1.3b
16.11.2020
Eczacının Birkaç Gün Önce Aldığım Gebelik Testini Annemin Yanında Özellikle Sorması Rezaleti
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   damladamlo
   Bu ülkede yaşanan ya da yaşanacak hiçbir şeye şaşırmıyorum ben artık. O kadar öfkeliyim ki bunu izah edemem size. Bu ülkede baş neyse kıç da o. İnsanların kürtajına, hamileliğine, yattığına kalktığına her bokuna karışabileceklerini zanneden insanların ülkesi burası. Olay birkaç gün önce yaşandı. Regl tarihim birkaç gün gecikince evin yakınlarındaki bir eczaneden gidip hamilelik testi aldım. (Daha önce hiç gitmediğim bir eczaneyi tercih ettim özellikle, hep gittiğimiz eczaneye gitmek istemedim) Neyse sonuç negatif çıktı. Ardından birkaç gün sonra anneme ilaç almak için hep gittiğimiz eczaneye gittik ama ilacın ellerinde olmadığını söylediler. Biz de benim gebelik testini aldığım eczaneye gittik. Orta yaşlardaki eczacı adam sanki beni kırk yıldır tanıyormuş gibi karşıladı bizi. Reçetimizi verdik ilacımızı beklerken, "Sizin geçen şey almıştınız, ne oldu onun sonucu?" diyiverdi bana. O an yaşadığım o travmayı tarif edemem size. Karıştırdınız herhalde deyip geçiştirmeme rağmen üsteledi, neyse ki annem biraz ötede duruyordu da tam olarak ne olduğunu anlayamadı. Çıktık oradan annemle. Ertesi gün gidip adama bu yaptığının etik olmadığını ve kendisini dava edeceğimi söyledim. Sen kim oluyorsun da hangi hakla benim sonucumu merak ediyorsun bir de özellikle yapar gibi annemin yanında soruyorsun? diye ortalığı birbirine kattım. Zaten testi alırken de özellikle yüzük parmağıma gözünü dikip bakmıştı. Sanki ayıplar gözlerle bakmıştı bana. Demem o ki bu ülkede sizi hiç tanımadan çok afedersiniz bir tarafınızın bekçiliğini yapan ahlaksızlar var!
    irmak676
    Ya off işte böyle herşeye burnunu sokan insanlardan nefret ediyorum
     tam1peach
     gerçekten iğrenç bir durum. yazık böyle insanlarla karşılaşmamak için bence bunları internetten al .
      asit
      dışarda ve çevresindekilere ahlaktan bahsedip namus bekçiliği yaptığına yemin edebilirim o eczacının
       issizmadaaam
       Sizin meslek anlayışınıza, etik anlayışınıza sıçıyım. Bıkmadınız kadınların bedenleri üzerinden ahlakçılık oyunu oynamaktan.
        gizemino
        Şu ülkeye “herkesin hayatına kimse karışamaz” bunu öğretemedik bir türlü
         mervenizz_
         Yaşadığımı hayal ettim ve çok kötü bir durum Türkiye'de gizlilik diye bir şey yok gerçekten de birde abinin yanında sorduğunu düşün bin kat daha feci sana tavsiyem dava ile uğraşma çünkü bir sonuca varacağını sanmıyorum (TÜRKİYEDE)
          kaaninteyzesi
          19 yaşımda regl olamadigim için fena bir kasik agrisiyla hastaneye gitmiştik..babam da yanımda... Israrla kadın doktor diyor ki hamile olma ihtimalin var mı. Yok dememe rağmen bu kadar regl arası olmaz gebelik testi bakacağız diyor... Bakire misin diye üstüne tekrar soruyor.. yaşadığım utancı, babamın ordan hızla çıkışını unutamayacağım. Şuan olsa o doktoru doğduğuna pişman ederdim.
           utumasasiilekayanadam
           Okumadım, kesin yaşanmamıştır
            domatescokpahali
            işte bu kadar boktan bir toplumuz
             lellu
             Niçin kimse, bana ne demiyor
              xlethex
              Hasta mahremiyeti diye bir sey var ki bunu cok kati uygulariz. Aile icindeki bir bireyin hastaligini diger aile bireyleri yaninda konusmayiz. Diger aile bireyleri unutulan veya siparis verilen bir ilaci kendileri istemedigi surece ilaci o kisiye teslim etmeyiz. Etik olmak zor degil.
               altibezli
               Gerizekalı aptal yaratık
                visnelikapkek
                Ülkede herkesin ek bi işi var; ahlak bekçiliği
                 terry
                 dava etsen ne olacak hayır davayı ne diyip açacaksın asfdgfhgfhjkj bu ülke böyle ha sanmaki almanya farklı orada da davar çok 2 yıl letonya da yaşadım orası da aynı. türkiye ile alakalı bir durum değil.
                  djsinemovic
                  Hadsiz köpek. Sen kim oluyorsun ya? Böyle bir şey sorma hakkını sana ne veriyor. Senin yerinde olsam eczanenin adını yayar, kadın dayanışma gruplarına falan adını verir bu terbiyesizliğinin bedelini ödetirim
                   z_uzumm
                   Şimdi dava açsan bile duymasını istemediğin annenin ailenin bundan haberi olacağı gerçeğini de,unutma bence gerizekalı çok var böyle malesef
                    sairsel
                    yavşAK müptezelin tekidir kesin 😉
                     samyeli90
                     Bu konuda allahtan içim rahat annem herşeyimi bilir midemi üşüttüğüm için midem bulanıyordu hiç bir ley yiyip içemiyorum su içsem çıkıyor yani acile gitmiştim geçen sene ağrıdan ayakta duramıyorum doktor erkek evli misin dedi hayır dedim hamile olma ihtimalin var mı hayır dedim sonra ki yanıma gelip giden 3 4 hemşire aynı soruyu sordu hiç bir tutulan raporu okumuyorsunuz sinir ettiler beni iğnemi oldum sonun da şükür
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.