1.2b
16.11.2020
Eczacının Birkaç Gün Önce Aldığım Gebelik Testini Annemin Yanında Özellikle Sorması Rezaleti
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   damladamlo
   Bu ülkede yaşanan ya da yaşanacak hiçbir şeye şaşırmıyorum ben artık. O kadar öfkeliyim ki bunu izah edemem size. Bu ülkede baş neyse kıç da o. İnsanların kürtajına, hamileliğine, yattığına kalktığına her bokuna karışabileceklerini zanneden insanların ülkesi burası. Olay birkaç gün önce yaşandı. Regl tarihim birkaç gün gecikince evin yakınlarındaki bir eczaneden gidip hamilelik testi aldım. (Daha önce hiç gitmediğim bir eczaneyi tercih ettim özellikle, hep gittiğimiz eczaneye gitmek istemedim) Neyse sonuç negatif çıktı. Ardından birkaç gün sonra anneme ilaç almak için hep gittiğimiz eczaneye gittik ama ilacın ellerinde olmadığını söylediler. Biz de benim gebelik testini aldığım eczaneye gittik. Orta yaşlardaki eczacı adam sanki beni kırk yıldır tanıyormuş gibi karşıladı bizi. Reçetimizi verdik ilacımızı beklerken, "Sizin geçen şey almıştınız, ne oldu onun sonucu?" diyiverdi bana. O an yaşadığım o travmayı tarif edemem size. Karıştırdınız herhalde deyip geçiştirmeme rağmen üsteledi, neyse ki annem biraz ötede duruyordu da tam olarak ne olduğunu anlayamadı. Çıktık oradan annemle. Ertesi gün gidip adama bu yaptığının etik olmadığını ve kendisini dava edeceğimi söyledim. Sen kim oluyorsun da hangi hakla benim sonucumu merak ediyorsun bir de özellikle yapar gibi annemin yanında soruyorsun? diye ortalığı birbirine kattım. Zaten testi alırken de özellikle yüzük parmağıma gözünü dikip bakmıştı. Sanki ayıplar gözlerle bakmıştı bana. Demem o ki bu ülkede sizi hiç tanımadan çok afedersiniz bir tarafınızın bekçiliğini yapan ahlaksızlar var!
    visnelikapkek
    Ülkede herkesin ek bi işi var; ahlak bekçiliği
     cokbilmisdegilcokbilen
     Bu sadece eczane ile kalsa iyi. Jinekoloğa gidiyorsan ve aktif bir cinsel yaşamın varsa ancak evli değilsen kabusu yaşıyorsun resmen. Sana bir bakışı var zannedersin ülkenin yarısıyla yatmışsın.
      djsinemovic
      Hadsiz köpek. Sen kim oluyorsun ya? Böyle bir şey sorma hakkını sana ne veriyor. Senin yerinde olsam eczanenin adını yayar, kadın dayanışma gruplarına falan adını verir bu terbiyesizliğinin bedelini ödetirim
       herseyinaktivisti
       Klasik bir olay. Yıllar önce halama gebelik testi almaya girmiştim bir eczaneye. Eczacı bana testi verirken, yanlış yapıyorsun kızım, evli barklı değilsin, annene babana yazık demişti. Neye uğradığımı şaşırmıştım.
        sairsel
        yavşAK müptezelin tekidir kesin 😉
         mervenizz_
         Yaşadığımı hayal ettim ve çok kötü bir durum Türkiye'de gizlilik diye bir şey yok gerçekten de birde abinin yanında sorduğunu düşün bin kat daha feci sana tavsiyem dava ile uğraşma çünkü bir sonuca varacağını sanmıyorum (TÜRKİYEDE)
          asit
          dışarda ve çevresindekilere ahlaktan bahsedip namus bekçiliği yaptığına yemin edebilirim o eczacının
           dr.rock
           Durun durun Bi saniye açılır mısınız Ben doktorum Açılın Hah AMK MUN MALI SEN NAPIYON ACABA GEBEŞ SANANE LAN KIZIN TESTİNDEN LAVUK
            redblack
            Hasta mahremiyeti diye bir sey var ki bunu cok kati uygulariz. Aile icindeki bir bireyin hastaligini diger aile bireyleri yaninda konusmayiz. Diger aile bireyleri unutulan veya siparis verilen bir ilaci kendileri istemedigi surece ilaci o kisiye teslim etmeyiz. Etik olmak zor degil.
