Elon Musk Bir Dahi Mi, İnsanlara Hayal Satan Bir Sahtekar Mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Elon Musk bugün itibari ile Jeff Bezos'u geçerek Dünya'nın en zengin insanı olmuş. Anıtkabir ve Atatürk saygısı/sevgisi ile biz Türklerin kalbinde yer etti kendisi. Bugün insanlar Musk'ın servetinin değil yaptığı işlerin, ideallerinin öneminden, kendisinin bir rol model ve dahi olduğunu düşünüyorlar ama Elon Bey'in bir şarlatan olduğunu iddia edenler de yok değil. Adam elektrikli arabalar yapıyor, ciddi bir çevre bilincine sahip gezegenimiz için çok çok önemli bir iş bu neresinden bakarsak bakalım. Diğer taraftan 21. yüzyılda Mars ideali olması birçoklarına anlamsız gelse de bence o kadar da ütopik ve uzak değil. Bir dönem Musk'u yakından tanıdığını iddia edenler "Elon Musk hiçbir zaman ahlaki normları ön planda tutan bir karakter olmadı. Çalışanlarına oldukça katı ve sert davrandığı birden fazla kaynak tarafından doğrulanmış biri." açıklamalarında bulundular ve insanlara hayal satan bir sahtekar dahası şarlatan olduğunu da eklemişlerdi. Bunu ancak zaman gösterebilir ama ben özellikle Elon Musk'ın annesi Maye Musk'ın kitabını okuduktan sonra Elon'ın bir dahi olduğunu düşünenlerdenim.
    _gizem_
    dahi
     detokssuyu
     Sahtekar demek doğru olmayacaktır ama o kadar da abartmamak lazım. En nihayetinde kapitalist mi? Kapitalist. Bir noktada sorgulamak gerek. Dünyanın en zengin insanı olmasından başlanabilir mesela.
      belizzimaaa
      Tosuncuk’tan bir farkı yok
       me_out_bye
       Fikrim yok. Ama şu 8282828282828 a kırmızı şort satma fikri keriz silkelemeydi. Gayette başarılı yapıyor.
        eflayilmaz
        1 sene içinde servetini en hızlı katlayan insan tabii ki dahi. Hayal satan bir sahtekar olsa bile bunu başarabilmesini bile zekasını gösteriyor
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.