Eğitim Seviyesi Arttıkça Kişide Artan Şey
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   vogelfrei
   Belirli bir noktaya kadar yaygın olarak kendini beğenmişlik. Kendim de dahil olmak üzere yüksek eğitimliler kendilerini bir şey sanma eğiliminde, konuşmalarında, yazdıklarında üslubundan görülebilir. Belirli noktadan sonra eğitim kendini beğenmişliğin törpülenmesine yardım edebiliyor, çok az şey bilindiğinin fark edilmesi yoluyla, eğitimlilerin küçük bir bölümü için. Böyle olabilmeyi başaranların önünde eğiliyorum. Sizce nedir ya da nelerdir?
    moon_night
    Bu ülkedeyse, tedavi masrafı
     sadisfekshin
     Cehalet halindeki huzura özlem.
      ohannesburg
      Olgunluk Sakin kalma Para Kıdem Saygınlık Bazen insanlara mesaj atıyorum ve sonra tepkilerine gülümsüyorum :) normal hayatta benimle bulunduğum pozisyon itibariyle konuşmak için para verecek tipler sosyal medyada burnu havada takılıyor ya.. harika :)
       asosyalmedyaci
       "Eğitim cahilliği alır eşşeklik baki kalır." Genellikle doğru çıkan bir atasözümüzdür. Normal şartlarda eğitimin getirisi, insanlığın, dünya görüşünün vb. bir çok pozitif katkı olsa da maalesef uygulamada bu şekilde gerçekleşmiyor. Onun yanında kişilik de büyük önem taşıyor..
        pisilamest1
        Bakış açısı,çevresi,sağlığı,evi ve daha birçok şeyi değişir :)
         kisi
         Bir şey olmuşsa, beğenilecek biri olmuşsa bunu az çok gösterir. Fazla mütevaziliğin sonu vasattan nasihat dinlemektir, derler. Mesela su ile yağın yoğunluk farkından dolayı emülgatör olmadan homojen karışmadığını bildiğinden tane tane olması istenen bir pilav hazırlarken su emdirdiği pirincin yanına yeterli miktarda yağ emdirilmiş şehriye konulması gerektiğini bilip bunların konulma oranlarını, pişme yöntem ve sürelerini vb. araştırmalar ve kontrollü deneyler yaparak belirlemiş biri, kaynanam böyle yapıyor ve güzel oluyor diye pilav hazırlayan birinden kendini üstün görür. Bir de kaynayan suyun mutfak ortamı ve çeşitli katkılar sebebiyle tam yüz derece olmasa da yüz dereceye yakın sıcaklığı geçmeyeceğini bildiğinden ve bu sıcaklığın etin lezzetli olması için gereken reaksiyonların gerçekleşmesi için gerekli aktivasyon enerjisini yeterince sağlamayacağını bildiğinden bu pilavın yanına et haşlarken bu sıcaklığı basınç ile arttırmak için düdüklü tencere kullanır. Diğeri kaynanasından görmemişse düz tencerede haşlar ve lezzetsiz bir et hazırlamış olur. Eğitim insana çok şey katar. Çok şey katılan insan da az övünsün. Edit: PV=nRT candır; gerisi heyecandır. Edit2: Yalnızca et ve pilav az oldu. Yanına bir de cacık yapalım. Ancak cacığı yaparken salatalığın suyunun yoğurda daha çok karışıp yoğurdu lezzetlendirmesi için salatalığı rende vb. yöntemle hazırlayalım çünkü bu sayede yüzey alanını daha çok arttırmış oluruz ve daha çok salatalık suyu yoğurt ile karışır. Buna ısı geçirgenliğinden esinlenerek cacık geçirgenliği diyebiliriz.
          brtaks
          Özgüvenle doğru orantıda artan mütevazilik.
           gregory_
           Gelir ve alkol giderleri.
            sedans
            Özgüven ve kendine saygı.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.