31
2.10.2020
Eğitim Sistemi Sizce Nasıl Olmalı?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   muzlu-pasta
   Bence olmamalı isteyen okula gider eğitim almak ısteyene eğitim verelim niye uğraşıyoz demi
    who_am_i
    Olmamalı
     badideasensei
     Kapatacaksın özel okulları her sene ortaokuldan sonra her dersin sınav ve sözlüsünden ortaya çıkan yıl sonu notuna göre sınıf geçmesine izin vereceksin. Barajı geçemeyen ilerleyemeyecek lisede ve üniversitede. mesela; 9. sınıf 65 10.sınıf 70 11. sınıf 80 12. sınıf 85 barajı geçen mezun olacak. tüm eğitim hayatında ilk-ort-lise hepsinin ortalaması ile de otomatik olarak seçebileceği ün. bölümleri ve okullar çıkacak. 1. sene ve 2. sene girenlerden C'nin altında kalanın kaydını sileceksin. son seneye kadar da b nin altında kalanın kaydı silinecek al sana mis gibi mezunlar. Celal Şengör'ün de dediği gibi bu ülkeye iyi muslukçu da lazım
      mevsimlerdensnbahar61
      Bak misal böyle olmamalı
       palmiye
       Gelen bakan bir öncekinin sistemini yıkmaya çalışmasın yeter. Şapşala çevirdiler sistemi.
        benita
        Ezberden uzak olmalı
         fuckerfukara
         Yazarsam hayvan gibi linç yerim
          eski_bi_tanidik
          Ben sınav sistemine karşıyım. Koca bir sene hatta koca bir lise dönemini bir iki sınavla ölçebileceklerini sanıyorlar. O bilgiler nasıl en az 1 yılda öğreniliyorsa 2 saatte de ölçülemez. Yıl içindeki notlara bakmalılar bence. Yoksa haketmeyenler kazanabilir.
           duyarplus
           Herkes türev integral bilmeli mi? Öğrendiğimden beri 8-9 yıldır hayatımın hiç bir alanında kullanmadım hatta integrali yetiştiremediğim için sınavda bile görmedim
            nobodyy1
            bu kadar.
             cokbilmisdegilcokbilen
             Bundan farklı olması gerektiği kesin
              bisosyolog
              Aktif öğrenme modelleri çerçevesinde gelişmeli
               fuind
               Günümüz eğitim sistemi modern kuruluşların ihtiyacını karşılayamıyor uzunca bir süredir. Gelecek zaten robotlarla iş gücünün üstesinden gelecek. İnsanların meselesi yenilikçilik ve etik değerleri belirlemek olacak. Bu konuyla ilgili bilim insanı yetiştiren var mı bilmiyorum ancak bunlar geleceğin ana meseleleri.
                rarero
                Kesinlikle ezberden uzak bir sistem olmalı. Geçici hafızaya atılan her şey vakit kaybından başka bir şey olmuyor çünkü. Bilgiyi gerçekten öğrenmek, kullanmak ve uygulamak için öğrenilen bir sistem, saçma sapan dayatmaların ve zorunlu ödevlerin olmadığı, sosyal aktiviteleri ön planda tutup öğrencilerin sadece ıq'suna değil eq'suna göre de bir sistem olmalı diye düşünüyorum.
                 ahpte-pateh
                 Lise için konuşuyorum. Her ders -Türkçe ve Tarih müstesna- seçmeli olmalı. İsteyen istediğini görür. Fen derslerinde aptal aptal formül ezberletmemeli. Felsefede deli gibi yazmak yerine öğrenciler görüşlerini tartışmalı. Matematik asla zorunlu olmamalı. Tarih de gereksiz detaylar olmadan anlatılmalı.
                  selessq
                  Olmamalı
                   issizmadaaam
                   Bilirkişi değilim burda çok bilmiş gibi bik bik konuşmak istemiyorum. Ama bildiğim tek şey bizim ülkemizdeki gibi olmaması gerektiği. Kimse sapla samanı ayıramıyo aq ülkesinde. Eğitime desteği kesip, diyanete dünya parayı akıtın, sonra da cehalet bitmiyööör. Neden acaba?
                    birdetroitfani
                    Güzel olmalı da fillandıya diyenlere şunu söyliyim arada nufus farki var Aynı sistem olmaz yani
                     patavatszmelek
                     Milli Eğitim Bakanı fake hesapla, toplarlayamadığı eğitim sistemi için tiyo alıyormuş dioda başlık açarak. Düşünsenize :D
                      bolcevik
                      İhtiyaçlar çerçevesinde bir eğitim modeli bence dünyada hiçbir yerde yok. Finlandiya gibi artık fantezi noktasında yaşayan kuzey ülkelerinde işler daha kolay olabilir. Bizim gibi ekonomik gelişmeleri beton ve asfalt üzerinden giden ülkelerde işler o kadar basit değil. Her alanda olduğu gibi yine parası olanın sağlıklı eğitim aldığı, olmayanın kendine bile yetemeyen bir birey olarak yaşamını sürdürdüğü bir gereksizlik. Apartman katlarının bile üniversiteye çevrildiği parayı basanın istediği bölümü bitirdiği yeterlilik gerektirmeyen bir eğitim öğretim sistemi tabi ki bir arpa boyu yol alamaz. Elinizi attığınızda işletme mezununa çarpıyor. Memlekette buna ihtiyaç yok. Herkes son yirmi yılda rahatça hukukçu oldu şimdi asgari ücrete dosya peşinde koşuyor. Eğitim sistemi ile hayat arasındaki mesafe kapandığı noktada ki, artık sınır çoktan aşıldı mevzu bir yere varamaz.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.