Earworm: Dile Dolanan Şarkı Sendromu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Bir sendromumuz daha varmış meğer. Bir yerde duyduğumuz şarkının tüm gün dilimize dolanması, anlamsız anlamsız mırıldanmamız ve asla sonun gelmemesi. Çözüm yolları varmış ama. İlk yöntem inanılmaz saçma geliyor kulağa. Sakız çiğneyin diyorlar arkadaşlar. Sakız çiğneme eylemi beynin sözel ve müzikal anılar oluşturma yeteceğini azaltıyormuş. Şimdi earworm yaşayalım diye de sürekli sakız çiğneyecek halimiz yok. Benim uyguladığım ve sakız çiğnemekten çok daha faydalı olduğuna inandığım yöntem, şarkının sonlarını mırıldanmak. Beyin tamamlanmamış işlerden hoşlanmıyormuş. Dile dolanan şarkı da böyle bir şey. Dikkat edin hep bir bölümü takılır dile. O yüzden şarkıyı açıp baştan sona söylemek ya da sadece kapanışı dillendirmek daha mantıklı gözüküyor.
    gallifrey
    Ygs'de sorulari "șakșukaaağ șakșukaağ, şakșukaaa şaka da șukaaaaağ" diye diye çözmüştüm. Sendromunun Allah belasını versin tüm sınavı Tarık Mengüç çözdü benim yerime
     merivella
     Çaaareeeeee gelmeeeezzz ağlamaktaaünnnn ayrılırmımııııııı et tırnaaaakktan ahey aheyy tilililiuuu
      gregory_
      I love it when you call me señorita I love it when you call me señorita I love it when you call me señorita I love it when you call me señorita I love it when you call me señorita I love it when you call me señorita It's true, la la la Bütün gün evet ama güzel iste:)
       lutfen-ama
       Bu lanet sendrom bulaşıcı bir de ya☹️🤬
        mrsnl33
        Annem bunu yaptığım zaman kızıyor,kendi kendine ne mirildaniyorsun diye.Kadincagiz ne bilsin,oğlunun Esrworm sendromuna yakalandigini?
         moon-night
         bugünde bir sendroma yakalandığımızı öğrendik çok şükür💆🏼‍♀️💆🏼‍♀️💆🏼‍♀️💆🏼‍♀️
          karolunita
          Hep ibo şarkıları takılıyor bana deliriceeğğmm
           _zeynep_
           Kardeşim helikopter pat pat bsndjsjwxkwn
            island_ada
            Put your head on my shoouuuuu...
             strangestar
             İbolipa Dom Dom Kurşunu Blow Your Mind şarkı aklıma takılıyo bide bataklık gibi ya dinledikçe dinleyeni geliyo benita sağolsun
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.