Eğitimimiz Canımızdan Daha Mı Kıymetli?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Bugün size bir başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Biliyorsunuz Antalya'da bugün 5.4 büyüklüğünde bir deprem oldu. Deprem olduğu sırada da quizdeydim. Asistanlar quizleri ders sırasında yapıyor ve mikrofonlar açık oluyor. Bir arkadaşımız o sırada Antalya'da ve depremi birebir yaşıyor. Asistanlar istersen quizi bırakabilirsin daha sonra telafi quizi yaparız demesine rağmen çocuk bir daha sorularının hazırlanması ve aynı stresle kim uğraşacak diye quiz bitene kadar evinden dışarı çıkmadı. Evet başına hiçbir şey gelmemiş olabilir fakat böylesine acil bir durumda dersinin quizine bir daha ne zaman ve nasıl gireceğini bilmediği ve zorlanmak istemediği için evinden dışarı çıkmadığı için göçük altında da kalabilirdi. Okulların bize dayattığı şey bu olmamalı diye düşünüyorum. Son zamanlarda gözlemlediğim kadarıyla herkes bir şekilde eğitim hayatını kendi hayatının önüne koyarak büyük fedakarlıkta bulunuyor. Kendi canımıza bile değer vermeyi bıraktığımız tamamen ödül ceza üzerine kurulu bir eğitim sistemiyle ne kadar ilerleyebiliriz ülke olarak?
    mevsimlerdensnbahar61
    Cidden bunu bende çoğunlukla sorguluyorum cevap olaraktan - evet ‘i buluyorum
     redblack
     Aklima geldi, universitede vize sinaviydi, onumdeki arkadasim yigildi kaldi masaya birden, sinav kagidini birakip yanina gittim, o sira telefonumu cikarip taksi cagirdim okula, bindirip hastaneye goturecegim. Kapidan cikarken gozetmenin şu sesini duydum "rapor getirmezseniz telafi sinavina giremezsiniz"
      eski_bi_tanidik
      Hayır tabii ki bu yüzden okulları açmayalım 😁
       nickiharuto
       Umarım kaliteli ve olması gerektiği gibi bir eğitim sistemine en kısa zamanda kavuşuruz. Aslolan insandır, eğitim insan içindir. İnsan eğitim için değil.
        me_out_bye
        Değildir. Her şeyin başı sağlıktır. Bir insanın kafasi gittikten sonra isterse prof doçent olsun faydası yok. İşlevsizleşir. Her zamanki gibi yanlış içindeler. 1 sene eğitimin durdurulması toparlanabilir ileride. Ama yayılan hastalık toparlanamaz. -- Sana uygun olanı değil. Her zamanki gibi diğer konuda yazdığım gibi kendi işlerine geleni yapıyorlar. Çıkarları * Seni kim düşünsün ? ... Sende bu yüzden kendini düşün. - Yaptığı hareketle çocukta haklı.
         dr.rock
         Zor bir karar olmuş Keşke çıksaydı
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.