Emniyetin Polislerin Olduğu Yerde Ses ve Görüntü Kaydını Yasaklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın imzasıyla polislerin bulunduğu yerlerde ses ve görüntü kaydını yasaklayan bir genelge yayınlandı. Bu genelgeye göre polislerle yapılan konuşmaların ses ve görüntü kayıtlarının alınması polislerin özel hayatın gizliliği ilkesini ihlal ettiği için yasaklanıyor. Bu durumu yasaklayan madde de şu şekilde yayınlandı : "Personelimizin görevini ifa ederken bu tür ses ve görüntü alınmasına tevessül edecek danışlara fırsat vermemeleri, eylemin veya durumun niteliğine göre kayıt yapan kişileri engellemeleri, kanuni şartlar oluştuğunda adli işlem yapmaları gerektiği hususlarında tüm personelimizin bilgilendirilmesi” Yani her gün sosyal medya izlediğimiz görüntüler ortada. Ben polislik kurumuna kesinlikle laf atmıyorum. Herkes mesleğini icra ediyor fakat herkesin karakteri farklı ve her meslekte olduğu gibi görevini kötüye kullanan da birçok insan var. Vatandaşın görevini kötüye kullanan polisleri ifşa etmesini yasaklıyoruz ki bu da polislere bu tarz eylemleri yapma fırsatı doğuruyor.
    berat_albayrak_
    Polisler protestocuları darbetçek ve biz sessiz mi kalcaz? Muhammed bin Abdullah der ki; Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.
     badideasensei2
     Koşullar eskisinden daha sert olacak belli ki , şimdi polis bize istediğini yapsa da biz kanıt olarak elimizde bir şey bulunduramayacağız. Medyaya düşerse birilerinin morali bozulur, karizması çizilir çünkü.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.