Ebru Polat'ın "Dost Deyip Evinize Aldığınız İnsanlar, Yarın Kocalarınızı Elinizden Alırlar" Demesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   lilcat
   Sizce ne olmuş olabilir ki böyle demiş Ebru Polat?
   https://twitter.com/kadrajmagazin/status/1267495210650648577
   https://twitter.com/kadrajmagazin/status/1267495210650648577
    imailahorsilah
    Hepsi birer bok çukuru.
     velevkiozge
     Yine bir kadın düşmanlığı içeren söylemle karşı karşıyayız. 1- Hiçbir olay ve kişi sebebiyle tüm insanlara genelleme yapamazsınız. 2- Velev ki böyle bir olay yaşandı. Kocanız, eşiniz, sevgiliniz, partneriniz aptal mı ? çocuk mu? saf mı? zekasal gerilik mi yaşıyor? da bir kadın gel deyince hemen ona koşuyor. Eğer kocanızla ilgili durumlar buysa söyleyecek bir şeyim yok, koruyun onu da ilişkinizi de yılanlardan. Ha ama kocanızın sorunu olmadığını düşünüyorsanız neden sizi aldatmasının sorumluluğunu sadece kadına yüklüyorsunuz? Aldatmak çok iğrenç bir şey. Ancak hiçbir şey tek taraflı değil. Eşiniz sizi evinize aldığınız bir kadınla aldatıyorsa bu durumda bu iğrençlik hem eşinizi hem de diğer kadını bağlar. Dolayısıyla bir kadın olarak kadınları hedef göstermek ve erkekleri hikayelerin masumu ilan etmek sizi de o kocalarınızı da başkalarının gözünde aptal göstermekten başka bir şeye yaramaz.
      tiroyitbezi
      ' Storylerimde geziyorsun yılan' diye şarkı yapan birinden ne bekliyordunuz ki? Eşinin seni dostun ile aldatma ihtimaline inanıyorsan, aynı şekilde dostunun da eşini elinden alabilme ihtimali varsa ne diye ikisini de hayatında tutarsın ki o zaman . Genelleme yapıyor bir de . Bakınız biz kadınların en büyük düşmanı gene kendi hemcinslerimizdir. Demem o ki bunun genelleme ile çözülecek bir açıklaması yok. Evli kadın/erkekleri daha cazip gören karaktersizlerin var olduğu gerçeği bunu haklı çıkarmaz. Sonuçta hiç kimse yanlışlıkla başka biriyle yatmaz dimi? Biraz karakter lütfen.
       sameet
       Konuşan silikon yapmışlar. Beyin diye de yerine windows'un ilk prototipini koymuşlar. Yapay zeka'nın hayal gücü bu işte. Bir de bunun ikamesi bir kafa var o da çağ öncesi döneme ait. Her gördüğü canlıyı s**meye çalışıyor. Bu iki vizyon aslında aynı mevzuya farklı yaklaşımlar getirmiştir. Özünde pek de birbirlerinden farkı yoktur.
        ilsasilem
        arkadaşlar 26 yaşıma geldim henüz koca görmedim. Bu koca dedikleri elde tutulan bir şey miymiş?
         rocknrollbabe
         Elinizden alınacak bir eş tercih etmeyin.Sadakât en büyük güzelliktir...
          roxannee-
          Bu insanlar her önüne gelene dost dedikleri için olabilir. Öncelikle dost olmak ne onu öğrenseler. Sonra dost kazığı yedim diye dolaşın ortalıkta.
           100numaraliadam
           tavsiye verecek en son kişinin tavsiye vermesi
            onrgly
            hadi onu evine alıyorsun ya Eş diye yatağınıza aldığınız kişinin kankanızı elinden alması. Çok daha vahim. 10 numara varoşluk göstergesi. Muhtemelen erkektir yapar, bilinç altı ile verilmiş bir demeçtir. Kocam dediğin insanın kankana çakması değil de dost dediğin insanın kocanı elinden alması. Çünkü, koca dediği şey aslında, sermaye, kaynak, ek gelir vs adına ne derseniz. kankası da bunun önünden yemiş, bunun da zoruna gitmiş.
             cherry-cupcake
             ben üzülerek böyle şeylerde haklılık payı olduğunu düşünüyorum. oluyo yani duyuyoruz.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.