Ekrem İmamoğlu'nun Belediyeciliği Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muratfirat
   Ekrem İmamoğlu, Istanbul belediye başkanlığına aday olduğu dönem belli bir kitle dışında kimse tanımıyordu ama seçim döneminde olumlu bir kampanya ile kazanılması imkansız denilen İstanbul seçimlerini iki defa üst üste kazandı. Hiç abartmıyorum! Türkiye'nin değil, dünyanın gözünün üstünde olduğu bir şehirde belediye başkanlığı yapmak hele ki muhalif bir belediye başkanı olmak hiç kolay değil... attığı adımın haber olduğu, sürekli eleştirilere maruz kaldığı bir sürecin içerisinden geçiyor... İstanbul halkının belli bir kesimine göre çok başarılı, belli bir kesime göre özellikle İmamoğlu'na muhalif olanlar 0için bir geçiş süreci olarak görülen bir belediye başkanlığına devam ediyor. Peki, size göre Ekrem İmamoğlu'nun belediye başkanlığı performansı nasıl? hangi konularda dikkatli olması gerekiyor ve gelecek için ne gibi projeler üretmeli... yorumlarda buluşalım. ;)
    sacmaliklarbekcisi
    ibb'nin yönetimini devir aldığından beri karşı mahalledekilere iş vermesi ve yeterli davranmasına rağmen gelinen durağın isminin yanlış yazılması gibi küçük oyunlara bile maruz kaldı bence.küçük oyunlarla başlar zaten ayrıca %180 enflasyon olduğu ülkede üç maymunu oynayanların kendisine yönetim dersi vermeye kalkması tipik siyasal islam siyasetidir. kendi partisini kuracağı söyleniyor ciddi mi acaba
     sairsel
     İstanbul'da yaşamadığım için hizmetleri hakkında detaylı bilgim yok yalnız seçim sürecini ve onca iktidar yanlısı uygulamayı düşününce işinin epey zor olduğu kanaatindeyim.
      icarus_fall
      Belediyeciliği hakkında değil de başka durum tespitleri ve mukayese yapmak istiyorum. Canı istiyor ama söyleyemiyor. Tüm çevresinin de canı istiyor, altyapı hazırlıyor. Evet şansı var. Söyleyemediği ortam; demokrasiyi tekrar inşaa edip özgürlükleri sağlayacağını iddia eden bir siyasi bir kurum. Seçim aslında bir matematik; 2023’te sanırım 64 milyon seçmene ulaşacağız ve kullanılan geçerli oyun bir fazlasını almak yeterli… Rakibi ise artık yorgun, bitkin, inandırıcılığını yitirmiş durumda… Yani rakip kim olursa olsun şansı çok yüksek; karşısına cimili bile çıksa ciddi oy alır :))) Gelelim mevcut imza yetkisi sahibine; gerici, şeriat yanlısı bir kurumun en alt kademelerinden başlayarak mevzubahsi geçen şehirde seçilmiş ve ülkece tanınmış bir şahıs. Ayrıca dahil olduğu siyasi kurumlar irtica vb. durumlardan defalarca kapanmış olsa da her defasında biat ettikleri hocalarının peşinden devam etmiş… Ta ki canı isteyene kadar. Bir insanın bir ülke yönetiminin başına geçme ihtimali ortaya çıkarsa ve o insanın canı isterse kimse önünde duramaz. Onu yetiştirenleri bile bir kenara bırakır, yoluna devam eder. Yoluna devam ederken de ne kadar güçlenirse etrafı da bir o kadar daha kalabalıklaşır hatta karşıt görüşlü insanlar bile güçlünün yanında olma arzusundan bu kalabalığa dahil olur. Demem o ki; nasıl Erdoğan ilk önce parti içerisindekilerle “yenilikçiler ve gelenekçiler” diye ayrışarak yolunu değiştireceğini hissettirip sonrasında parti kurup yeni bir yola baş koydu ve yolunda ilerledi; İmamoğlu da artık kendisini belli edip ilk önce kendi partisinde sesini çıkarmalı karşılık alamazsa da yeni yeni bir parti kurup yoluna devam etmeli… Bu yolu tercih etmezse korkarım 6’lı masa 6’lı ganyan oynar gibi seçimi kazanacak bir aday tahmininde bulanarak seçim yapacak.
       trueliving
       istanbulda yaşamıyorum o yüzden bilemiyeoum ne yazık ki
        esseref
        başta iyiydi sonra biraz şova döndü bence. şovu azaltsa iyi lider bence
         bizimkiz
         ben istanbul da yaşamıyorum ama her sene 1 haftalığına giderim işleyişi fark edecek kadar görmedim ama yere batan sarnıcını gördükten sonra kusura bakmayın da türkiye ye çok fazla bir restorasyon olmuş . bu yüzden bile gayet başarılı şekilde ve değer vererek işini yaptığını düşünüyorum
          kojiro-
          Akplilerin tum mudehalelerine ragmen alt yapiyi cok iyilestirdi ,metro calismalari guzel restorasyonlari da oldukca basarili.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.