38
9.12.2020
Elektrik Şirketlerinin Giderleri Vatandaşın Faturasına Yansıtılacak
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   demli_cay
   Elektrik şirketlerinin temsil, ağırlama ve seyahat gibi giderlerinin vatandaşın faturasına eklenmesi yönünde karar alındı. Karara göre, elektrik dağıtım şirketlerinin yıl içinde yaptıkları temsil ve ağırlama giderleri, üye oldukları derneklere ödedikleri aidatlar, verdikleri ilanların giderleri gibi tüketiciyi ilgilendirmeyen birçok harcama vatandaşın ödediği elektrik faturalarına yansıtılacak. Bu giderler arttıkça vatandaşın ödeyeceği fatura da kabaracak. Bu giderlerin yanı sıra şirketlerin yapacağı denetim, danışmanlık ve müşavirlik giderleri, dava, mahkeme, avukatlık, icra ve arabuluculuk giderleri, noter harcamaları gibi işletme giderleri yüzde 7 artırılarak fatura hesabına dahil edilecek. Bu giderlerin dışında şirketlerin yapacağı haberleşme, seyahat ve konaklama harcamaları ile personel yollukları, odalara ödedikleri aidatlar ve büro harcamaları da vatandaşın elektrik faturasına eklenecek.
    amakafamiznasiguzel1
    s.kmeseler bari
    https://youtu.be/NYNH4O7TFhA
    https://youtu.be/NYNH4O7TFhA
     redblack
     Şemsiyeyi açık sokuyorlar artık.
      meyvesebze
      Şimdi çocuguna 2 liralık çikolata alamayan anne-baba,elektrik şirketinin 'nasılsa cebimizden cıkmıyor parası' diip hapur hupur yediği cikolataların kurabiyelerin parasını ödemek zorunda! Soksunlar sisteminize
       dr.rock
       Haaa cinayet bunu demek istiyormuş Benim başlığı sildiler aynı başlığı açtılar Başlığı açan editör sanıyorum Bunu neden yapmış olabilir ? - Haber başlıklarını dio editörleri açar Makul Benden yana sıkıntı yok Tabi bundan kar edilmiyorsa Ediliyorsa ayıp Bendeki his: başkası adına utanmak Not: Benden yana sıkıntı yok. İlham vermişsem ne mutlu bana. Sorun konuşulsunda sen açmışsın ben açmışım çok mühim değil
        dr.rock
        Neyse başlığa yorumum şu Koyunum çok pofidik koyunum Çoban abi çoban abi Zükçen bari Yağla bari Koyunum koyunum çok pofidik bi koyunum
         tenderbranson
         Meşhur "sekse ihtiyacım yok, hükümet beni her gün sikiyor." muhabbetini bilmeyen yoktur sanırım. Bazı arkadaşlar da "Ben vergimi sikilerek ödemek istiyorum." diyordu. Şimdi ben birkaç seviye ileri taşımak istiyorum bu durumu. Hükümet beni öldürsün, tüm samimiyetimle söylüyorum. Öldürün ve cansız bedenim üstünde dilediğiniz tasarrufta bulunun. En azından ruhuma ilişememiş olursunuz böylece.
          dr.rock
          elektrik şirketlerinin gelirleri ve giderleri vardır onlar gelir gider gelir gider gelir gider ve sonunda oh
           askin-alanbay
           Sadece 20 lira farkla, elektrik şirketlerinin 5 yıldızlı otelde kalmasını ister misiniz? Peki sadece 20 lira farkla elektrik şirket yöneticilerinin viskisini büyük boy yapmak ister misiniz? Sadece 25 lira farkla otellerde Küba purosu içmesini ister misiniz? Siparişiniz ay sonunda hazır.
            mrlawyerkk
            Durumu yeni beyan etmişler sanırım. Çok uzun zamandır öyle olduğunu düşünüyorum. Su faturaları için de aynı maliyet söz konusu sanırım. Zira hamam işletmememe rağmen faturalarım bir hayli kabarık. Öderiz onuda öderiz. Battı balık yan gider.
             okadin
             Özelleştirmenin faturasıdır. Bu kurumlara bir bir özelleştiren devlet bu gibi kararlarla kasadan eksilen paraları topluyor. Vatandaşın cebindeki son kuruşa dahi göz diktiklerini doğrular bu karar.
              sedefartuny
              Bu nasıl bir haksız kazançtır böyle ya. Her şeyi biz ödüyoruz adamlar bu giderleri vergiden düşecekler birde öyle mi? Resmen hırsızlık bu resmen.
               cinayetvaraga
               Hepsinin özel şirketler olduğunu düşünürsek zaten birim tüketim için koydukları rakamlar bir şirketin karlılığa geçmesi için belirlenmiş rakamlar olmuyor mu? yani bu sosyal devlet anlayışıyla hareket eden bir kamu kurumu değil. adı üstünde ŞİRKET. şirket dediğin iş yapar kar eder. bence gereksiz fevrileşiyoruz.
                bisosyolog
                Bu elektrik faturası değil, ÖZELLEŞTİRMENİN faturası. Bir de ülkede alternatiflerin olmaması sıkıntı elbette. Vatandaşa tercih edeceği birkaç şirket imkanı sunulsa, bu iş hiç böyle olmayacak.
                 raselika
                 Keşke benim makyaj malzemelerimin giderleri de böyle millete vergi olarak yansısa faturalara. Nasılsa kafalarına eseni istedikleri şekilde yansıtıyorlar. Ne olur benim makyaj malzemelerimi de yansıtsalar.
                  serenity_s
                  Birde söyle döneyim istersen. Nasıl eğilelim
                   rarero
                   Bu halkın biraz daha sömürülmeye ihtiyacı var gibi duruyor sanırım karar mercilerinin bulunduğu yerden bakınca. Ne yaparlarsa yapsınlar hepsinin faturasını halka kesiyorlar. İsyan ediyoruz ama hiçbir işe de yaramıyor. Durum çok vahim ama kimse farkında değil sanırım. Aldığımız oksijenden para isteyecekler yakında.
                    mystic8181
                    yani genel müdürleri bir tarafını 5 yıldızlı otelde yağlarken ,elindeki viski siyle beraber ; bu faturalar sana bana kabaracak...
                     nyfclub
                     CEO nun benzinini biz ödeyeceğiz yani yaşasın...
                      samyeli90
                      Evlerinin kirasını falan da biz ödeyelim olur mu öyle şey onlar rahat etsin bizim g.tümüzde dikenler çıksın
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.