Dünyada Nu Varyantı Paniği: Ülkeler Kırmızı Listeye Alındı, Sınırlar Kapanıyor
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Koronavirüsü salgınında bugüne kadar tespit edilen 'en çok mutasyona uğramış varyant' olarak da bilinen Nu varyantı yetkilileri ve bilim insanlarını endişelendirmeye devam ediyor. Vakaların çıktığı ülkeler kırmızı listeye alınırken, sınırlar da kapandı. Covid-19’un Afrika kıtasında tespit edilen yeni varyantı endişe yaratmaya devam ediyor. Bilim insanları resmi adıyla B.1.1.529 olarak bilinen Nu varyantı ile ilgili açıklama yaptı. Henüz vaka sayısının az olmasına rağmen çok farklı ülkelerde tespit edilen ve koronavirüsünün şu ana kadar en çok mutasyona uğramış versiyonu olan Nu varyantı devletleri de harekete geçirdi. Yeni dalgaya sebep olabilir Birleşik Krallık, Nu varyantının ülkeye gelmesini engellemek için Güney Afrika uçuşlarını durdurmak için harekete geçti. Yetkililer hızla yayılan bu varyantı derin bir endişeyle izlediklerini açıklarken, İngiliz Sağlık Güvenlik Ajansı, 'Şu ana kadar izlediğimiz en endişe verici varyant. Delta varyantından çok daha büyük bir endişe oluşturuyor ve dünya genelinde yeni corona virüsü dalgalarına sebep olabilir' açıklamasını yaptı. İngiliz The Times gazetesi Sağlık Bakanı Sajid Javid’in Botswana, Namibya, Zimbabve, Lesotho ve Eswatini (eski adıyla Svaziland) ülkeleriyle birlikte Güney Afrika’yı kırmızı listeye almaya hazırlandığını aktardı. Bu ülkelere seyahat yasağı getirilmesi gündemdeyken, ülkeye her gün Güney Afrika’dan 500 ile 700 yolcunun giriş yaptığı da belirtildi. Nu varyantının geçirdiği mutasyonları inceleyen bilim insanları, 'Daha dayanıklı olma ihtimali ve daha hızlı yayılma ihtimali mevcut' açıklamasını yaptı. İlk olarak Güney Afrika, Botsvana ve Hong Kong’ta tespit edilen Nu varyantı, Güney Afrikalı bilim insanlarının rutin PCR testinde endişe verici sonuçlar ortaya çıkınca panik yaratmıştı. Bilim insanları Nu varyantının ülke genelinde hızla yayıldığını tespit etmişti.
    sedefartuny
    Bu Nu daha önce de çıkmamış mıydı ya? Mu muydu yoksa mi mi? İş öyle anlamsız bir hal aldı ki artık takip etmek dahi mümkün değil.
     gossipdio
     yetişemiyorum ne kadar çok varyant var birisi yine patlayacak ama hayırlısı
      notuds
      Peki bir 'cu' varyantımız da yok mu? öff varya efsane olur kdkdkd.. doktor dicek ki cu olmuşsun sen. hasta sorucak doktor cu nedir? doktor: ananın amcuuuuuuu diye cevap vericek fkfkmd
       catherine-earnshaw
       Nü diye okudum Allah affetsin
        marvelhulk
        yeter artık ya kapanma gelicekti zaten bir şekilde bu da bahanesi mi acaba anlamadım
         biribizidurdursuncanim
         Bi de bu vardı başımızda tabi. Kendini hatırlatmaya çalışıyor.
          ralph-nir
          Benim kalbim buna hazır değil maalesef 😣
           pisilamest1
           bi bu eksik aq
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.