü sakın el öpmeyin. Hiçbiri el hijyenine dikkat etmiyor demişti. O günden beri el öpmem. Yok kırmızı kurdeleymiş; açıklamasını hepimiz biliyoruzdur. Hele benim anne tarafı çerkes onlarda daha ilginç adetler var. Büyüğün arkasında durma, büyüğüne gelinlik yap konuşma sesini duyurma, anne babanın yanında çocuk ölecek dahi olsa dokunma... Pardon ama bu adetlerin ne gibi bir anlamı ne gibi bir değeri olabilir. Ben adetlerin çoğunu işe yaramaz buluyorum.
            1cerenaltay
            Kız isteme töreni
             atavratfenerbahce
             Gelenek değil belki ama gelenek haline gelmiş olan klişe bir söz var. -Hadi oğlum göster amcaya pipini! Artık cük'e para takmaktan sıkıldım
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.