Ebu Yusuf El Kindi VS Albert Einstein, Zamanın İzafi Olduğunu Einstein’dan En Az 1000 Yıl Önce Söyleyen El Kindi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   adem_a19
   Einstein’ın rölativite kuramına göre, zaman sabit değildir, hıza bağlı olarak uzar veya kısalır. Einstein’ın teorisine göre zaman uzay dokusuna örülmüş şekildedir. Uzay zaman dokusunun değişmesi ile zamanın akışı da değişebilir. Zamanın akışı 2 faktöre bağlıdır. Hıza ve yerçekimine; Hız ve yerçekimi kuvveti arttıkça zaman yavaşlar. Einstein’den tam 1000 yıl önce bir bilim insanı, zamanın izafi yani değişken olabileceğini açıklamıştı O kişi bilim insanı Ebu Yusuf El Kindi’dir…. Kindi Einstein’dan 1000 yıl önce zamanın izafiliğini söyleyen bilim insanıdır Ona göre bütün varlıklar ve varlığın fiziki olayları izafidir. Zaman, mekan, hareket birbirlerinden bağımsız değildirler. Aksine bunların hepsi birbirine bağlı izafi olaylardır. Cisim zamanla, zaman cisimle, mekan hareketle, hareket mekanla ve dolayısıyla hepsi birbiriyle bağımlıdır. Bunlardan hiçbiri müstakil değildir. Kendi bu konu da şöyle demektedir: ‘Zaman ancak hareketle, cisim hareketle, hareket cisimle vardır. O hâlde; cisim, hareket ve zamandan birinin diğerin bir önceliği yoktur.
    gavrilovich
    Adem sen doğru şeyler paylaşıyorsun da üslubun yanlış olduğu için sözüne güven olmuyor.
     _aliefe35_
     Adem abi doğru söylüyor
      kisi
      Bir şeyleri söyleyenleri değil, bilimsel yöntemle söyleyip kanıtlayanları bilen kabul ediyoruz. Ayrıca fotoğrafta yazılanlar muğlak yazılar. İzafiyetin açıklaması değil.
       godisahuman
       Yine sacmalamaya basladi ilahi Adem ya 😅 Einstein fizik dunyasina yon veren bir isimken Ebu Yusuf'u daha yeni duydum. kanitin bile yok
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.