184
26.5.2020
Ebeveynlerinizin Size Yapmış Olduğu ve Çocuklarınıza Yapmamak İçin Yeminler Ettiğiniz Şeyler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   madashell
   Çocuklarımla arama asla ama asla mesafe koymayacağım.
    kanadadabiryusuf
    asla "sus sen küçüksün" demeyeceğim
     kuyinist
     Asla odasinda benden gizli aglamayacak. Her zaman arkasinda duracagim.
      buse01
      Özgür bırakıcağımm istediği her şeyi yaptıracağım ve telefonunu kurcalamicağım istediği bölümü okumasına izin vericeğim sevglisi olursa karışmayacağım
       meteorakafaatandinozor
       Hayatını kendisinin şekillendirmesine izin vereceğim. Şu bölümü oku bu okula git diye baskı yapmayacağım.
        mevsimlerden-sonbahar61
        onu korurken yıpratmayacağım
         ulrich
         Ebeveyn olmamak net bir cozum sanki.
          amakafamiznasiguzel
          çocuklarımla arkadaş gibi olacağım :) aslında senin dediğine benziyi
           roxannee-
           Çocuklarımın benden ayrı bir birey olduklarının, onlarında duyguları olduğunun ve asıl karakterin çocuklukta temellerinin atıldığının farkında olarak onları yetiştireceğim.
            lona
            Onlara daima sevgimi belli edecek arkalarında dyracağım
             pumpkinpie
             En çok korktuğum şeylerden biri her gün daha çok anneme benzediğimi fark etmek... Büyüdükçe olaylara annem gibi bakmaya, onu daha çok anlamaya başlıyorum. Ama ne olursa olsun toplu bir ortamda çocuğumu asla azarlamam mesela… Annem bir keresinde kısıra tuz yerine şeker kattım diye altın gününde bana bi şeyi de doğru düzgün yap beni utandırma diye bağırmıştı. O günden sonra mutfağa pek girmedim. Yemek yapmayı da hala sevmem.
             0
              velevkiozge
              Çocukluğumdan beri çok konuşurdum, hala da konuşurum. Ama hep susturuldum küçükken. 'Sus kızım, ayıp kızım, sen konuşma büyükler konuşurken' ama en çok da 'Avukat mı olcaksın bakayım sen ehee :)' gibi dışarıdan bakınca masum gibi duran cümleler. Ben çocuğum olursa asla susmamayı öğreteceğim ona. Hakkını müdafa etmeyi, haksızlığa uğrayanın yanında olmayı..
               atlcns
               Senelerce,giydiğim kıyafetten tutunda gezdiğim arkadaşlarıma hatta yemek zevklerime kadar her şeyime karistilar.Kısmet olurda ilerde baba olursam çocuklarımın özel hayatlarına ve zevklerine kesinlikle müdahale etmeyeceğime dair diocu arkadaşlarımızın huzurunda yemin ediyorum
                mervenizz_
                Çocuğumu asla ve asla dövmeyeceğim biz zamanında çok dayak yedik annem oklavayla döver banyoya kitlerdi şimdi atılan terlik silah ve hapislik sayılıyor ooo o zaman bizim annelerimiz müebbet yer.
                 ozlemiko_0
                 Onları kendileri istediği gibi yaşatacağım. Eşime olan sevgimi onların gözlerinin önünde yaşayacağım. Baskı yapmayacağım.
                  benita
                  Sırf kıyamadığım için ev işlerinden, yapılması gereken işlerden, sorumluluklardan muaf tutmayacağım çocukları. Hepsi kendi işini kendi yapacak ki büyüdüklerinde sudan çıkmış balığa dönmesinler. Ağaç yaş iken eğilir atasözünü pek benimsememiş bizimkiler.
                   issizmadaaam
                   Fikirlerinize onem verilmemesi. Cocugum olursa eger bir gun fikirlerini ne olursa olsun onemserim. Kendine guvenini hicbir zaman kirmam.
                    gadjodilo
                    Dünyaya getirmek
                     burciko
                     Okumak istediği üniversite bölümüne ve şehirine asla karışmam.
                      ilsasilem
                      Annem küçükken bana zorla yemek yedirirdi. Gerekçesi ile zayıf olmam. Ama çok mantıksızca bir hareketti bu çünkü ben zaten yemek yiyordum, yalnızca kilo alamıyordum. Kaç kere sofrada ağlaya ağlaya yemek yediğimi hatırlarım.. Benim için çocuğum zayıfsa önemli olmayacak, eğer gün içerisinde yeterli besini almıyorsa müdahale edeceğim beslenme düzenine
                       sameet
                       Allah var ailemden böyle bir şey görmedim. Ancak şunu söyleyebilirim. Yurt dışından gelen kuzenim ben daha 6 yaşındayken (kendisi 20 falandı) herkese çikolata getirmişti. Bilin bakalım bir tek kime hiçbir şey kalmadı? Tabi ki bana... Ulan olm, madem bir iyilik yapıyon da orada çocuk kalpli biri dururken ne bok yemeye gidip de 50 yaşındaki babana milka veriyon? O gün bu gündür her çocuk gördüğümde çikolata veririm. kadınları mutlu etmek için gül, işçileri mutlu etmek için ekmek, çocukları mutlu etmek için de çukulata verin çukulata…
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.