Eğitim-Sen Anketi: Öğretmenler Salgın Bitmeden Okulların Açılmasını İstemiyor
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Milli Eğitim Bakanlığı, 31 Ağustos'ta yeni eğitim ve öğretim dönemini başlatmayı planlıyor. Ancak kamuoyunda koronavirüs vakalarının yeniden yükselişe geçtiği bir dönemde okulları açmanın sakıncalarına yönelik endişeler var. Eğitim-Sen'in yaptığı bir ankete göre çok sayıda öğretmen okulların pandemi koşullarında eğitime hazır olmadığını düşünüyor. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Türkiye genelinde 2 bin 239 öğretmenle yaptığı 'Pandemi Koşullarında Eğitim' başlıklı araştırmanın sonucunu kamuoyuyla paylaştı. Anketin sonucuna göre; katılımcıların çok büyük bir bölümü (yüzde 96,4), salgın sürerken eğitim öğretimin başlatılması halinde, kendi sağlığının ve ailesinin sağlığının tehdit altında olacağını düşünüyor. Haberin ayrıntıları:
   https://onedio.com/haber/egitim-sen-anketi-ogretmenler-salgin-bitmeden-okullarin-acilmasini-istemiyor-913579
   https://onedio.com/haber/egitim-sen-anketi-ogretmenler-salgin-bitmeden-okullarin-acilmasini-istemiyor-913579
    roxannee-
    Haklılar. Canlarını sokakta bulmadı bu insanlar. Binlerce öğrenciyle aynı ortamda katlanarak artan bir hayat tehlikesi içinde nasıl git de ders ver denilebilir ki binlerce öğretmene?
     mrlawyerkk
     Psikologlar ise bunun çocuklar için bir iç disiplin olması gerektiği, çocukların bu şartlarla yaşamayı ve kendilerini nasıl koruyacaklarını öğrenmelerinin önemi üzerinde duruyor. Bakan Selçuk’un da dediği gibi çocuklarımızı okuldan daha ne kadar uzak tutabiliriz?
      gadjodilo
      Öğretmenleri haklı bulmakla beraber duruma e-eğitim sistemi alternatifi ya da e-eğitimi geliştirecek önerilerle karşı çıkmalarının daha sağlıklı sonuçlar almaya yardımcı olacağını düşünüyorum
       mertiniz
       Öğretmenler çok saygı duyuyor ve hak veriyorum. Ancak bu kadar meslek çalışmalarına devam ederken çıkmayan seslerinin neden çıkmadığını da merak etmek durumundayım
        sameet
        öğretmenlerin yattığı yerden para kazanması ?? Oğlum biz nasıl öğrencez o zaman
         daisyyy
         Haklı değil mi onca öğretmen. Ama kesin açacaklar benden demesi.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.