Dünyada Bir İz Bırakamadan Ölmek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Ticari kaygılar, bencillik derken Dünyamız için hiçbir şey yapmadan geçip gideceğiz belki de hayattan. Bir çocuk Dünyaya getirmek, onu elinden gelen en iyi şartlarda yetiştirmek bir iz bırakmak evet ama onların yaşayacağı, şekillendireceği Dünya için ne yapıyoruz? Hiçbir şey. Kendimize bile faydamız olmayan bu kapitalist düzende ne yapabiliriz o da ayrı bir tartışma konusu tabii.
    sedefartuny
    Ne kadar sıradan insanlarız değil mi? Hiçbir dediğimiz tarihe geçmiyor. Dünyada iz bırakıyoruz aslında. Su ayak izi, çevre kirliliği, kötülük. Toplumu iyileştirmek için bir şeyler yapabilsek, öğrenebilsek, öğretebilsek. Dünyamız için de iyi izler bırakabiliriz belki. Biz o şansı kaybettik ama umarım gelecek nesiller değerlendirebilir. Bu şans içinde bugün yine bizim iyi çocuklar yetiştirmemiz gerek.
     utumasasiilekayanadam
     Ağaç dikin yeğenim hayrat yapın
      nobodyy1
      umarım kötü iz'den bahsetmiyorsun?
       gregory_
       Sokak hayvanları ve lösev için iz bırakabildiğimi düşünüyorum, fikir olsun. Savaş çıkaranlar da geçiyor tarihe.
        dr.rock
        Önemli konu, insanı hayvandan ayıran bir etkinlik. Evrimsel gerçek. Yaşam alanı ve kılanı için çalışmayan, bedel ödemeyen canlılar sadece hacim israfıdır, bu canlılar “varlık” kavramının sorgulanma nedenidir. İnorganik sınıfına girer. E tabi kaderin sillesini yiyen konu dışı. Benim sözüm keyfe keder tüketicilere.
         meyvesebze
         Ben biraktim Hergun wcye cikiorum Toprak oluo.Dunyada kalcak hepsi
          azginteke
          Dünyadaki çoğu insanın başına geldiği gibi benim de başıma geleceğini tahmin ettiğim hadisedir. Açıkçası çok da umrumda değil. Ben öldükten sonra adımı ansalar da anmasalar da ben ölmüş ve her şeyden habersiz olucam. Yaşarken eğlenmek, mutlu olmak benim için daha önemli.
           eski_bi_tanidik
           En çok korktuğum şey de şu dünyada boş boş yaşayıp hayatı yaşayamadan boş yaşayıp göçüp gitmek. Çok kötü çok çok kötü
            ozlmli
            İz bırakmaya çalışırken ölüyoruz zaten :(
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.