En Beğendiğiniz Türk Korku Sineması (Tabii Mümkünse)
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   keladam
   Türklerin iyi korku filmi yapamadıkları bi gerçek. Bunun en büyük sebebinin de korku için yarattıkları temaların hep Cin gibi dini ögeler üzerinde yürüyor olması bence. Gerilim türü yok gibi bir şey zaten. O yüzden Dabbe'ymiş Siccin'miş yok Gulyabaniymiş geçelim bunları lütfen. Ben Güzelliğin Portresi'ni seçiyorum. En başından Serkan Keskin abimizin içinde yer aldığı bir proje bile olması insanı heycanlandırıyor. Onun haricinde Melisa Şenolsun ve Burçin Terzioğlu iyi performanslarıyla izleyiciyi oldukça doyuruyorlar. Bunun haricinde ilk defa Amerikanvari bir deneme sayılabilecek "hayalet" temasını konu alıyor. Daha az lokal daha enternasyonel. Tatmin edici sekansları var tabii bu biraz deneme gibi olduğu için geliştirilebilir diye düşünüyorum.
   https://www.imdb.com/title/tt9520140/
   https://www.imdb.com/title/tt9520140/
    asit
     rcon
     Her film kendi kökeninden beslenir. o yüzden türk sinemasında cin, kuran, büyü gibi ögelerin kullanılması çok normal. Batı sinemasında kilise, rahip, şeytan; uzakdoğuda lanetler, ruhlar. Önemli olan neyi kullandıklarından ziyade nasıl kullandıkları. Biraz da pratik lazım tabi. Tabakhaneye bok yetiştirir gibi film yarışına girip liseli ergen filmi yapmak üstüne hiçbir şey koymaz. Bahsettiğin film gerçekten iyi bir filmdi. Ben de çok beğenmiştim ve türklerin kendi çağında yaptıkları klas bir gerilim oldu. Ama özü itibari ile konu çalıntı! Zamanında Tolga Gökbakar "Gen" diye bir film yaptı. Ben beğenmiştim. Türünün öncüsüydü.sonrasında ise
     https://www.imdb.com/title/tt2606118/?ref_=nv_sr_srsg_0
     htr2b:Dönüşüm
     filmi geldi. Yavaş yavaş olacak bunlar. Bir anda olmaz. ama prtaik şart. Seyirci pratiği, alan, mekan, ekip, YETENEK. asıp kesmek olmaz öyle. Ama türün en iyi örneğini sağolsun Can Evrenol yaptı. BASKIN! Abd sinemalarında vizyona giren tek Türk korku filmi. Tarzı itibariyle oldukça özgün lakin anlaşılması biraz zor. İyi sinema izleyicisi olmak gerek. Yoksa sıradan bir boktan anlamayan FİLM sever biri o filmi yarıda bırakır ve başlar "ıyykkk, bööö, bu ne bee..." gibi beyin yoksunu yorumlara. Tavsiye ederim Baskın'ı izleyin.
      eefenizz_
      Siccin 5
       littlejohn
       The Revenant of Akp
        tsukyomi
        Takashi Miike affetsin Dabbe 4'ü beğenmiştim. Aslında içinde çeşit çeşit kültür barındıran Türkiye, korku kategorisinde Uzak Doğu'ya kafa tutabilirdi de, hikaye örgülerindeki eksikler, jumpscare denen şey ve saçma sapan efektlerle harcanıyor işte.
         who-am-i
         Ekonomi haberleri yazan yok
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.