Emeğinin Karşılığı Ne Olmalı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   leb
   emeğiniz emanetimizdir
    fuzbing
    Senin mesleğin için konuşsak bunu? İnsana fayda. Bundan güzel ne olabilir hele şu dönemde? Sadece para için yapılacak meslek değil senin mesleğin. Biraz manevi tarafından bak derim...
     tsukyomi
     Motivasyon kaynağım meslek ve çalışma aşkı diyelim. Bazen haftasonu bile mesleğine yardımcı olacak şeylere çalışıyorum. Sovyetlerden sadece erkeğini kapmadım, ne kadar şikayet edersem edeyim deli gibi çalışmayı da kaptım, lanet olsun. Emeğin karşılığına gelirsek; iyi bir sonuç ve emeğimin ederi kadar kazanç olmalı. Ne eksiği ne fazlası, ettiği kadarı.
      cinayetvaraga
      bir işi para için yapmıyorum diyen çok büyük sahtekardır. yaptığın işi severek yapmak o işe saygıdır, değer katar ama hiçbir zaman mental tatminden öte gitmez. İşin çıktısı paradır. aldığın para tatmin etmeli. ama günümüz şartları sıkıntılı aga. hem de sıkıntı çok büyük.
       montana_
       Emeğin karşılığı verilmelidir.
        silmarillion
        O emeğin karşılığını bakımcıysan alamazsın mesela, tam uykunun en serin yerindesindir ararlar gecenin bir yarısı apar topar fabrikaya koşturursun uykulu uykulu, hiç bakımcı olmadım öyle anlatırlar hep. Bu emek zaten paha biçilmezdir ama pozisyon low level işte hep ezilendir o yüzden bakımcılar her yerde. Ben yeri geldi eve gece 10'da, 11'de döndüm şehir dışından, yeri geldi bir buçuk gün ayakta çalıştım ama senelerce sabredersin bu emekler sana deneyim olarak döner, bu emeklere başka şeyler de eklersin kendi çabanla ve daha iyi koşullarda çalışabileceğin başka bir firmaya satarsın. Unutmayın ki emeğiniz satılık değil kiralıktır, kendinizi ruhunuzu satmayın.
         eflayilmaz
         Bence belli bir saatten sonra çalışmanın daha dogrusu kendi kişisel vaktinde çalışmanın hicbir sey karşılığı olamaz ya
          zerdustttt
          Sermaye sahipleri bu ülkede hiç bir emekçinin alın terinin karşılığını ödemediği ve bu kalıplaşmış olduğu İçin… cevabı yok güzel arkadaşım.. saat 03.50 geni geldim, insanlıktan çıktım, bir duş ve sıcak yemek bile lüks iken.. bunun karşılığını rakamlar ile ölçemezsin..
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.