En Garip Gelenekler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hayatimsirtcantamda
   Bu başlığı aslında ailelerimizde bulunan en garip geleneklerin anlatılması için açtım fakat benim ailemde garip bir gelenek yok bu yüzden farklı ülkelerde yaşanan garip geleneklerden bir örnek vermek istiyorum size. Siz kafanıza göre takılın ve ister duyduğunuz ister ailenizden bir gelenek yazın. Tanzaya'ya gittim 2016'da. Ordayken öğrendiğim çok garip bir geleneği paylaşıcam. Tanzanya'da Masai kabilesi var. Bunların bir diğer kısmı da Kenya'da yaşıyorlarmış. Büyük bir kabile. Kabilenin ilginç bir selamlaşması var. Herifler biribirlerine tükürüyor selamlaşırken. Hatta yeni doğan bir bebeğin tüm kötülüklerden arınmış bir şekilde hayata başlaması için bebeğe tükürüyorlar. Aynı zamanda yaşça büyük birilerinin elini sıkmadan önce küçükler kendi ellerine tükürüyor ve öyle tokalaşıyorlar.
    _umut_
    Bir gelenek vardı bir yerde nerede olduğunu ve adını bilmiyorum. Adamlar sırtlarına pala vurup paramparça ediyorlardı. Videoları filan da vardı hatta. Böyle saçma gelenek midir artık inanç mıdır görmedim ben
     hickurusu
     Gelenek değil de gelenekselleşmiş leyler desek daha doğru olur gibi. Mesele kirli arabaları taciz etmez. Yani araç sahiplerini germek için tatsız yazılar yazmak pek de hoş değil bence.
      badideasensei
      babamın ve kuzeni ile tanıdığım yaşıtım olan akrabalarımın karnında sıcak demir basıyorlarmış birer iz var. Bana da yapmak için götürürlerken annem almış ellerinde sağ olsun.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.