Dünyayı İyilik Kurtaracak Başka Yolu Yok
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cinayetvaraga
   Viral videolar, sosyal deneyler o kadar arttı ki bu aralar. kimisi şov peşinde, rant peşinde ama kimisi de var ki içimize dokunuyor, yaralıyor, duygulandırıyor. bu da öyle bur video. Pazar pazar keyfim kaçtı. Dışarı çıktığımızda öyle çok var ki bu teyze gibi insanlar, hangi birine yardım edeceksin, insan kafayı yiyor. Ben çok üzülüyorum. Videoda da ablam diyor ya, bizim gibiler zenginlerin içinde geçinir gider. Fazlasında da gözü yok bu insanların. bizim gibi değiller maalesef. belki 200 tl bile onlar için büyük bir şey. çok değil be bir iki kişiye her durumu yerinde olan yardım etse nasıl güzel oluruz. o iyilik neleri getirir bize. Ah be ahh... Biz burada keyfe keder yaşarken bu insanları görünce s*keyim fani dertlerimizi diyorum. öyle paylaşayim dedim.
   https://www.instagram.com/tv/CH48GwsHp3R/?igshid=1wmxnoayq4z1s
   https://www.instagram.com/tv/CH48GwsHp3R/?igshid=1wmxnoayq4z1s
    busrawashere
    artık sokak hayvanları dışında tanımadığım kişilere yardım etmeyi bıraktım kimisi ki çoğu alttaki videoda gibi, kimisi de hastane köşesindeki bu abla gibi ayırt etmesi çok zor dediğin gibi kafayı yersin ama bi' yandan da hepsini kurtarmak istersin
    https://twitter.com/nasipetme/status/1313107350081937409?s=20
    https://twitter.com/nasipetme/status/1313107350081937409?s=20
     mehmet_08
     kameralı melekler iş başında
      absurdizm
      Herkes iyi olsa keşke ama nerdeeeee
       redblack
       Ayırt etmesi o kadar zor ki Büşra'nın dedigi gibi. Bir de benim görüşüm, yardımın göze sokularak değil, gizli yapılması taraftarıyım. Sadece yardım ettiğin kişi ve sen bileceksin. Bu karşındaki kişinin de ezilmesini önler, kendinin de ego tatminini engeller bence.
        me_out_bye
        Ben bu tarz videoları sevmiyorum. Bu çocugun yaptığı hoş bir şey olmuyor. O an sevinebilir belki ama AMAÇSIZ yani. Biraz şov bence. İyilik böyle yapılmaz. İnsanlar o kdr çirkinleşmişki iyilik yapmak bile şov malzemesi olmuş. Eskiler der rencide etmeyeceksin. Bir elinin verdiğini diğeri görmeyecek. Hemencecik cebine sıkıştıracaksın. Küçük düşürmeyeceksin saygılı olacaksın üstünlük sağlamayacaksın. Bunu yapmak yerine. Yok ben hepsini alıyorum. Yok simitçi dayı gel. Ben hepsini alıyorum tezgahınım 15 tanesi dagıt şunlara hepsinide yiyemem yine sende kalsın falan Bu bir kurtuluş değilki. Şov. O an o gün yardım ettin tamam. Yarın yine bu insanın hali. Bunun yerine bence bu insanlara iş verilmeli. Emekleriyle kendi paralarını kazanmalılar. Her sabah geçerken bir yiyecek sandviç bir şey paylaşırsin biri sana biri ona. Hödük gibi vermezsin önce günaydın nasılsın halini moralini sorup sohbet edip. Kışlık bir kiyafet olabilir. Evini biliyorsan ? Her kış sadece yakacağına yardım eder üstlenebilirsin vesaire. Amacı olan iyilikler bence hoş olur. İmkanım olsa yapardım. Anca kendimize bakıyoruz biz. Birde güven sorunu oluyor evet. Ben para verip pişman olduğum çok oldu. Bkr daha çok etkilenmedikçe vermedim o yüzden. Dayının biri geldi. Olm be bi ekmek arası alacam yemek parası dedi. Elimk attım cebe cüzdanımda değil bişeler alip çıkmışım bende cebimde para üstü var. Bir 20lik bir 50lik geldi elime. "Al abi ne demek" dedim. 20 tl yi uzattım aldı. Ondan sonra teşekkür etmrk yerime durdu az bakıs attı falan surat yapıyor acımacak sevimli hal. Sonra dedi diğerini versene. Cocuklarda var hadi güzel olm be. Yok dedim gittim. Çok feci sinir oldum. O adam piç işte. Derdi gerçekten açlik olsaydi 20lirayi alinca teşekkur ederdi. Bugunde karnimiz doydu diye. Gözü 50de kaldı k. Yalan. Ne bicim bir terbiyesizlik. Aşırı gıcık oldum.
         ladydisko
         babam amcama yardım amcam geldi bizi soydu küçüklüğümden büyüyene kadar bu ibretlik hikaye yüzünden doğru düzgün kimseye güvenemedim iyi de etmişim
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.