Dünyada Bir İz Bırakamadan Ölmek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Ticari kaygılar, bencillik derken Dünyamız için hiçbir şey yapmadan geçip gideceğiz belki de hayattan. Bir çocuk Dünyaya getirmek, onu elinden gelen en iyi şartlarda yetiştirmek bir iz bırakmak evet ama onların yaşayacağı, şekillendireceği Dünya için ne yapıyoruz? Hiçbir şey. Kendimize bile faydamız olmayan bu kapitalist düzende ne yapabiliriz o da ayrı bir tartışma konusu tabii.
    gregory_
    Sokak hayvanları ve lösev için iz bırakabildiğimi düşünüyorum, fikir olsun. Savaş çıkaranlar da geçiyor tarihe.
     meyvesebze
     Ben biraktim Hergun wcye cikiorum Toprak oluo.Dunyada kalcak hepsi
      utumasasiilekayanadam
      Ağaç dikin yeğenim hayrat yapın
       eski_bi_tanidik
       En çok korktuğum şey de şu dünyada boş boş yaşayıp hayatı yaşayamadan boş yaşayıp göçüp gitmek. Çok kötü çok çok kötü
        azginteke
        Dünyadaki çoğu insanın başına geldiği gibi benim de başıma geleceğini tahmin ettiğim hadisedir. Açıkçası çok da umrumda değil. Ben öldükten sonra adımı ansalar da anmasalar da ben ölmüş ve her şeyden habersiz olucam. Yaşarken eğlenmek, mutlu olmak benim için daha önemli.
         nobodyy1
         umarım kötü iz'den bahsetmiyorsun?
          cinayetvaraga
          illa fiziksel bir şey bırakmanın lüzumu yok. Akıllarda kalmak da önemli, güzel hatırlanmak, gönüllerde kalmak. Ben ve ailem her sene bir çok öğrenciye burs veriyoruz. Ve bu çocuklar mezun olup iş güç sahibi oluyorlar. Seni arıyorlar, yeri geliyor seninle iş yapıyorlar, sen onlara yaptırıyorsun. Bu çok gurur verici. Ve bunun tatmini çoğu şeyde yok.
           peripedia
           Kardeşim yok ama yakın çevremdeki çocuklar üzerinde iz bıraktığımı düşünüyor. Her konuda onlarla konuşabiliyor, fikir paylaşımında bulunabiliyor ve elimden geldiğince onları doğru yönlendirmeye çalışıyorum.
            sedefartuny
            Ne kadar sıradan insanlarız değil mi? Hiçbir dediğimiz tarihe geçmiyor. Dünyada iz bırakıyoruz aslında. Su ayak izi, çevre kirliliği, kötülük. Toplumu iyileştirmek için bir şeyler yapabilsek, öğrenebilsek, öğretebilsek. Dünyamız için de iyi izler bırakabiliriz belki. Biz o şansı kaybettik ama umarım gelecek nesiller değerlendirebilir. Bu şans içinde bugün yine bizim iyi çocuklar yetiştirmemiz gerek.
             diziizlio
             Çok üzücü ve korkutucu. Birinin seni hatırlamaması hatırlatamaman. Hiç iyi yaşayamamışsın demektir
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.