Eğitimin Eşit ve Bedava Olmaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Bugün güne bu acı haberle başladım. İçim acıdı. Çocukların ölmediği bir dünya hayali ile yanıp tutuşurken bu gibi acılar gerçekten çok yaralıyor. Tek istediği EBA denilen sisteme girmek ve derslerine katılmaktı. Babası ona yeni bir bilgisayar almıştı, internet erişimleri yoktu, komşudan rica ettiler, babası internet kablosu çekmek için çatıya çıktı, babasına yardım etmek isteyen Çınar çatıdan düştü ve hayatını kaybetti.
   https://www.birgun.net/haber/eba-ya-erisim-bir-can-daha-aldi-8-yasindaki-cinar-internet-hatti-cekilirken-catidan-dustu-318006
   https://www.birgun.net/haber/eba-ya-erisim-bir-can-daha-aldi-8-yasindaki-cinar-internet-hatti-cekilirken-catidan-dustu-318006
    thetalentedmrripley
    Eğitimin tamamen eşit ya da ücretsiz olmasına gerek yok. Eğitim almak için asgari ve zaruri şartlar belirlenip bunlar herkese ücretsiz sunulsa o da yeter.
     gelalservistekiindirim
     İyi ki de değil. Çocuğumu hurafelere inanan, sorgulama yetisinden yoksun ve "evrim" gibi yasaların "yalan" olduğu bilgisiyle yetiştiren bir eğitim sisteminde mi yetiştireceğim? Vereceğim en özel okula, misler gibi laboratuvar derslerine girecek, deli kadir mısır patlağının uydurduğundan bağımsız gerçek tarih öğrenecek, fizik kurallarının tek ve değiştirilemez olduğunu bilecek. Bıyıklı ve sakallı bir adamın çocuğuma tecavüz etmesini de böylelikle engellemiş oluyorum.
      free-spirited
      Üzdü🥺😣
       fuind
       Eğitim eşit ve bedava olmalı arkadaşlar. Nasıl eğitimin eşit olmasına gerek olmadığını söylersiniz. Hepimiz bu ülkeye kazandığımızın yarısını veriyoruz. Devlet herkese eşit, kaliteli ve bedava eğitim sağlamak zo-run-da! Farkında mısınız bilmiyorum ama devletin okuluna gidip yarım yamalak eğitim alan da Robert Koleji'ne giden de aynı sınava giriyor. Üniversiteden mezun olunca aynı iş mülakatına giriyor. Bazıları doğuştan gelen bir ayrıcalığa zaten sahip olurken maddi gücü yetersiz kesim çabalarının karşılığını alamayınca kast sisteminden ne farkı kalıyor sistemin? Tek fark isimlerinin başında 'Efendi, Bey' olmaması. Çoğunluk olan alt kesimin bırak kendisini, torunlarının dahi ileride refaha ulaşamayacağına inanırsa ne yapmasını beklersiniz?
        hogwartsmektubugelmeyen
        Elbette bu durum maddi eşitliğin olmamasından kaynaklanıyor evet, ancak yine de bu bir görünmez kaza. Bilinmeyen kaza. Bu olmasa başka bir şey olacak. Aileye Allah sabır versin.
         sinek_valesi
         Ne eşit ve ücretsiz ki :(
          dr.rock
          böyle şeyler olduğunda dünya yerinden oynar sanırdım, meğer çocuklar ölüncede dünyada bi skm olmuyormuş. Eğitimde eşitlik mi, komik olmayın burası Türkiye
           roxannee-
           Bu pandeminin de etkisiyle birçok aile ciddi anlamda büyük maddi sıkıntılar yaşıyor. Sözde eğitimin devam ediyor olması bu eğitimi her çocuğun aldığı anlamına gelmiyor. Ayrıca eğitim hiçbir zaman eşit ve bedava değildi. Ne eşitlikten ne de adaletten bahsedilemez eğitimde..
            me_out_bye
            Acı bir olay 😢
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.