Dünyaya Geliş Amacımız Nedir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   silmarillion
   Annesi, babası memur ya da memur emeklisi olan Y kuşağı algıda seçicilik minvalinde bilir bu karikatürü; Aynı Evde Yaşayan İki Devlet Memuru... Benim dedem de memurdu, dayım da memurdu, ben de memurlardan daha çok kazanıyor olsam da şu kaygan zeminde sonsuz bir iş güvencesi isterdim, ya da daha çok tatil yapmak isterdim; neyse konumuz bu değil. Hayatının amacını bilen var mı? Dünyaya geliş amacını herkes düşünmüştür, arayışa girmiştir, bazılarımız bulmuştur bazılarımız hala arıyordur, bazılarımız içinse önemli olmayabilir. Şöyle bir şey var araştırmalarıma, deneyimlerime göre; dünyaya geliş amacını bulan, o amaç uğruna yaşayan, çalışan, bir şeyleri değiştirmek için uğraşan kişiler daha tatminli ve mutlu oluyorlar. Ben çok düşündüm eskiden yıllarca, araştırdım, bir amaç keşfetmeye çalıştım ve ne beni en çok mutlu ediyor diye bütün hayatımı, yaptıklarımı gözden geçirdim; insanlara rehberlik etmek, yönlendirmek, yardım etmek, evet buydu, bunu bütün hayatım boyunca amatörce yapmış olduğumu farkettim. İş hayatında mutsuz biriydim, işimi sevmiyordum ve bu amaca uygun bir iş buldum kendime ve bingo! Hem kolay öğreniyordum, öğrendiğimi uyguluyor ve öğretiyordum da daha ne olsun, öğrendiklerimin üstüne daha da araştırıp makale yayınladım, kitap yazdım yayınladım, isim yapmaya başlayınca kazancın önünü açtım, ilerde kendi işimi kurmak için proje fikri oluşturdum, bu sırada içimde ukte kalan kendi mesleğimde uzmanlaşmak için yeniden üniversiteye başvurdum, yüksek tahsil kazandım vb. Yani sözün özü hayatınızın anlamını, amacını bulmak önemli. Siz bulabildiniz mi, nedir dünyaya geliş amacınız?
    jarlvarg
    ana babalarimizin amaciyiz , ilkel üreme dürtülerinin üzerinde düsünülmemis ürünleriyiz sadece.
     beyazatletmerto
     Amacımızı biz kendimiz belirleriz. Herkese göre farklıdır.
      tsukyomi
      Yani dünyaya geliş amacın para kazanıp isim yapmak öyle mi? Kusura bakma aldı beni bir gülme 😆 Bir kadın ve bir erkek çiftleşti ve meydana geldik. Hepimizin dünyaya geliş sebebi bu. Yaşam amacı dersen o başka. Harp okulundan çıktığımda araziden araziye koşan, disiplininden ve gücünden sual olunmayan bir asker olacaktım, olmadı. Oradan sonrasını saldım. Sikko bir sosyologum şimdi. Ben böyle yaşamın amacını da, devamını da skym.
       silmarillion
       Yaşam amacı ile hayat amacı arasında bir fark var mı acaba? Türkçe olarak, anlamsal olarak? Sen isim yapmadan para kazanabilir misin, iyi para kazanmadan iyi yaşayabilir misin? Hayırdır babanız mı zengim, miras mı yiyorsunuz, parasız günümüzde mutluluk ya da huzur oluyor mu sence? Samanlık seyran mı oluyordu yoksa? 🤣 Ben size yazdığımı eleştirin, gömün diye başlık açmadım, kendi amacınız nedir diye sordum, ben kötü bir insan değilim gidin şu ortamı leş hale getiren onun bunun çocuklarına sarmaya devam edin lütfen, kaliteli içerik sağlamaya çalışanları, bak çalışanları diyorum kalitelidir kalitesizdir niyet önemli burada, bu kişileri soğutmayın, benim tam 1 senedir üyeliğim var burada ve burasını hala babasının çiftliği gibi görüp işine gelmeyeni dışlamaya çalışanları gördükçe üzülüyorum açıkçası. Şiir başlığı açıyorum adam gelmiş beyin atıyor bana, yapmayın şöyle şeyler..
        thetalentedmrripley
        Ben yaşamaya gelmedim öyle bi bakıyorum hayata
         bobodio
         çalışmak mq başka ne bok olacak amele gibi çalışmaya geldik
          kojiro-
          Anne ve babamin dikkatsizligi.
           sairsel
           Tam olarak çözmüş değilim ama sanırım bazılarının hayatını izlemeye gelmişim.
            minmina
            ölmek
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.