EBA'nın "Çok Kalabalık" Uyarısı Verip Çökmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Pandemi sebebiyle 2020-2021 eğitim öğretim dönemi 31 Ağustos’ta uzaktan telafi eğitimiyle başladı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, EBA TV'nin çökmesi ile ilgili 'Sorunun çözülmesi için çalışma devam ediyor. Taleple birlikte yoğunluk oldu, üzerinde çalışılıyor' açıklaması yaptı. Selçuk, "(EBA'daki yoğunluk) Bu bizim için olumlu bir haber çünkü inanılmaz bir talep var. Özellikle yüz yüze eğitimin başladığı günlerde bu talepte bir sıçrama oluştu. Bunla ilgili teknik arkadaşlar çalışıyor. Dünyanın çok büyük sitelerinde kimi zaman duraksamalar, aksamalar oluyor. Belli bir süre sonra gideriliyor. Şu anda da arkadaşlarımız bu çalışmanın içerisindeler. Bu altyapı giderek de daha da güçlenecek. Bu talebin karşılanması için her türlü tedbiri alıyoruz almaya da devam edeceğiz. Bu anlamda EBA destek merkezlerinin bugün itibarıyla yarım saat önceki sayı itibarıyla 8 bin 668 olduğu, akşama kadar 9 bin olur sanırım. Oralarda da çok daha rahat bir erişim imkanı olacak. Gereken tedbirler alınıyor" dedi. Milyonlarca öğrenci bugün ders başı yapacakken Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi çöktü. Öğretmen ve öğrencilerin giriş yapmak istediği sistem “çok kalabalık” uyarısı verdi. Öğretmenlerin de sisteme girememesi sebebiyle eğitim durdu.
    busrawashere
    yan odadan ebanın amk sesleri duyuyorum aynı evde yaşadığım şahıs bu haftaya beraber 1 aydır derse katılmaya çalışıyor şu ana kadar en fazla 3 tane canlı derse girmiştir.
     busrawashere
     bu arada bu adam niye her şeyi iyiye yoğuruyor?
      buse01
      Bir eğitim şeysimiz bu vardı bu da çöktü.
       utumasasiilekayanadam
       e eba'nın .mı
        badideasensei
        Eba kuyruğu ;)
         eefenizz_
         Açılıyo bende sjsjdjd
          cokbilmisdegilcokbilen
          Evet halam da çocuklarla birlikte giremiyor
           sameet
           Bunlar bu işin iyice bokunu çıkardılar ama artık. olum öğrenci sayısını bilmiyor musunuz? ödevi yazan çıksın, kasıyor yazsaydınız ekrana da bari
            velevkiozge
            ülkede eğitim sisteminin doğru gitmediğini düşünüyordum bu haberden sonra görmüş de oldum!
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.