52
13.8.2020
Emzirme Eylemi Gayet Doğal Bir Olay Olmasına Rağmen Neden Bu Kadar Tabulaştı?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   velevkiozge
   Emzirmek bir bebeğin annesinin memesi aracılığıyla anne sütüyle beslenmesi olayı. Ama insanlar durumu öyle abarttı ve tabulaştırdılar ki, kadınlar bebeklerinin karnını doyurmak için gizli saklı köşeler aramak durumunda kalıyor, neden ? Emzirmek doğal bir olaydır ve asla kimseden saklı gerçekleşmek zorunda değildir, kadınlar bebeklerini özgürce besleyebilmelidir. Çevredeki insanlar da emziren bir kadın ve bebeğine bakınca memesi açık bir kadını değil bebeğini besleyen bir kadın ile beslenen bir bebek görmelidir.
    utumasasiilekayanadam
    S.çmak veya işemek, bunlar da doğal olaydır ama ulu orta yerde yapılmaz. Kadınların da bu konuda dikkatli olmaları lazım hele bizim ülkede. Sonuçta her gün taciz tecavüz haberleri boy gösteriyor.
     benita
     Bizim toplum buna müsait değil artı bu olayı mutlaka abartacak kadınlar da olacaktır. O yüzden olabildiğince mahrem olması gerekir bence
      tc-atilla-bayimli
      Üstsüz güneşlenmek gibi gayet doğal bütün memelere ozgurluk Dünya'da emzirme işini alanen yapılan bir ülke varsa örnek verse de ogrensek sayın başlık sahibi
       raselika
       Çünkü erkeklere cinsel çağrışım yapan her şey kadın için tabu haline geliyor bu ülkede.
        eski_bi_tanidik
        Ülkenin zihniyeti belli 🤷‍♀️
         zimbo
         bence alakası yok artık ibadethanelere bile emzirme odaları yapılmaya başlandı ki bir grup saçma insanlar ile geneli zedelememek lazım.
          rotasizkerim
          Gerçekten ne hale geldik şuraya bak ya okudukça kendimden geçiyorum. Sinir olmamak elde değil. Zihniyetler nerelere gelmiş...
           meyvesebze
           Emzirirken annesin Sevisirken memelerin tahrik edici olur Dogururken vajinan sadece cikis yeri Sevisirken seksin olmazsa olmazi Tabiki de emzirmek kimseyi tahrik etmez.O an sadece annesindir.Ama bunun tabuyla alakasi yok.Bu oz saygidir.Vajinami yada memelerimi hicbir ortamda acip gezmek istemem Ki herseyi gec,ben istemezsem esim bile goremez.Cunku benim bedenim benim hayatim Anlatabildim mi???? O yuzden gereksiz ozgurluk cagrisimlarinizi yaymayi birakin Herkes istedigi gibi bi yerlerden birilerinin fikirlerini kapmadan oldugu gibi yasasin
            nunukafasi
            Esasında emzirmenin kendisi de anneliğin abartıldığı gibi abartılıyor. Birçok kadın bebeğini emzirmeden büyütüyor. Ancak hiç o kadınları konuşmuyoruz. Bir de onlar açısından yaklaşmak gerek. Ayrıca bebek bu biz de Avrupalı değiliz ki saate göre meme verilsin. Bebek kendini yırtarken illaki neredeysen de emzirmek zorundasın o bebeği. Ha açık ha kapalı. Orası da tercih sanırım.
             thetalentedmrripley
             Küçücük çocuklara tecavüz eden kanı bozukların her köşe başında olduğu coğrafyada yaşayan insanlarız. Şöyle olmalı böyle olmalı diyerek ideal toplumdan bahsetmek gerçekleri değiştirmiyor maalesef. Özgürlük, adalet gibi değerlere dair söylenen çoğu şey uzuuun bir süre daha pratikte uygulanabilirliği olmayan temenniler olarak kalmaya mahkumdur bizim buralarda.
              noobzac
              Yahu ne Tabu'su ne Jenga'sı? Saçmalamayın. Mahremiyet bir haktır. Hiç kimse kendisini teşhir etmek zorunda değil. Hakkını koruduğu için de zan altında bırakılamaz. Teşhircilik meraklısı olanları nüdist kampına alalım.
               mertiniz
               Kadınlar özgürce emzirebilmeli yavrularını. Ve bizler de onlara bu özgür ortamın yaratılabilmesi için yardımcı olmalıyız. Fikirleri ve bakışları değiştirmek elimizde
                rocknrollbabe
                Abi halen konuştuğumuz şeylere bakın ya üzücü millet uzaya uydu gönderiyor pes valla pes
                 rarero
                 Orta doğu toplumlarının kadına dair her şeyi ötekileştirmesinden kaynaklı olarak böyle bir algı var. Regl olması ayıp, hamile olması ayıp, ezdirmesi ayıp... Ayıbı bitmiyor bu kadınların (!)
                  dr.rock
                  Mardin’de çalıştım Yerel halk, hani o töre vb baskısı altında ki kadınlar var ya hastane bahçesinde çatır çutur emziriyor. Kadınlar, açın memenizi mis gibi emzirin. Ayıplayan adam tecavüzcüdür, Ayıplayan kadın Kayınbraderi ile aşna fişne yapar Ama size laf eder İlk 6 ay sadece anne sütü alan bebek %5 (2015 TNSA verisi)
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.