Dün Gece Sosyal Medya Üzerinden İstifa Değil İflas Açıklandı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Bilecik 1. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Babacan, Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın sosyal medya hesabı üzerinden istifasını duyurmasını ve henüz resmi bir açıklama yapılmamış olmasını sert sözlerle eleştirdi. Babacan, geçtiğimiz Cuma gecesi Cumhurbaşkanı Kararı ile Merkez Bankası Başkanı'nın görevden alındığını hatırlatarak, “Arkasından bu işlere bakan kişinin ayrılacağını açıklaması ve daha da vahimi; bununla ilgili daha henüz hiçbir kesinliğin, hiçbir netliğin önümüzde olmaması” dedi. “İşte akraba kayırmacılığı, basını sansürleme işgüzarlığının belki de bütün bu kötü sonuçlarını şu yaşadığımız son 24 saatte hep beraber gördük, tekrar şahit olduk” ifadelerine yer veren Babacan, “Halkımıza adeta yoksulluğu dayatan beceriksiz ekonomi politikalarının iflasını canlı canlı izledik. Demokrasiyi, hukuku, insan haklarını askıya alanlar saatlerdir adeta devleti de askıya almış durumda. Türkiye bir kabile devleti değil. Eski sistemde her banaklığın bir müsteşarı vardı. Siyasette olabilecek inişler-çıkışlar ya da bu tür türbülanslarda devletin devamlılığını sağlayan müsteşarlar vardı” diye konuştu.
    canece
    çoktan iflas bayrağını çekmişti zaten
     dr.rock
     Sn. Ali BABACAN, Siz susun gözleriniz konuşsun, bu sonuçlar dünün politikalarının üzerine inşa edildi. O zaman sizde ordaydınız, her şeyi gördünüz. Lütfen, sadece SUSUN
      redblack
      Aynı çeşmeden su içip başka başka konuşmak. Siyaset = Riyakarlik.
       raselika
       Başıma bir şey gelmeyecekse ben bu adamın düşüncelerinin çoğuna katılıyorum. Ekonomi alanında bilirkişi olduğunu göz önünde bulundurursak ekonomi bakanının istifasını bu şekilde yorumlaması çok olağan.
        peripedia
        Bu söylediklerinin doğru olduğu hep doğru olanı yaptığı, yanlışın karşısında olduğu anlamına gelmiyor. Bugün doğru söylemiş ama kendisi de bu iflasın tam ortasında bir yerlerde.
         ceviz-agaci
         Benimde aklıma gelen iflas yani bu sessizlik bunlar ölse koltuklarından vazgeçmezdi
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.