             issizmadaaam
             Sizin meslek anlayışınıza, etik anlayışınıza sıçıyım. Bıkmadınız kadınların bedenleri üzerinden ahlakçılık oyunu oynamaktan.
              belizzimaaa
              böyle bir şey nasıl olabilir ya aklım almıyor? Nasıl bir erkek, bir kadının özel hayatı ile ilgili bunu başka insanların yanında apaçık sorma hakkını kendinde buluyor? Bu insanlar kimden güç alıyor?
               helena22
               eczacıların çok şeffaf ve kişi gizliliğine önem göstermesi gereken insanlar. ama eczanelere eczacı dışında herkesi koyarlarsa olacağı budur
                utumasasiilekayanadam
                Okumadım, kesin yaşanmamıştır
                 irmak676
                 Ya off işte böyle herşeye burnunu sokan insanlardan nefret ediyorum
                  ilginc-insan
                  Çok sinir bir durum.. gerçekten birilerinin cinsellik yaşaması diğerlerini neden alakadar eder anlamam.. doktorlar da bi garip. Sürekli üstü kapalı bunu soruyor. Kadın soran da.. Bknz: -evli misin? Ben tabi salağım anlamadım.. İki üç defa asabi asabi sordu. Hayır bekarım diyorum. Annem gülmeye başladı.. Annem sordu açıkça cinsel yaşamın var mı diyor dedi.. Böyle sorulması daha doğru. Güya tıpta utanma yok.. Eczacının tabi olmuş mu demesi ayrıdır burda. Hadsizliktir. Ama doktorun sorması teşhis için gerekliyse mantıklı. Hoş doktorların %90 ı düzgün bir teşhis koyamıyor... o da ayrı bi mesele.
                   chandramukhi
                   Bu durum ne ki? Bundan birkaç yıl önce aile hekimliği kavramı yeni çıktığında olanları hatırlar mısınız bilmem. "Kızınız hamile" diye eve gelen telefonlar mı dersiniz ne rezillikler. Ahlak bekçiliği kavramının nedeni devlet politikasıdır arkadaşlar (şahsi kanaatim). Çünkü devlet "kızlı-erkekli" dedikçe kendini bu zamana kadar tutmuş bir güruhu ayağa kaldırıyor. Hacı amcalar (hepsini genellemiyorum tabi ama) sokaktan geçen mini etekli kıza ağzının suyu aka aka bakarken apartmandaki öğrenci kızlara "eve erkek aldınız" diye o**pu muamelesi yapıyor. Sonra Raziye teyze diyor ki "komşunun kızını köşe başında bir çocukla görmüşler vah vah çok yazık annesi de nasıl namuslu kadındır..." çünkü bu insanlar mutsuz, bu insanlar başkalarını boklamakla kendi dertlerini unutmaya çalışan aciz zavallılar. Bir de bu söylemlerini İslam dinine dayandıranlar var ki eyvah eyvah!!! Neyse konu eczaneden geldi buralara da, son olarak şunu söyleyeyim: o eczacı ya da o doktor ne meslek etiğine ne de insanlık ahlakına sığmaz şekilde davranıyorlar işgüzarlık yapıyorlar. Sanıyorlar ki ben böyle davranırsam ve iyi bir yandaş olursam belki şirinleri görebilirim...
                    altibezli
                    Gerizekalı aptal yaratık
                     domatescokpahali
                     işte bu kadar boktan bir toplumuz
                      tiroyitbezi
                      Bekarken PKOS yüzünden kullandığım doğum kontrol haplarını eczaneden alırken aynı şeyleri yaşıyordum. Eczacı bay/bayan eskort değilim sadece tedavi olmaya çalışıyorum diyemiyor insan.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.