Ebeveynlerin Çocuklarını Küçük Birer Einstein Sanması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Gerçekten beni çileden çıkaran bir durum. Bugün çalıştığım yere bir kadın geldi. Kızının üstün zekalı olduğunu düşünüyormuş. Bu nedenle de özel bir eğitim istiyor. Bizim koordinatör de böyle bir göz devirdi of filan etti. Ben de anlamadım neden, hani böyle durumlarda özel bir izinle korona nedeniyle anneye kağıt verip çocuğu çağırıyoruz. Neyse kadın bir şekilde gitti, ben de sordum neden öyle bıkkındınız diye. Kadının bu talebi 3. 4. filanmış. Kızın da da bir üstün zekalılık yokmuş. Gayet normal, olması gerektiği gibi bir kız çocuğu. "Anlatıyoruz" anlamıyor dediler. Bir de şey diyormuş tüm aileye, işte kızımı ileri zekalılar için olan bir yere götürüyorum, normal normal eğitim alacak hali yok ya filan diye. Bu sadece bir örnek. Çevremde gördüğüm çoğu insan öyle . Örneğin, 3 çocuklu halam ortanca çocuğunun 3+4 gibi bir işlemi sınıfta herkesten önce bildiğini her aile toplantısında ballandıra ballandıra anlattı. Keza, ev arkadaşım öğretmen. Online eğitime kadar her gün çocuktan çok veliyle uğraşıyorum diyordu. "Hocam bizim çocuk zehir gibi. Ama çalışmıyor. Evde neler yapıyor görseniz." filan demişti. Birkaç ay önce bir veli elinde bir videoyla gelmiş. Oğlu aliexpressten aldığı bir sistemle telefonuna bağladığı bir uygulamayla mı ne, odasını pavyona çevirebiliyormuş. "Çok akıllı değil mi, Edison gibi maşallah.. sizce en iyi mühendislik hangi özelde var gidelim de şimdiden bursu konuşalım" filan diyormuş. Çocuk 14 yaşındaydı.. 😁 Bitmiyor yani.
    lutfen-ama
    Belli ki çocuklar ebeveynlerinden daha zeki haliyle öyle zannetmeleri normal oluyor.
     takmazuguramatakar1
     Şimdiki çocuklar harika kitabının değindiği konu ahahahaha. Benimde zeki olup çalışmadığımı söylüyorlardı falan notlarım da gayet iyiydi 94 ort var diye annem yüzüme tükürmüştü (şaka yapmıyorum) sksksksms. 6 puandan ne olucak lan 5.sınıftım birde dkdkdkkd
      palmiye
      Kucuk çocuklarınıza lütfen renkleri, sayıları öğretmeye çalışmayın. Onları zaten öğrenecekler, onlara kişilikleri üzerine yatırım yapmaya çalışın. Onların hayırlı evlat olmasını beklemek yerine sizler onlara iyi birer ebeveyn olmaya çalışın. Kimseyle yarışa sokmayın!
       berkaykucuk81
       Hayatında ki tek başarısı çocuk yapmak olan bireylerin ezik serzenişleri gibi geliyor bana. =/
        kania_
        Açıkcası benden çok ümitleri var benimde ümidim var ama olmıyınca olmuyo napim yani
         denizamakiyisiyok
         ANNEME BİRİSİ TIP KAZANAMAYACAĞIMI BENİM ÇOK SAĞLAM EŞİT AĞIRLIKÇI OLDUĞUMU BİRİSİ ANLATABİLİR Mİ ?!
          kayaca
          Herkes çoçuklarını öyle görüyor ya yalan mı ? Herkes kendi evladını hep en yukarda görmek ister öyle göstermek ister...
           raselika
           Kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş.
            eflayilmaz
            İnsan, en değerli varlığını hep yüceltme peşinde oluyor ya. Napacaksın
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.