6
22.8.2020
Eğitim Seviyemizin Her Geçen Yıl Düşmesi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   editto
   11 yıldır basın ve reklamcılık sektörlerinde çalışıyorum. Her yıl çalıştığım kurumlara stajyer olarak tertemiz pırıl pırıl üniversiteli gençler geliyor. Hepsinin ortak özelliği ne yazık ki Türkçeyi bile bilmiyor olmaları. İmla konusunda hiçbir bilgileri olmamasının yanı sıra bir de en basit kelimelerin anlamını hatta yazılışını dahi bilmiyorlar. Bu eğitim kalitesi ile geleceğimiz nasıl olur bilemiyorum?
    me_out_bye
    Neyin seviyesi var ki egitimin olsun ? Yaşıyoruz sanıyorlar işte insanlar. Güzelini görmediği için. Bir görülse anında herkes terk eder ülkeyi. Boşta kalır o mavallar hikayeler söylenen.
     benita
     Burda kendilerini uyardığımızda biz kötü oluyoruz ama sıkıntının farkında bile değiller
      redblack
      Her şehire üniversite diye beton yığını yapıp içini kalitesiz eğitmenlerle doldurursan olacağı budur. Üzülerek söylüyorum kaliteli eğitimcilerimiz yok denecek kadar az. Şimdi kaliteli bir eğitmen olduğunuzu düşünün, hanginiz Bayburt'a, Şırnak'a kalkıp gitmek ister? Aydın'da tarih okuyorsunuz, arşive ulaşabilme imkanınız nedir? Osmanlı arşivleri İstanbulda, Cumhuriyet dönemi arşivleri Ankarada bulunur, ana bilgiye ulaşamadan nasıl tarih öğreneceksin? Plazavari binaları özel üniversite adı altında açıp, neredeyse bilimsel hiç bir çalışma yapamadan insanlara ne öğretebileceksin? Lise seviyesine indiğimizde durum daha da vahim.
       plazacalisani
       İnsanların seviyesi düşüyor çünkü
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.