64
1.6.2020
Ebru Polat'ın "Dost Deyip Evinize Aldığınız İnsanlar, Yarın Kocalarınızı Elinizden Alırlar" Demesi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   lilcat
   Sizce ne olmuş olabilir ki böyle demiş Ebru Polat?
   https://twitter.com/kadrajmagazin/status/1267495210650648577
   https://twitter.com/kadrajmagazin/status/1267495210650648577
    cherry-cupcake
    ben üzülerek böyle şeylerde haklılık payı olduğunu düşünüyorum. oluyo yani duyuyoruz.
     sardunya
     kendisini aklama çabası harika. "biz alt tarafı kuluz, affetmek allaha mahsustur" doğru söylüyorsun ebrucumm.
      velevkiozge
      Yine bir kadın düşmanlığı içeren söylemle karşı karşıyayız. 1- Hiçbir olay ve kişi sebebiyle tüm insanlara genelleme yapamazsınız. 2- Velev ki böyle bir olay yaşandı. Kocanız, eşiniz, sevgiliniz, partneriniz aptal mı ? çocuk mu? saf mı? zekasal gerilik mi yaşıyor? da bir kadın gel deyince hemen ona koşuyor. Eğer kocanızla ilgili durumlar buysa söyleyecek bir şeyim yok, koruyun onu da ilişkinizi de yılanlardan. Ha ama kocanızın sorunu olmadığını düşünüyorsanız neden sizi aldatmasının sorumluluğunu sadece kadına yüklüyorsunuz? Aldatmak çok iğrenç bir şey. Ancak hiçbir şey tek taraflı değil. Eşiniz sizi evinize aldığınız bir kadınla aldatıyorsa bu durumda bu iğrençlik hem eşinizi hem de diğer kadını bağlar. Dolayısıyla bir kadın olarak kadınları hedef göstermek ve erkekleri hikayelerin masumu ilan etmek sizi de o kocalarınızı da başkalarının gözünde aptal göstermekten başka bir şeye yaramaz.
       rocknrollbabe
       Elinizden alınacak bir eş tercih etmeyin.Sadakât en büyük güzelliktir...
        daisyyy
        Bu kadını hiç sevmem ama bunlar olmayan şeyler değil. Çünkü bazı kadınlar için evli erkekler daha cazip geliyor. Bir arkadaşım vardı arkadaşlarının tüm sevgililerini ellerinden alıyordu.
         onrgly
         hadi onu evine alıyorsun ya Eş diye yatağınıza aldığınız kişinin kankanızı elinden alması. Çok daha vahim. 10 numara varoşluk göstergesi. Muhtemelen erkektir yapar, bilinç altı ile verilmiş bir demeçtir. Kocam dediğin insanın kankana çakması değil de dost dediğin insanın kocanı elinden alması. Çünkü, koca dediği şey aslında, sermaye, kaynak, ek gelir vs adına ne derseniz. kankası da bunun önünden yemiş, bunun da zoruna gitmiş.
          imailahorsilah
          Hepsi birer bok çukuru.
           sameet
           Konuşan silikon yapmışlar. Beyin diye de yerine windows'un ilk prototipini koymuşlar. Yapay zeka'nın hayal gücü bu işte. Bir de bunun ikamesi bir kafa var o da çağ öncesi döneme ait. Her gördüğü canlıyı s**meye çalışıyor. Bu iki vizyon aslında aynı mevzuya farklı yaklaşımlar getirmiştir. Özünde pek de birbirlerinden farkı yoktur.
            doraa___
            Walla iyi gönderme yapmış artık o kimse
             ozanesi
             Ebru Polat'ın bahsetmeye çalıştığı şey bence kadının görevini eksiksiz yerine getiremediği durumlarda sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bence bu söyleme bir de bu boyuttan bakılmalı. Zira Ebru Polat, cazibesini kaybettiğini düşündüğü ilişkilerde, oyuna farklı bir oyuncunun girmesi durumunda ilişkideki taşların bazılarında yer değiştirme olabileceğini ifade etmiş, uyarılarda bulunmuş. Peki bu uyarıyı nasıl oluyor da bu kadar kendinden emin dile getirebiliyor derseniz, ben tecrübe derim. Kim bilir tavsiye ettiği şeyle kaç tane adamı düşürdü.
              tiroyitbezi
              ' Storylerimde geziyorsun yılan' diye şarkı yapan birinden ne bekliyordunuz ki? Eşinin seni dostun ile aldatma ihtimaline inanıyorsan, aynı şekilde dostunun da eşini elinden alabilme ihtimali varsa ne diye ikisini de hayatında tutarsın ki o zaman . Genelleme yapıyor bir de . Bakınız biz kadınların en büyük düşmanı gene kendi hemcinslerimizdir. Demem o ki bunun genelleme ile çözülecek bir açıklaması yok. Evli kadın/erkekleri daha cazip gören karaktersizlerin var olduğu gerçeği bunu haklı çıkarmaz. Sonuçta hiç kimse yanlışlıkla başka biriyle yatmaz dimi? Biraz karakter lütfen.
               zeynebio
               Yani neden olmasın, Kadın kadının kurdu diye boşuna mı diyor bunca insan. deneyimleri bu yöndeki konuşuyorlar.
                lylftmksc
                Ebru Polat Hangisiydi ya O Şimdi Asker diyen miydi
                 100numaraliadam
                 tavsiye verecek en son kişinin tavsiye vermesi
                  roxannee-
                  Bu insanlar her önüne gelene dost dedikleri için olabilir. Öncelikle dost olmak ne onu öğrenseler. Sonra dost kazığı yedim diye dolaşın ortalıkta.
                   ilsasilem
                   arkadaşlar 26 yaşıma geldim henüz koca görmedim. Bu koca dedikleri elde tutulan bir şey miymiş?
                    moonserose
                    Gayet doğru bir yorumda bulmuş bence Ebru Polat ablamız,günümüzde bu tarz çok mide bulandırıcı iğrenç olaylar yaşanıyor.Kimseye güvenmemek lazım.
                     silver-lininng
                     Haklı fakat tek suc kadının degil 2 taraf da suclu..
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.