Eğitim Müfredatına Alınması Şart Olan Konular
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Yıllar içinde ülkeler ve beraberinde içinde yaşadığımız koşullar da güncelleniyor. Bu açıdan eğitim müfredatlarının hem ders olarak hem de konu olarak sık sık güncellenmesi gerekiyor. Özellikle liseye kadarki olan eğitimde öğrencilerine sınav stresi yaşatıp her şeyi ezberletmektense çok temel konuları öğretmek gerek diye düşünüyorum. Bunlardan biri kesinlikle cinsiyet ve cinsel eğitim. Çocuklara cinsiyetlerinin farkındalığı kazandırılmalı. Özellikle son zamanlarda artan pedofili göz önünde bulundurulduğunda kendilerine herhangi bir taciz ya da tecavüz girişimi olduğunda ne yapmaları gerektiği de onlara uygun bir dille öğretilmeli. Kendimizin farkında olmadan, hayata karşı savunmasız başlamak, birçok ders konusundan çok daha önemli bir problem çünkü çocuk çağda yaşadığımız travmaların izlerini hayatımız boyunca taşıyoruz.
    samyeli90
    Her çocuğun becerisi üzerine eğitim alması taraftarıyım ben
     5dilbiliyomben
     kesinlikle cinsel eğitim ve ahlak eğitimi
      mrsnl33
      Kadin ve erkeğin toplumun hiç bir alanında farklarinin olmadığı,birinin diğerinden üstün olmadığı bence çocuklara, küçük yaşlardan itibaren okullarda öğretilmeli.
       ftmnrmavi3
       saçma sapan boş geçen beden eğitimi dersleri yerine " kendini koruma " için basit dövüş dersleri verilebilir.
        kafatamircisi
        Evrim teorisi Etimoloji Siyaset bilimi Varlık yönetimi Teknoloji dili ve terimleri Antropoloji
         monaiman
         Ben hiç tarih derslerinde doğru düzgün bir kadından bahsedildiğini görmedim. Mesela Türk tarihinin önemli isimlerinden Tormis Hatun anlatılabilinir. Pek tabii o da erkek hakanlar gibi güçlü ki devlet lideri olmuş. Neden konulmadığına gelirsek Ataerkil bir toplum yetiştirilmeye çalışılıyor bariz bir şekilde. Bir de İnsan hakları öğretilmeli kesinlikle.
          killforyou
          daha önce de tartışılmıştı bu konu ve en çok hoşuma giden şey temel vatandaşlık bilgisiydi. yani mahkeme nedir, hakim-savcı ne iş yapar? vergilendirme nasıl olur, neden yapılır? "yatırım nasıl yapılır" dersi bile olmalı ya. bu çocuklar sadece bir şeyler ezberlemek için okula gitmemeli.
           etipufyaren
           Cinsel eğitim Bireysel haklar Toplumsal problemler
            berat_albayrak_
            Hoşgörü ve Saygı Türk Tarihi (xiong-nu lardan 7 devlete kadar) Din Kültürleri(İsevilik, Musevilik, Hinduizm)
             tictactoe
             Alınması gereken "konu" adı altında yazdıklarınız müfredat konusu değil, davranış/tavır. O bir alandır, müfredat değil. İkincisi ve en önemlisi konu almak yerine pek çok konu çıkarılmalı.. Kişisel fikrim.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.