EBA'nın "Çok Kalabalık" Uyarısı Verip Çökmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Pandemi sebebiyle 2020-2021 eğitim öğretim dönemi 31 Ağustos’ta uzaktan telafi eğitimiyle başladı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, EBA TV'nin çökmesi ile ilgili 'Sorunun çözülmesi için çalışma devam ediyor. Taleple birlikte yoğunluk oldu, üzerinde çalışılıyor' açıklaması yaptı. Selçuk, "(EBA'daki yoğunluk) Bu bizim için olumlu bir haber çünkü inanılmaz bir talep var. Özellikle yüz yüze eğitimin başladığı günlerde bu talepte bir sıçrama oluştu. Bunla ilgili teknik arkadaşlar çalışıyor. Dünyanın çok büyük sitelerinde kimi zaman duraksamalar, aksamalar oluyor. Belli bir süre sonra gideriliyor. Şu anda da arkadaşlarımız bu çalışmanın içerisindeler. Bu altyapı giderek de daha da güçlenecek. Bu talebin karşılanması için her türlü tedbiri alıyoruz almaya da devam edeceğiz. Bu anlamda EBA destek merkezlerinin bugün itibarıyla yarım saat önceki sayı itibarıyla 8 bin 668 olduğu, akşama kadar 9 bin olur sanırım. Oralarda da çok daha rahat bir erişim imkanı olacak. Gereken tedbirler alınıyor" dedi. Milyonlarca öğrenci bugün ders başı yapacakken Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi çöktü. Öğretmen ve öğrencilerin giriş yapmak istediği sistem “çok kalabalık” uyarısı verdi. Öğretmenlerin de sisteme girememesi sebebiyle eğitim durdu.
    buse01
    Bir eğitim şeysimiz bu vardı bu da çöktü.
     eefenizz_
     Açılıyo bende sjsjdjd
      utumasasiilekayanadam
      e eba'nın .mı
       busrawashere
       bu arada bu adam niye her şeyi iyiye yoğuruyor?
        luciferin_kizkardesi
        İlk başlarda hep öyle yazıyordu ama düzeltiler diye biliyorum. Şimdi öğretmenler girerken sıkıntı yaşıyormuş hadi hayırlısı
         badideasensei
         Eba kuyruğu ;)
          busrawashere
          yan odadan ebanın amk sesleri duyuyorum aynı evde yaşadığım şahıs bu haftaya beraber 1 aydır derse katılmaya çalışıyor şu ana kadar en fazla 3 tane canlı derse girmiştir.
           rarero
           Türkiye'nin uzaktan eğitime olan ilgi alaka ve alt yapısı gerçekten çok zayıf. Bu ülke teknolojiye asla hazır değil ve olamıyor. E-devlet bile çökebiliyor bu ülkede.
            okadin
            Yani biz velilere açık ve net deniliyor ki çocuklarınızın eğitimleri ile baş başasınız. Özel okulların kucaklarına itiliyoruz.
             mrlawyerkk
             Çok mu kalabalık? Bu cümle üzerine çalışıp tasarım yapmışlar birde. Ne bekliyordunuz? Siz öğrencilerinizin istatistiki bilgilerine sahip değil misiniz? Bu zamana kadar ne yaptınız? Tek yapmanız gereken bu çok güzellediğiniz sistem üzerine çalışıp, iyileştirmekti. Gerçekten heba ettiniz bir nesli. Yazıklar olsun.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.