Dünyanın Yavaş Yavaş Haftada 4 İş Günü Uygulamasına Geçme İhtimali
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   emiko
   böyle bir şey olabilir mi, lütfen olsun. ben haftada üç gün izin yapsam gider o boş vaktimde kırsalda arsa alıp mantar çiftliği falan kurarım. ne yazık ki bir gün izin ile girişimcilik falan hikaye.
   https://www.youtube.com/watch?v=VV_J1mqlmoU
   https://www.youtube.com/watch?v=VV_J1mqlmoU
    benita
    Tüm dünya geçer, biz izleriz
     me_out_bye
     Olsa müthiş olur. Ama... müthiş şeyler anca masallarda olur gardaş.
      djsinemovic
      Sonunda olacak olan şeydir ama mükemmel ileri varlıklar olduğumuzdan, insan hakları cart curt falan öyle sebeplerden değil. 5 günde yapılan iş 4 güne rahatlıkla sıkıştırılabiliyor, daha az işe gitmenin verdiği motivasyonla çalışan bu tempoya ayak uydurabiliyor. Büyük firmaların bütün ofislerinin bir gün daha kapalı olmasıyla elde ettikleri kar çok daha fazla. Finlandiya çoğunlukla bu şekilde çalışıyor bi süredir mesela yapılan araştırmalar 4 günün işveren için çok daha verimli olduğunu gösteriyor. Eh çalışanı düşünerek yapılmamış bir uygulama olsa bile emekçinin de işine geliyor sonuçta mutluyuz
       nickiharuto
       Firmalar için verimli olduğu doğru olabilir, insanlar içinde faydaları vardır ailenizle sevdiklerinizle yada tekbasiniza zaman geçirebilmek hakkınızı gasp etmeye hiç bir gücün hakkı yoktur ve yarı yarıya olmalıdır kazan kazan durumu. Aynı zamanda çalışanlara kaliteli zaman geçirebilmek imkanı için yeterince gelir sağlanmalı boş zaman yaratmak yetmez.
        _umut_
        Türkiye ayrı bir dünya olduğu için biz de 7/28 amele gibi çalıştırmaya devam ederler
         palmiye
         Ben 5'e de razıyım.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.