27
14.4.2020
Düğünlerde Kız Çocuklarına Gelinlik Giydirilmesinin Normal Olmamasını Konuşalım
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   endemik-ego
   Pedofilinin kol gezdiği dünyada kız çocuklarına gelinlik giydirmek, çocuk yaştaki evliliği normalleştirmektir. anneler ve babalar bu durumun artık anormal olduğunu kabul edip çocuklarına bunu yapmamalılar. hatta ve hatta çocuklar için satılan gelinlikler acilen yasaklanmalı.
    b_k
    Aslında kötü bir niyetle yapılan bir şey değil bu, cicili bicili minik kızlar minik gelinliklerle etrafta koştursunlar, ortamın neşesi olsunlar diye yapılıyor. Fakat günümüzde, dışarıda bir adam bir kızın yanağını okşarken görünce bile ödümüz kopar hale geldik. O yüzden, kız çocuklarının küçücükkenden çeyizlerinin hazırlanmaya başlanması gibi, kız çocuklarına kariyer planından evvel, bir spor dalına yöneltmekten evvel, araç kullanmayı öğretmekten evvel ev işinin el işinin öğretilmesi gibi, tüm ataerkil zihniyet gibi, bu gelinlik giydirilmesi de bertaraf edilmeli malesef. Sünnet düğünleri de tarihten silinmeli, erkeğin cinsel güç - kadınınsa cinsel gıda olduğu zihniyetten sıyrılınmalı artık. 15 yaşından küçük kızların makyaj videoları dolaşıyor internette. Çok küçük yaşlarda kadınsılık çöküyor çocukların üzerine, bunlara da karşı çıkılmalı. Madem bir şeyleri engellemek istiyoruz, daha bilinçli ve müdahil olmaya çalışıyoruz, o halde çok yönlü düşünmemiz gerek.
     tarantor
     Biraz abarttığımızı düşünüyorum. Nasıl düşünürsek öyle bakarmışız. Ben o çocukları beyaz elbiseler içerisinde gördüğümde prensesler görüyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor, gelemez.
      wanderlust_
      Eğer çocuk giymek istiyorsa giymeli. Zira bana giydirilmemişti içimde ukte kalmıştı. Öte yandan kötü gözlere karşı, çocuğun her anını sosyal medyaya atmamakla başlamak lazım işe..
       elif1409
       Yani şahsen ben de biraz abartıldığını düşünüyorum. Sonuç olarak onlar birer çocuk ve giydiklerini de kabarık etekli, tatlı prenses elbiseleri. Böyle düşünmek daha mantıklı olmaz mı? ''Küçük çocuklara gelinlik giydirmek!'' yerine ''Küçük çocuklara tatlı prenses elbiseleri giydirmek!'' bence daha olumlu olur. Evet pedofili bir hastalıktır ve tedavi görülmediği, hastaların testesteron derecelerinin ilaçlarla düşürülmediği taktirde mide bulandırıcı, insanlık dışı eylemlerde bulunmalarını sağlıyor. Fakat bilinmesi gereken en önemli detay da şu, bir pedofili hastasının 5 aylık bebeğe de tecavüz ettiği de görülmüştür, 70 yaşında ki nineye de. Yani bu tarz insanların yaş sınırı yoktur. Tutup da etrafta bu şekilde dolaşan insanlar var diye hayatı mı kısıtlamak gerekir. Yapılacak en gerçekçi eylem sessiz kalmamak ve sessiz kalmamayı hem genç kızlara hemde çocuklara öğretmek olur. Aynı zamanda toplumdaki hastaların tedavi edilmesidir. Unutmayalım ki bir pedofili hastasının tedavisi kesilince tekrar aynı yere başa döner. Tabii ki bu yorumun altına. ''Çok kasmaya gerek yok bu konuları.'' yazamayız ama böylelerinin de bitmeyecek olmasını bilip korkmaya yada kısıtlamaya gerek yoktur. Her insan eşittir. Eşitliğin kadını, erkeği, çocuğu yoktur. Konudan biraz sapmış olabilirim:) Ama dediğim gibi onların ki gelinlik değil prenses elbiseleridir bence...
        patavatszmelek
        Ulan ne hale geldik be! Tartıştığımız konuya bak. Yazara bir lafım yok sakın yanlış anlaşılmasın. Benim lafım topluma... O kadar iğrenç, ahlaktan yoksun bir toplumda yaşıyoruz ki şu güzelim cicili bicili elbiseleri bile kızımıza giydirirken iki kere düşünüyoruz lan. Yok artık ya! Pedofiliymiş hastalıkmış anlamam ben kardeşim. Keseceksin böylelerinin çükünü ibret olsun diye, bak bakalım pedofili mi kalıyor. İdam falan tüm tecavüzcülere, tacizcilere ödül. Her haltı yiyor sonra neymiş ben hastayım. Oldu canım ya!
         littlemermaid
         insanlar kot tişört eşofman giyen çocuğa da hatta kız erkek farketmeden halleniyorlar, pedofilinin kıyafet seçtiğini sanmıyorum öte yandan benim en çok istediğim şeydi bu, tütülü kabarık bi prenses elbisesi giymek, aman allahım ne çok istemiştim ama bizimkiler almamıştı, orta okulda kül kedisi olmuştum yine almamışlardı tütüsüz bi elbise giydim, ablamın düğünü oldu öğrenciydim abiye giyemedim, garip bi ironiyle kendi düğünüm oldu yine gelinliğe o kadar para veremedik sade tütüsüz bi elbise giydim, hatta kuaförde giydiğimde içinde tütü yok mu ya böyle sönük duruyor diye bakmışlardı bana, ciddi ciddi içimde yaradır, belki bi gün giyme imkanım olur kim bilir, gerçi sırada tek bi düğün kaldı bekle beni eltimin düğünü
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.