Eğitim Seviyesi Arttıkça Kişide Artan Şey
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   vogelfrei
   Belirli bir noktaya kadar yaygın olarak kendini beğenmişlik. Kendim de dahil olmak üzere yüksek eğitimliler kendilerini bir şey sanma eğiliminde, konuşmalarında, yazdıklarında üslubundan görülebilir. Belirli noktadan sonra eğitim kendini beğenmişliğin törpülenmesine yardım edebiliyor, çok az şey bilindiğinin fark edilmesi yoluyla, eğitimlilerin küçük bir bölümü için. Böyle olabilmeyi başaranların önünde eğiliyorum. Sizce nedir ya da nelerdir?
    moon_night
    Bu ülkedeyse, tedavi masrafı
     berat-albayrak-official
     Kitap sayısı Aylık maaş Tedavi masrafları Aylık gider
      karolunita
      Maaş Ego Belki ucundan azicık da bilgi vsbxbcnd
       sadisfekshin
       Cehalet halindeki huzura özlem.
        gregory_
        Gelir ve alkol giderleri.
         littlejohn
         Okumak cahilligi alir esseklik baki
          plazacalisani
          Cahille sohbeti kesme isteği
           hogwartsmektubugelmeyen
           Kaybolan iyi niyet ve olumluluk düzeyi
            oedon
            Eğitim seviyeniz arttıkça cahilliğinizi kabullenebiliyorsanız doğru yoldasınız demektir. Ah.. yoo.. hayır ben cahilmişim, okudum bilinçlendim diyorsanız zaten boşuna okumuşsunuz demektir.
             brtaks
             Özgüvenle doğru orantıda artan mütevazilik.
              eliz-can
              bakış açısı
               kisi
               Bir şey olmuşsa, beğenilecek biri olmuşsa bunu az çok gösterir. Fazla mütevaziliğin sonu vasattan nasihat dinlemektir, derler. Mesela su ile yağın yoğunluk farkından dolayı emülgatör olmadan homojen karışmadığını bildiğinden tane tane olması istenen bir pilav hazırlarken su emdirdiği pirincin yanına yeterli miktarda yağ emdirilmiş şehriye konulması gerektiğini bilip bunların konulma oranlarını, pişme yöntem ve sürelerini vb. araştırmalar ve kontrollü deneyler yaparak belirlemiş biri, kaynanam böyle yapıyor ve güzel oluyor diye pilav hazırlayan birinden kendini üstün görür. Bir de kaynayan suyun mutfak ortamı ve çeşitli katkılar sebebiyle tam yüz derece olmasa da yüz dereceye yakın sıcaklığı geçmeyeceğini bildiğinden ve bu sıcaklığın etin lezzetli olması için gereken reaksiyonların gerçekleşmesi için gerekli aktivasyon enerjisini yeterince sağlamayacağını bildiğinden bu pilavın yanına et haşlarken bu sıcaklığı basınç ile arttırmak için düdüklü tencere kullanır. Diğeri kaynanasından görmemişse düz tencerede haşlar ve lezzetsiz bir et hazırlamış olur. Eğitim insana çok şey katar. Çok şey katılan insan da az övünsün. Edit: PV=nRT candır; gerisi heyecandır. Edit2: Yalnızca et ve pilav az oldu. Yanına bir de cacık yapalım. Ancak cacığı yaparken salatalığın suyunun yoğurda daha çok karışıp yoğurdu lezzetlendirmesi için salatalığı rende vb. yöntemle hazırlayalım çünkü bu sayede yüzey alanını daha çok arttırmış oluruz ve daha çok salatalık suyu yoğurt ile karışır. Buna ısı geçirgenliğinden esinlenerek cacık geçirgenliği diyebiliriz.
                pisilamest1
                Bakış açısı,çevresi,sağlığı,evi ve daha birçok şeyi değişir :)
                 asosyalmedyaci
                 "Eğitim cahilliği alır eşşeklik baki kalır." Genellikle doğru çıkan bir atasözümüzdür. Normal şartlarda eğitimin getirisi, insanlığın, dünya görüşünün vb. bir çok pozitif katkı olsa da maalesef uygulamada bu şekilde gerçekleşmiyor. Onun yanında kişilik de büyük önem taşıyor..
                  ohannesburg
                  Olgunluk Sakin kalma Para Kıdem Saygınlık Bazen insanlara mesaj atıyorum ve sonra tepkilerine gülümsüyorum :) normal hayatta benimle bulunduğum pozisyon itibariyle konuşmak için para verecek tipler sosyal medyada burnu havada takılıyor ya.. harika :)
                   csa
                   Eğitim seviyesi arttıkça gerçekten bilgi, birikim vs. de artsa... Ama öyle olmuyor. Ego artar, ego kötü de değildir ama karşı tarafın ilk fark ettiği şey egonuzsa zaten o eğitiminizi altı büyük ihtimalle boştur, boş değilse bile egonuzun gösterdiği kadar yoktur. Bazısı maaş demiş. Bu çok yanlış. Maaş eğitim seviyesiyle falan artmaz. Günümüzde hala bir sürü lise mezunu milyonerler var,istisna denemeyecek kadar fazla, üstelik bizim gibi ülkelerde bazen eğitimsiz yapılan meslekler ortalama beyaz yakadan daha çok maaş, para alabiliyor aylık olarak... Bir 20 sene sonra üniversite mezunu olmayan kalmayacağı için "eğitimli" bireylerin maaşı daha yüksektir diyebilmek daha doğru olacaktır ama yine işte tırnak içinde eğitimli :D Peki ya doktorasını vs. yapıp profluğa kadar gelmiş insanlar ne kazanır ? Eğitimi üniversiteye kadar sayıyorsak katılınabilir maaş konusunda ama işin yükseği, masterı falan da olunca bence maaş konusunda eğitim düzeyiyle doğru orantılı bir yükselişten bahsetmek gülünç. Gerçek anlamda eğitim seviyesinden bahsedersek, bu arttıkça artacaklar çok fazla olabilir. En temel anlamda empati yapabilme kabiliyeti,şüphecilik, öğrenme isteği, mütevazilik... Para gerçek anlamda artan bir eğitim seviyesinde pek artış göstermeyebilir. Ego zaten göstermez.
                    gollummm
                    Etiket şekli kullanmadığı sürece, insanları küçümsemediği sürece eğitimli insan diyeceğim kişi sayısı çok az.
                     gorkem-bahadir
                     Bakış Açısı, Mütevazilik kazanır
                      deniz006
                      iyi ve farkında karar vermek. hemen karar vermeme, iyi düşünme ve bilinçli davranış artıyor bence eğitim seviyesi artıkça..
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.